Filter by price
Filter by brands
Showing 1477–1488 of 1536 results
Xerjoff Tony Iommi Monkey Special Eau de Parfum 100ml
- Top Notes: Coriander, Carnation, Pepper, Saffron
- Heart notes: Rose, Neroli, Ylang ylang
- Base notes: Sandalwood, Patchouli, Amber, Birch
- Brand : Xerjoff
Xerjoff Wardasina EDP 100ml
| Scents/Notes | Oriental |
| Base Note | Cedarwood, Tobacco, Patchouli, Vetiver, Musk, Vanilla, Amber |
| Heart/Middle Note | Bulgarian Rose, Carnal Rose, Fruity Notes |
| Top Note | Saffron |
| Size | 100 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | XVSOS.024.WRD |
| Model Name | Wardasina |
Wardasina EDP 100ml
Xerjoff Wardasina EDP 100ML
| Brand | Xerjoff |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Special features | Original |
| Age range (description) | Adult |
About this item
- Xerjoff Wardasina Edp 100Ml
Xerjoff Wardasina EDP 50ml
| Brand | Xerjoff |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Musk |
| Special features | Original |
| concentration | eau_de_parfum |
About this item
- Top notes are mignonette
- middle note is nutmeg
- base note is musk
Xerjoff-Join The Club Don EDP 50ml
| Base Note | Tobacco |
| Heart/Middle Note | Whisky, Suger Cane |
| Top Note | Lemon, Gunpower |
| Size | 50 ml |
| Department | Unisex |
| Dispenser Type | Atomizer |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 8033488153144 |
- Soft and sensual scent makes it an alluring choice
- Long lasting and irresistible it truly a delight to wear
- Elegant bottle design adds beauty to your dressing table
Join The Club Don EDP 50ml
Xerjoff-Oud Stars Alexandria II EDP 50ml
| Scents/Notes | Oriental |
| Base Note | Amber, Musk and Agarwood (Oud) |
| Heart/Middle Note | Lily-Of-The-Valley, Rose and Cedar |
| Top Note | Lavender, Palis and Rosewood |
| Size | 50 ml |
| Department | Unisex |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | XERNCZ091-FF |
| Model Name | Perfume |
Oud Stars Alexandria II EDP 50ml
Xerjoff-Shooting Stars Cruz Del Sur II EDP 50ml
| Brand | Xerjoff |
| Item form | spray |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Fruity, Floral |
| Special features | Travel Size |
- Brand : Xerjoff
- Size : 100ml
- Fragrannce Family: Floral & Fruity
Y by Yves Saint Laurent – perfume for men – Eau de Toilette, 100ML
| Brand | Yves Saint Laurent |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Aromatic |
| Special features | Multi Smell |
This Yves Saint Laurent comes in a spray form with a volume of 100 milliliters. It features an aromatic scent with special multi-smell characteristics.
- Designed for Men
- Type: Eau de Toilette
- Size: 100ML
Yara Moi Lattafa Perfumes for women edp
Perfume rating 3.64 out of 5 with 941 votes
Yara Moi by Lattafa Perfumes is a for women. This is a new . Yara Moi was launched in 2022. Top notes are Jasmine and Peach; middle notes are Caramel and Amber; base notes are Patchouli and Sandalwood.
Read about this perfume in other languages: Deutsch, Español, Français, Čeština, Italiano, Русский, Polski, Português, Ελληνικά, 汉语, Nederlands, Srpski, Română, العربية, Українська, Монгол, עברית.main accords
woody
white floral
patchouli
caramel
warm spicy
sweet
powdery
fruity
amber
balsamic
YSL Black Opium EDP 90ml Teste
<p>Eau de Parfum<br />Size : 90ML<br />Top Notes : Pear, pink pepper, and orange blossom<br />Middle notes : coffee, jasmine, bitter almond, and licorice<br />Base notes : Vanilla, patchouli, cedar, and cashmere wood</p>
YSL Libre Flowers & Flames Eau De Parfum 90ML
Yves Saint Laurent Libre Flowers & Flames is an intense and passionate variation of the original Libre , amplifying the bold femininity and floral notes for a deeper, more fiery experience. Launched in 2021, this edition celebrates strength, freedom, and the beauty of the floral world.
Notes:
- Top Notes: Orange Blossom, Bergamot
- Heart Notes: Jasmine Sambac, Tuberose
- Base Notes: Madagascan Vanilla, Musk, Cedarwood
The opens with the luminous and fresh notes of orange blossom and bergamot, creating a bright and zesty start. The heart reveals an intense floral blend of jasmine sambac and tuberose, giving it a rich, heady floral depth. The base brings warmth and sensuality through Madagascan vanilla, musk, and cedarwood, leaving a captivating and lasting finish.
Yves Saint Laurent Libre Flowers & Flames is perfect for those who enjoy bold, floral s with a touch of warmth and sensuality. Its passionate and captivating nature makes it ideal for evening wear, especially for those seeking a more intense and seductive of the original Libre .
YSL Y EDP 100ml For Men
Description: Y Eau de Parfum is a Aromatic Fougere for men. The start notes are Ginger, Bergamot & Apple. The heart notes are Juniper Berries, Geranium & Sage. The endnotes are Tonka Bean, Olibanum, Vetiver, Cedar & Amberwood. The Perfume was launched in 2018. The perfumer behind the is Dominique Ropion.
Top Notes: Ginger, Bergamot & Apple.
Middle Notes: Juniper Berries, Geranium & Sage.
Base Notes: Tonka Bean, Olibanum, Vetiver, Cedar & Amberwood. Concentration





