Filter by price
Filter by brands
Showing 1501–1512 of 1536 results
Yves Saint Laurent Black Opium EDP for Women, 50ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Vanilla, Patchouli, Cedarwood |
| Heart/Middle Note | Jasmine, Coffee |
| Top Note | Pink Pepper, Orange Blossom |
| Size | 30 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Pump |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | L5597600 |
| Model Name | Black Opium |
- A warm & spicy with Coffee, White Flowers, & Vanilla
- • For light intensity: spray in a cloud around your head and shoulders, let the fall gently around you.
- • For medium intensity: spray in a y-shape across your body, beginning at one shoulder and finishing at the other. If you are wearing jewellery it is a great alternative to spraying your neck.
- • For added intensity: apply perfume directly to your pulse points and / or hot spots (wrist, inner elbow and lower neck). Here the heat of your body will allow the to reveal its full trail. Include shoulders and back to intensify your perfume trail
What it is Black Opium Eau de Parfum:
is the seductively intoxicating women’s . The opening notes of adrenaline-rich coffee and the sweet sensuality of vanilla recline into the softness of white flowers creating a long-lasting perfume.
About the :
This seductive women's perfume is inspired by the edgy and daring woman. Emboldened by the strong scent of coffee, the sensuous warm floral vanilla perfume captivates the senses with a sweet vanilla base and a burst of floral at the heart of the .
Yves Saint Laurent Black Opium EDP for Women, 90ml
- Iconic feminine with bold and sweet gourmand notes
- Blend of coffee, vanilla, and white flowers for a modern elegant scent
- Long-lasting aroma suitable for day and evening wear
- Leaves a warm, sensual, and memorable trail
- Perfect for women who love sophisticated luxurious perfumes
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Yves Saint Laurent |
| Black Opium | |
| Type | EDP |
| Suitable For | Women |
| Size | 90ml |
| Family | Oriental Gourmand |
| Main Notes | Coffee, Vanilla, White Flowers |
| Longevity | Long-lasting |
Yves Saint Laurent Black Opium EDP, for women, 90ml
- Sensual oriental vanilla with a bold and elegant touch
- Ideal for evening wear and special occasions
- Long-lasting scent with sweet and captivating notes
- Perfect choice for lovers of luxurious and intense perfumes
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Yves Saint Laurent |
| Name | Black Opium |
| Type | EDP |
| Volume | 90ml |
| Gender | Women |
| Scent Profile | Oriental Vanilla |
| Longevity | Long Lasting |
| Occasion | Evening Wear, Special Events |
| Weight | 0.40 kg |
Yves Saint Laurent Black Opium For – perfumes for women 90ml – Eau de Toilette
| Brand | Yves Saint Laurent |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 90 Milliliters |
| Scent | Musk , Wood |
| Special features | Travel Size |
About this item
- Brand : null
- Type : Eau de Toilette
- Size : 90ml
- Targeted Group : Women
- Family : Woody & Aromatic
- Perfume Name : Black Opium
- Are batteries needed to power the product or is this product a battery : 0
- Is this a Dangerous Good or a Hazardous Material, Substance or Waste that is regulated for transportation, storage, and/or disposal? : 0
- Expirable : 0
Product Features : Yves Saint Laurent launched Black Opium in September 2014, the new announced as the rock'n'roll interpretation of the classic celebrating the dark, mysterious side of the YSL brand. In late August 2015, Black Opium Eau de Toilette was also presented. In early 2016, its third edition called Black Opium Nuit Blanche appears. Nuit Blanche is an annual arts festival in Paris, which lasts all night. Black Opium Nuit Blanche is inspired by the night life of the city that never sleeps, promising the mysterious and unpredictable experience of an electric night in which everything is possible. Between tension and sensuality, audacity and femininity, the perfume combines the energy of coffee with sparkling orange blossom, illuminated by white musk. There are notes of silky smooth rice, Bourbon pepper, orange blossom absolute, Black Opium coffee, vanilla absolute, sandalwood and white musk. The bottle design is very similar to the original. The difference is in the details like the color of the cap, which is in rose-gold, and white sequins.
Yves Saint Laurent Black Opium For Women 90ml – Eau de Parfum
<ul>
<li>Brand : Yves Saint Laurent</li>
<li> Type : Eau de Parfum</li>
<li>Size : 90ml</li>
<li>Targeted Group : Women</li>
<li> Family : Floral &amp; Fruity</li>
<li>Perfume Name : Black Opium</li>
</ul>
Yves Saint Laurent Black Opium For Women 90ml – Eau de Parfum
| Brand | Yves Saint Laurent |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 3 Fluid Ounces |
| Scent | Fruity, Floral |
| Special features | Travel Size |
About this item
- Brand : Yves Saint Laurent
- Type : Eau de Parfum
- Size : 90ml
- Targeted Group : Women
- Family : Floral & Fruity
- Perfume Name : Black Opium
Yves Saint Laurent Black Opium Neon EDP, for Women, 75ml
| Scents/Notes | Vanilla |
| Base Note | Vanilla, Patchouli, Cedarwood |
| Heart/Middle Note | Jasmine, Coffee |
| Top Note | Pink Pepper, Orange Blossom |
| Size | 90 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Atomizer |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
- A warm & spicy with Coffee, White Flowers, & Vanilla
- For light intensity: spray in a cloud around your head and shoulders, let the fall gently around you.
