Filter by price
Filter by brands
Showing 361–372 of 675 results
Gucci Guilty Oud EDP 90ml
| Size | 50 – 69 ml |
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Amber, Patchouli |
| Heart/Middle Note | Lilac,Violet, Heliotrope |
| Top Note | Pink Pepper, Mandarin, Orange |
| Size | 50 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Pump |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 2724268113309 |
- Top notes are Pink Pepper, Mandarin Orange and Bergamot
- Middle notes are Lilac, Violet, Geranium and Rose
- Base notes are Patchouli and Amber
About the product:Gucci Guilty Eau de Parfum by Gucci is a Amber Floral for women. This is a new . Gucci Guilty Eau de Parfum was launched in 2019. The new chapter of Gucci Guilty signature s revels in the notion of women who are truly liberated. A modern declaration of self-expression and fearlessness burns brightly in the new powerful statement #ForeverGuilty. Blended for the new revolution, the Gucci Guilty pour femme scent is reborn.
About the brand:
The House of Gucci was founded by Guccio Gucci in 1921. The company's first , Gucci No. 1 for women, was introduced in 1974. A series of s for men and women have since been launched, with many taking legendary status amongst perfume collectors, including Gucci 3 and L'Arte di Gucci.
Ingredients:
Alcohol Denat., Parfum/, Aqua/Water/Eau, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, BHT, Cinnamyl Alcohol, Citral, Citronellol, Coumarin, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Limonene, Linalool, Red 4 (CI 14700), Yellow 5 (CI 19140), Ext. Violet 2 (CI 60730).
How to use:
Spray on pulse points: behind the ears and on your wrists.
Gucci Guilty Parfum Pour Homme, 90ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Musk, Patchouli, Amber |
| Heart/Middle Note | Violet, Jasmine Sambac, Flower Petals |
| Top Note | Bergamot, Grapefruit, Watery Notes,Raspberry, Narcissus |
| Size | 90 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 3614230000000 |
- Top notes are Raspberry, Narcissus, Watery Notes, Bergamot and Grapefruit
- Middle notes are Violet, Flower Petals and Jasmine Sambac
- Base notes are Musk, Patchouli and Amber
About the product:Gucci Guilty Love Edition Pour Femme by Gucci is a Chypre Floral for women. This is a new . Gucci Guilty Love Edition Pour Femme was launched in 2020. The nose behind this is Alberto Morillas. The celebration of liberty and freedom continues as another chapter of the Gucci Guilty story unfolds. Marking the first anniversary of Forever Guilty, a limited edition scent is born: the Gucci Guilty Love Edition. Just as lovers define their own connection.
About the brand:
The House of Gucci was founded by Guccio Gucci in 1921. The company's first , Gucci No. 1 for women, was introduced in 1974. A series of s for men and women have since been launched, with many taking legendary status amongst perfume collectors, including Gucci 3 and L'Arte di Gucci.
Ingredients:
Alcohol Denat., Parfum/, Aqua/Water/Eau, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hydroxycitronellal, Limonene, Geraniol, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Benzophenone-3, Ethylhexyl Salicylate, Coumarin, Benzyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Citral, Benzyl Alcohol, Bht, Ext. Violet No. 2 (Ci 60730).
How to use:
Spray on pulse points: behind the ears and on your wrists.
GUCCI Guilty Tester EDT 75ml
| Brand | Gucci |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Jasmine, Musk, Vanilla, Peach |
| Special features | Travel Size |
This Gucci Eau de Toilette comes in a 75ml liquid form with a delightful scent combination of jasmine, musk, vanilla, and peach. It is designed as a travel-size for convenience.
- Size: 75ML
- Top Note: Pink Pepper, Mandarin Orange, and Bergamot
- Middle Note: Lilac, Peach, Geranium, Jasmine, and Black Currant
- Base Note: Patchouli, Amber, White Musk, and Vanilla
Gucci Perfume – Flora by Gucci – perfumes for women – Eau de Toilette, 75 ml – Blue
Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum by Gucci is a Floral for women. Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum was launched in 2021. Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum was created by Honorine Blanc and Alberto Morillas. Top notes are Pear Blossom, Red Berries and Italian Mandarin; middle notes are Gardenia, Jasmine and Frangipani; base notes are Brown sugar and Patchouli.
