Filter by price
Filter by brands
Showing 1273–1284 of 1536 results
Roja Dove Risque Pour Femme Essence De Parfum 100 Milliliters
| Brand | Roja Dove |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Amber Wood |
| Special features | Travel Size |
- Lanuched by the design house of Roja
- This amber has a blend of bergamot ylang-ylang raspberry gardenia tuberose orange blossom lily-of-the-valley
- Keeps you refreshing all day
Roja Elixir Essencede Parfum EDP For Women, 100 ml
| Brand | Roja |
| Item Model | Spray |
| Product Size | 3.4 fluid ounces |
| Perfume | Wood |
This Roja Elysium Perfumes Cologne comes in a volume of 100 ml, offering a refreshing and long-lasting with a wood base note.
- Refreshing scent
- Long-lasting
- Wood base note
Roja Elysium Parfum Cologne For Men, 100 ml
| Brand | Roja Dove |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Special features | Travel Size |
| Age range (description) | Adult |
- Brand: Roja Dove Item form: Spray Target gender : Unisex
Roja Parfums Elysium Parfum For Men 100ml
| Base Note | Benzoin, Vanilla, Labdanum, Leather, Ambergriso |
| Heart/Middle Note | Lily Of The Valley, Rose, Jasmine, Black Currant, Apple, Pink Pepper, Cypriol Oil Or Nagarmotha, Vetiver, Cedar, Juniper Berries |
| Top Note | Lemon, Bergamot, Grapefruit, Thyme, Lime, Artemisia, Galbanum |
| Size | 100 ml |
| Department | Men |
| Dispenser Type | Splash |
| Product Subtype | Parfum |
- The is a blend of Lemon, Bergamot, Grapefruit, Thyme, Lime, Artemisia, Galbanum, Black Currant, Apple, Pink Pepper, Cypriol Oil Or Nagarmotha, Juniper Berries, Benzoin, Vanilla
- Constant aroma
- For everyday use
- An irresistible and attractive mysterious accents makes this perfume a must have
Rose Kabuki Dior for women and men edp 100ml
Rose Kabuki by Dior is a Floral for women and men. Rose Kabuki was launched in 2018. The nose behind this is François Demachy.
"I wanted to create a delicate rose swathed in powdery, cottony musks, bringing to mind the immaculate faces of traditional Japanese Kabuki theater. A rose that is pink at heart, but enveloped in a white that haloes its petals. Its caressing softness is pricked with vivid, dew-pearled greens." – FRANÇOIS DEMACHY, Dior Perfumer-Creator.
main accords
rose
aquatic
musky
floral
powdery
Rose Kabuki EDP 125ml
| Size | 120 – 149 ml |
| Scents/Notes | Fresh |
| Top Note | Rose, Musk, Dew Drop |
| Size | 125 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Splash |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
Ruffle Dress
Made from a beautiful blend of cotton, bamboo and wool, this luxurious long sleeve knit dress features gorgeous cable design and side neck button opening. Perfect for play dates and outdoor adventures, pair it with a knitted hat or layer with tights for a perfect winter outfit.
Sauvage Eau de Parfum Dior Tester for men 100ml
Sauvage Eau de Parfum by Dior is a Amber Fougere for men. Sauvage Eau de Parfum was launched in 2018. The nose behind this is Francois Demachy. Top note is Bergamot; middle notes are Sichuan Pepper, Lavender, Star Anise and Nutmeg; base notes are Ambroxan and Vanilla.
Sauvage Elixir 60ml
| Size | 50 – 69 ml |
| Scents/Notes | Aromatic |
| Colour Name | Blue |
| Base Note | Licorice, Sandalwood, Amber, Patchouli and Haitian Vetiver |
| Heart/Middle Note | Lavender |
| Top Note | Cinnamon, Nutmeg, Cardamom and Grapefruit |
| Size | 60 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Essence & Elixir |
| Model Number | DJP0018973 |
| Model Name | DJP0018973 |
- Leaves the skin delicately d
- Offers effective protection against odour and wetness
- Developed in a manner that leaves skin feeling incredibly refreshed
- Formulated to allow for a long-lasting stay
- Superior dispensing type evenly releases fine mist
Sauvage elixir by dior is a aromatic for men. This is a new . The nose behind this is francois demachy. Top notes are cinnamon, nutmeg, cardamom and grapefruit; middle note is lavender; base notes are licorice, sandalwood, amber, patchouli and haitian vetiver
SCANDAL Jean Paul GAULTIER RECHARGABLE * REFILLABLE 100 ML
| Brand | Jean Paul Gaultier |
| Item form | Spray |
| Item volume | 3E+2 Milliliters |
| Scent | Geranium, Tonka Bean, Sandalwood |
| Special features | Travel Size |
- JEAN PAUL GAULTIER SCANDAL LE PARFUM HIM EAU DE PARFUM SPRAY – 100ML
- JEAN PAUL GAULTIER
- PERSONAL_
- gl_beauty
- 8435415065191
Si Fiori by Giorgio Armani – perfumes for women – Eau de Parfum, 100ml
| Brand | Giorgio Armani |
| Item Form | Liquid |
| Scent | Oriental |
| Special Features | Multi Smell |
This Giorgio Armani Si Fiori Eau De Parfum comes in a 100 ml size and is designed for women. It features an oriental scent with special multi-smell characteristics.
- 100 ml Si Fiori Eau De Parfum
- Gender: For Women
Si Fiori by Giorgio Armani – perfumes for women – Eau de Parfum, 100ml
| Brand | Giorgio Armani |
| Item Form | Liquid |
| Scent | Oriental |
| Special Features | Multi Smell |
This Giorgio Armani Si Fiori Eau De Parfum comes in a 100 ml size and is designed for women. It features an oriental scent with special multi-smell characteristics.
- 100 ml Si Fiori Eau De Parfum
- Gender: For Women





