Filter by price
Filter by brands
Showing 1465–1476 of 1536 results
Xerjoff Jtc More Than Words Unisex Eau de Perfume – 100 ml
- Notes Olibanum, Labdanum, Ambergris
- Unit 1
- Fruity notes, Woody notes, Oriental
- notes, Agarwood, Floral notes
XERJOFF MUSE Eau De Parfum 100ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Woods, Oud Leather |
| Heart/Middle Note | Milky Notes, Jasmine, Fresia, Litchi, Rose, Osmanthus |
| Top Note | Fruity Accords |
| Size | 100 ml |
| Department | Unisex |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | XVSOS.027.SOP |
| Model Name | Soprano |
Soprano EDP 100ml
Xerjoff Muse EDP 100ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Amber, Musk, Leather |
| Heart/Middle Note | White Mediterranean Flowers |
| Top Note | Bergamot |
| Size | 100 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | XVSOS.028.MUS |
| Model Name | Muse |
Muse EDP 100ml
Xerjoff Naxos 1861 EDP 100ml
| Top Notes | Brazilian Orange, Sicilian Lemon, Calabrian Bergamot, Ginger |
| Middle Notes | Melon, Pear, Green Apple, Cinnamon, Guatemalan Cardamom, Cloves |
| Base Notes | White Musk, Amber, Madagascar Vanilla, Woody Notes |
- Erba Gold by Xerjoff is a for women and men. Erba Gold was launched in 2016. Top notes are Brazilian Orange, Sicilian Lemon, Calabrian bergamot and Ginger; middle notes are Melon, Pear, Green Apple, Cinnamon, Guatemalan Cardamom and Cloves; base notes are White Musk, Amber, Madagascar Vanilla and Woody Notes.
Xerjoff Opera Edp 100 ml
Xerjoff Opera is a luxurious and complex with a captivating blend of notes. Notes:Top Notes: Fruits, Turkish Rose.Heart Notes: Ylang-Ylang, Nutmeg, Leather, Amber.
Xerjoff Opera EDP 100ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Cedar Wood, Musk, Vanilla, Ambergris, Leather |
| Heart/Middle Note | Ylang-Ylang, Turkish Rose |
| Top Note | Nutmeg, Fruits |
| Size | 100 ml |
| Department | Unisex |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | XVSOS.023.OPR |
| Model Name | Opera |
XERJOFF Oud Stars Alexandria II Edp For Unisex, 50 ml Multi color
-
Product description
Xerjoff Casamorati Bouquet Ideale (W) Eau de Parfum is an arrangement of powdery cashmere accord, enchanting vanilla and cinnamon and the supreme touch of labdanum amber to deliver the picture of a dreamy breeze from the Mediterranean Sea where the smell of flowers floats and the rocky seashores are smothered by the warm sunshine. Bouquet Ideale embraces you with a cozy yet flamboyant, dreamy and powdery aura. Bouquet I'deale is an unforgettable dream on a romantic April night. Great for everyday use. Perfect size to carry while travelling.
Brand Xerjoff Item form Liquid Item volume 100 Milliliters Scent Floral Special features Original
About this item
- Long-lasting
- An arrangement of powdery cashmere accord, enchanting vanilla and cinnamon
- Heart notes of lignum vitae, papyrus, cedarwood, sandalwood
- Base notes of tobacco flowers, labdanum (rockrose), vanilla, coumarin, musk
- Perfect size for travel
XERJOFF OUVERTURE EDP 100ML
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Musk, Vetiver, Iris |
| Heart/Middle Note | Floral Patch, Jasmine, Pink Pepper, Pineapple |
| Top Note | Citrus Notes |
| Size | 100 ml |
| Department | Unisex |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | XVSOS.001.ACN |
| Model Name | Accento |
Accento EDP 100ml
Xerjoff Shooting Stars Blue Hope Eau De Parfum, 100 ml (Women)
| Brand | Xerjoff |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Musk , Vanilla |
| Special features | Original |
- Top notes are plum
- middle note is vanilla
- base note is musk
Xerjoff Shooting Stars Lua for Women – Eau de Parfum, 50 ml/Multicolor
Scent Floral & Fruity
Brand Xerjoff
Item form Flüssig
Item volume 50 Milliliters
Item weight 1.7 Ounces
About this item
Shooting Star Lua Eau De Parfum Silk Bag
Xerjoff Soprano EDP 100ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Woods, Oud Leather |
| Heart/Middle Note | Milky Notes, Jasmine, Fresia, Litchi, Rose, Osmanthus |
| Top Note | Fruity Accords |
| Size | 100 ml |
| Department | Unisex |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | XVSOS.027.SOP |
| Model Name | Soprano |
Soprano EDP 100ml
XERJOFF TONY IOMMI MONKEY SPECIAL (U) PARFUM 50ML
| Brand | Xerjoff |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 50 Milliliters |
| Scent | Warm |
| Special features | Long Lasting |
- Brand: Real Madrid Item form: Liquid