Gucci Perfume – Gucci Bamboo by Gucci – perfumes for women – Eau de Parfum, 50ml
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 50 Milliliters |
| Scent | Woody & Spicy |
| Special features | Original |
About this item
- Minimum effort
- Convenient to Use
- Ideal for Everyday Use
Gucci Perfume – Gucci Bloom Acqua Di Fiori For – Perfumes for Women 100ml – Eau de Toilette (99240006341)
<p>Size:100ml Gucci Bloom Acqua di Fiori comes out in spring 2018 as the first flanker of Gucci Bloom floral from 2017 and the second perfume from Gucci under the leadership of the new creative director Alessandro Michele. The new promises a more vivid, energetic and fresh character, inspired by friendships between women, born of spontaneity and youthful joy. The new promises a more vivid, energetic and fresh character, inspired by friendships between women,Gucci Bloom Acqua di Fiori Eau de Parfum Spray, 3.3 Ounce,Made in Italy</p>
Gucci Perfume – Gucci Guilty Black – perfumes for women, 75 ml – EDT Spray – Black.
– Guilty Black fans bring out their most exciting side: they are great alone, and together, they become captivating. – They have an innate attraction: they go to places where they can smell danger, and each other's scent. – They always look forward to more, and lead each other to the most mysterious places.
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 2.5 Fluid Ounces |
| Scent | Jasmine , Oriental, Floral |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- Top note: Red berries, pink pepper
- Base: amber, patchouli
- Base: amber, patchouli
Gucci Perfume – Gucci Guilty Intense by Gucci – perfumes for women – Eau de Parfum, 75ml
An intensified olfactory experience, Gucci Guilty Intense adds a twist to Gucci Guilty, making it more provocative and sensual. Guilty Intense is a warm yet striking oriental floral, which opens to a natural rush of mandarin shimmering alongside an audacious fist of pink pepper. The middle notes are a floral signature of the lilac flower, enriched with violet accents and hints of powdery notes, and balanced by a vibrant burst of peach. The base of addictive patchouli and the unique ambery dry-down have been greatly enhanced for a darker and more provocative trail.
| Brand | Gucci |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Citrus, Aromatic |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- Eau de Parfum
- Size : 75ML
- Top Notes : bergamot, pink pepper, mandarin orange
- Middle notes: purple lilac, violet and heliotrope
- Base notes : golden amber and heady patchouli
Gucci Perfume – Gucci Oud by Gucci – perfume for men & – perfumes for women – Eau de Parfum, 75ML – Black
Eau de Parfum. Size : 75ML. Top Notes : pear, saffron and raspberry. Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom. Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Original |
| Special features | Travel Size |
About this item
- Eau de Parfum
- Size : 75ML
- Top Notes : pear, saffron and raspberry
- Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom
- Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
- Eau de Parfum
- Size : 75ML
- Top Notes : pear, saffron and raspberry
- Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom
- Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
Gucci Perfume – Gucci Oud by Gucci – perfume for men & – perfumes for women – Eau de Parfum, 75ML – Black
Eau de Parfum. Size : 75ML. Top Notes : pear, saffron and raspberry. Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom. Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Original |
| Special features | Travel Size |
About this item
- Eau de Parfum
- Size : 75ML
- Top Notes : pear, saffron and raspberry
- Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom
- Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
- Eau de Parfum
- Size : 75ML
- Top Notes : pear, saffron and raspberry
- Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom
- Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
Gucci The Virgin Violet EDP for Unisex, 100ml
- A soft floral-woody for men and women
- Opens with powdery violet notes with a gentle, clean sweet touch
- Floral heart blended with iris and musk for a smooth elegant feel
- Warm woody base adds depth and lasting comfort
- Ideal for everyday wear and special occasions
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Gucci |
| The Virgin Violet | |
| Type | EDP |
| Suitable For | Unisex |
| Size | 100ml |
| Family | Floral Woody |
| Main Notes | Violet, Iris, Musk, Woods |
| Longevity | Moderate to long-lasting |
GUCCI-Bloom Ambrosia Di Fiori Intense EDP 50ml
- Elegant floral woody with a fresh and sophisticated touch
- Ideal for daily wear and special occasions
- Long-lasting scent with soft and feminine notes
- Perfect choice for lovers of refined floral perfumes
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Gucci |
| Name | Bamboo |
| Type | EDP |
| Volume | 75ml |
| Gender | Women |
| Scent Profile | Floral Woody |
| Longevity | Long Lasting |
| Occasion | Daily Wear, Special Events |
| Weight | 0.35 kg |





