Filter by price
Filter by brands
Showing 493–504 of 836 results
Jean Paul Gaultier Scandal By Night Eau De Parfum Intense Spray 80ml/2.7oz, Pink Pack
| Scent | Original |
| Item form | Spray |
| Item volume | 80 Milliliters |
About this item
- Jean Paul Gaultier Scandal By Night Intense (W) Edp 80Ml
- Scandal
Scandal by night by Jean Paul Gaultier is an oriental floral for women. Top notes: Honey, bitter orange and citruses. Middle notes: tuberose, Cherry, orange blossom, pear and jatamansi. Base notes: Tonka bean, vanilla, patchouli, sandalwood, amber wood and white musk. Scandal by night was launched in 2018.
Jean Paul GAULTIER Scandal By Night EDP 80ml
| Scents/Notes | Fruity |
| Base Note | Patchouli, Tonka and Sandalwood |
| Heart/Middle Note | Tuberose and Nard |
| Top Note | Citrus and Honey |
| Size | 80 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 8435415018456 |
| Model Name | Perfume |
- Top notes are Citrus and Honey
- Middle notes are Tuberose and Nard
- Base notes are Patchouli, Tonka and Sandalwood
About the Product:Enhance your senses to the invigorating aroma of this eau de toilette from the house of Jean Paul Gaultier. The key notes of this perfume are of blood orange, honey, patchouli and gardenia, which when united share a creamy, earthy and balsamic gourmet effect, with warm, deep and woody undertones.
About the Brand:
A fashion label founded by Jean Paul Gaultier in 1982 and expanded to include a line of s in 1993.
How to use:
Spray on pulse points, behind the ears and on your wrists.
Jean Paul Gaultier SCANDAL BY NIGHT INTENSE EDP 80ML ( TESTER )
| Brand | Narciso Rodriguez |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 3 Fluid Ounces |
| Scent | Citrus, Musk, Spicy, Wood |
| Special features | Multi Smell |
s and perfumes eau de parfum-donna. Perfume perfume-donna water. Perfume woman Narciso Rodriguez s and perfumes 90 milliliters EAN 3423478844858 perfumes eau de parfum-donna.
- Unique multi-smell feature
Jean Paul Gaultier Scandal Eau De Parfum – 80ml
| Brand | Jean Paul Gaultier |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 80 Milliliters |
| Scent | Floral |
| Special features | Travel Size |
- Scandal is a Chypre Floral for women created by Daphne Bugey, Fabrice Pellegrin and Christophe Raynaud and launched in 2017 by Jean Paul Gaultier
- Item weight : 0.54 Kilograms
- Package dimensions : 18.3 x 8.1 x 7.4 centimetres
- Brand : JEAN PAUL GAULTIER
Jean Paul Gaultier Scandal Eau de Parfum for Women, 80ml
-
Eau de Parfum with a bold, sweet, and floral
-
Combines honey, gardenia, and orange blossom for a captivating scent
-
Long-lasting aroma perfect for evening wear and special occasions
-
Comes in a stylish 80ml bottle
-
Ideal gift for women who enjoy modern, statement s
Technical Details Table:
| Feature | Specification |
|---|---|
| Brand | Jean Paul Gaultier |
| Model | Scandal |
| Type | Eau de Parfum |
| Gender | Women |
| Volume | 80ml |
| Notes | Honey, Gardenia, Orange Blossom |
| Longevity | Long-Lasting |
| Ideal Use | Evening, Special Occasions |
Jean Paul GAULTIER Scandal EDP
- is formulated to allow for a long-lasting stay
Specifications
| Heart/Middle Note | Honey, Gardenia, Jasmine, Peach , Orange Blossom |
| Top Note | Blood Orange , Mandarin Orange |
| Size | 2.7 |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau De Parfum |
| Dispenser Type | Pump |
| Attribute Key | Long-Lasting |
| Attribute Value | Yes |
| Model Number | CS-188425250 |
| Model Name | Scandal |
Jean Paul Gaultier Scandal EDP 80ml For Women
<p>Jean-paul Gaultier scandal is a chypre floral for women. The start notes are mandarin orange &amp; blood orange. The heart notes are gardenia, honey, jasmine, orange blossom &amp; peach. The endnotes are patchouli, beeswax, licorice &amp; caramel. The perfume was launched in 2017. The perfumer behind the perfume is Fabrice Pellegrin, daphne bugey &amp; Christophe Raynaud.</p><p><strong>Top Notes:</strong> mandarin orange &amp; blood orange.<br><strong>Middle Notes:</strong> gardenia, honey, jasmine, orange blossom &amp; peach.<br><strong>Base Notes:</strong> patchouli, beeswax, licorice &amp; caramel.</p>
Jean Paul GAULTIER So Scandal EDP 50ml
| Scents/Notes | Spicy |
| Size | 50 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 16546A |
| Model Name | Perfume |
- Notes available are raspberry, citrus blossom, jasmine, tuberose, milky
So Scandal EDP 50ml
JEAN PAUL GAULTIER SO SCANDAL EDP 80ML
<p>So Scandal by JPG the floral fruity for Women in Eau De Parfum. The notes start with Citrus blossom the heart notes reminds the of jasmine and tuberose the final notes are with milky, raspberry mixed TopNotes:Citrus Blossom Middle Notes:Jasmine,TubeRose Base Notes:Milky, Raspberry</p>
Jean Paul Gaultier-Scandal EDP 80ml
| Size | 80 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 120732 |
| Model Name | Eau De Parfum 410 |
- Leaves the skin delicately d
- Offers effective protection against odour and wetness
- Developed in a manner that leaves skin feeling incredibly refreshed
Scandal EDP 80ml
Jean Paul Gaultier”Le Male”Christmas Coll. Edition Eau De Toilette, 125 ml, 4.2 Oz collector edition
| Brand | Jean Paul Gaultier |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 4.2 Fluid Ounces |
| Scent | Oriental |
| Special features | Original |
| Age range (description) | Adult |
| Model name | Le Male |
| Item weight | 0.4 Kilograms |
| Number of Items | 1 |
| Unit count | 125 millilitre |
About this item
- Le Male Collector Edition 2017 by Jean Paul Gaultier is a Oriental Fougere for men
- This is a new
- Same exact as original Jean Paul Gaultier Le Male but in a luxurious collector's edition bottle
Jimmy Choo Blossom – perfumes for women – eau de Parfum, 75ml
| Brand | Prada |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 3 Fluid Ounces |
| Scent | Jasmine |
| concentration | Eau de Parfum |
- Brand: Prada
- Concentration: Eau de Parfum





