Filter by price
Filter by brands
Showing 1213–1224 of 1536 results
PENHALIGON’S Juniper Sling EDT
| Scents/Notes | Woody |
| Base Note | Vetiver, Cherry And Sugar |
| Heart/Middle Note | Cardamom, Orris Root, Leather And Pepper |
| Top Note | Angelica, Cinnamon, Orange And Juniper Berries |
| Size | 3.4 |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
| Model Number | CS-188407454 |
| Model Name | Juniper Sling |
Juniper Sling EDT
Penhaligon’s of London PENHALIGON’S THE BLAZING MISTER SAM EAU DE PARFUM 75ML
| Size | 70 – 99 ml |
| Base Note | Tobacco, Vanilla, Cedar and Patchouli. |
| Heart/Middle Note | Black Pepper, Saffron and Cumin |
| Top Note | Cardamom and Cinnamon |
| Size | 75 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
Penhaligon's of London PENHALIGON'S THE BLAZING MISTER SAM EAU DE PARFUM 75ML
Penhaligon’S Paithani EDP 100ml
| Size | 100 – 119 ml |
| Scents/Notes | Fresh |
| Base Note | Cedar, Labdanum, Amberwood, Leather |
| Heart/Middle Note | Milk, Rose, Mate |
| Top Note | Cardamon, Black Pepper, Nutmeg |
| Size | 100 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Splash |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
PENHALIGON’S Portraits Sohan EDP 75ml
| Base Note | Laotian Oud, Sandalwood |
| Heart/Middle Note | Labdanum, Vetiver |
| Top Note | Rose, Pink Pepper, Saffron |
| Size | 75 ml |
| Department | Men |
| Dispenser Type | Atomizer |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
PENHALIGON’S The Bewitching Yasmine EDP 75ml
| Scents/Notes | Oriental |
| Base Note | Incense, Tahitian Vanilla, Laotian Oud |
| Heart/Middle Note | Jasmine Sambac, Fir |
| Top Note | Cardamom, Coffee |
| Size | 75 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | CS-188430574 |
The Bewitching Yasmine EDP 75ml
Penhaligon’s The Coveted Duchess Rose Eau De Parfum Spray For Women, 75 ml
A women's perfume with a musky-like wood note that radiates a light and sensual character. Eau de Parfum 75ml
| Brand | Penhaligon's |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Floral |
| Special features | Musk |
About this item
- for women
- Scent: Musky
- Eau de Parfum 75ml
Penhaligon’s The Coveted Duchess Rose Eau De Parfum Spray For Women, 75 ml
A women’s perfume with a musky-like wood note that radiates a light and sensual character. Eau de Parfum 75ml
| Brand | Penhaligon’s |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Floral |
| Special features | Musk |
About this item
- for women
- Scent: Musky
- Eau de Parfum 75ml
Penhaligon’s The Coveted Duchess Rose Eau De Parfum Spray For Women, 75 ml
| Brand | Penhaligon’s |
| Item Form | Liquid |
| Item Volume | 75 Milliliters |
| Scent | Floral with musky notes |
| Special Features | Musk |
A women’s perfume by Penhaligon’s featuring a musky-like wood note that radiates a light and sensual character. This Eau de Parfum comes in a 75ml size, perfect for everyday wear.
- type: Eau de Parfum
- Scent: Musky
- Volume: 75ml
PENHALIGON’S The Impudent Cousin Matthew EDP 75ml
| Size | 70 – 99 ml |
| Scents/Notes | Oriental |
| Base Note | Patchouli |
| Heart/Middle Note | Petitgrain |
| Top Note | Mandarin Orange |
| Size | 75 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Name | PENHALIGON'S THE IMPUDENT COUSIN MATTHEW (M) EDP 75ML |
Penhaligon’s The Ingenue Cousin Flora For Women Edp,Transparent/75m
Beyond physical health, this product can help to improve your mood, enhance your appearance and boost your self-esteem. It can also help to exhibit personal style and it is an important element of social expression.
Top Notes: citrus cocktail
Heart notes : musk
Base notes: ambroxan
This pack contains 1 perfum 75m
PENHALIGON’S The Remarkable Success Of Mr Harrod EDP 75ml
| Scents/Notes | Fresh |
| Size | 75 ml |
| Department | Men |
| Dispenser Type | Splash |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
PENHALIGON’S The Remarkable Success of Mr Harrod For Men Eau de Parfum 75ML
Penhaligon's The Remarkable Success of Mr Harrod For Men Eau de Parfum 75MLInspired by Mr Harrod himself, welcome this spicy scent into your collection.An exquisite Eau de Parfum, this Penhaligon's exudes a certain sophistication and romantic demeanor. A composite of spiced plum and patchouli is blended with a jasmine, raspberry and ambergris accord, undercut with oud, cinnamon, tobacco and cedarwood to form a quietly confident scent. notes: Spiced plum, Patchouli, Jasmine, Raspberry, Ambergris, Oud, Tobacco, Cedarwood, Cinnamon