- For medium intensity: spray in a y-shape across your body, beginning at one shoulder and finishing at the other. If you are wearing jewellery it is a great alternative to spraying your neck.
- For added intensity: apply perfume directly to your pulse points and / or hot spots (wrist, inner elbow and lower neck). Here the heat of your body will allow the to reveal its full trail. Include shoulders and back to intensify your perfume trail
What it is Black Opium Eau de Parfum:
The seductively intoxicating women’s . The opening notes of adrenaline-rich coffee and the sweet sensuality of vanilla recline into the softness of white flowers creating a long-lasting perfume.
-A warm & spicy with Coffee, White Flowers, & Vanilla
About the :
This seductive women's perfume is inspired by the edgy and daring woman. Emboldened by the strong scent of coffee, the sensuous warm floral vanilla perfume captivates the senses with a sweet vanilla base and a burst of floral at the heart of the .
Yves Saint Laurent Black Opium Nuit Blanche – perfumes for women – Eau de Parfum, 90 ml
| Brand | Nothing |
| Model name | Ear (stick) |
| Colour | White (stick) |
| Form factor | In Ear |
| Connectivity technology | Wireless |
About this item
- Designed for comfort. Feather-light at just 4.4 g. Ergonomically shaped not to be noticed by over 100 pairs of ears
- Vivid sound. One of the most sensitive drivers in any wireless earbud. At just 12.6mm
- Nothing lost. Smart software detects bass loss as you wear the earbuds, tuning the equaliser curve to the optimal level
- Sounds like yourself. Clear Voice Technology for wind-proof, crowd-proof calls
- Maximum stability. Automatically switches to low lag mode when you game on Phone (1).Astounding power. Up to 29 hours of listening time. Nearly 2 hours with just 10 minutes of charge. 12 hours of talk time with the case and 3 hours with the earbuds. Charge once, use a full day.Access all personalisations and settings directly in Phone (1)’s Quick Settings. Customise gesture controls. Adjust EQ settings like low, mid, and high frequency levels. Find My Earbuds. And more.
Yves Saint Laurent Cinema EDP 50ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Vanilla, Amber, Benzoin, White Musk |
| Heart/Middle Note | Jasmine, Peony, Amaryllis |
| Top Note | Almond Blossom, Clementine, Cyclamen |
| Size | 50 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Pump |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 2724294090568 |
| Model Name | Cinema |
- Cinéma was launched in 2004
- Nose behind this is Jacques Cavallier
Yves saint laurent sas also known as saint laurent, is a french luxury fashion house founded by yves saint laurent and his partner, pierre bergé. The company revived its haute couture collection in 2015 under former creative director hedi slimane. In april 2016, anthony vaccarello was appointed as creative director. Founded in 1961, it has been considered one of the world's most prominent fashion houses and is known for its modern and iconic[clarification needed] pieces, such as its tuxedo jackets for women. Today, saint laurent markets a broad range of women's and men's ready-to-wear products, leather goods, shoes and jewellery. Yves saint laurent beauté also has a notable presence in the luxury beauty and market, although this is owned by l'oréal, which holds exclusive licenses for the name. How to use suggest spritz onto pulse points.
Yves Saint Laurent L Homme EDT 100ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Vanilla, Amber |
| Heart/Middle Note | Jasmine, Geranium, Neroli and Ylang-Ylang |
| Top Note | Lavender, Rose, Lemon, Orange and Bergamot |
| Size | 100 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
| Model Number | 478.06808928.18 |
| Model Name | L Homme |
L Homme EDT 100ml
YVES SAINT LAURENT L’HOMME (M) EDP 100ML
| Brand | Yves Saint Laurent |
| Item Form | Liquid |
| Item Volume | 100 Milliliters |
| Scent | Wood |
| Special Features | Not Tested On Animals |
This Yves Saint Laurent comes in a liquid form with a volume of 100 milliliters. It features a wood scent and is specially formulated as it is not tested on animals.
- Product Type:
Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme by Yves Saint Laurent for Men – Eau de Toilette, 100ml
La Nuit de l`Homme by Yves Saint Laurent EDT comes sealed in a 100ml flacon. Buy this La Nuit de l`Homme YSL EDT here at Souq.com.La Nuit de l`Homme by Yves Saint Laurent Eau de Toilette is a new masculine offering from the house of YSL. Regarded as the composition full of contrasts and tensions, the of this EDT is renowned for its seductively macho prowess since its inception in 2009. The flacon that the EDT comes sealed in is dark and powerful, announcing powerful ingredients it carries in itself. A veil of an explosive spicy accord reveals cardamom with the freshness of bergamot, cedar, and lavender. The base is formed with cumin and vetiver to ensure an exciting and subtle finish. The nose behind this YSL is Anne Flipo, Dominique Ropion, and Pierre Wargnye. Top Notes With the accord of cardamom sitting at the top of the hierarchy, La Nuit de l`Homme by Yves Saint Laurent EDT bursts forth with a refreshing vibe that engulfs you all day long. The accord offers the EDT its spicy yet subtle olfactory attribute that lingers in the air for longer. Middle Notes The heart of this YSL Eau de Toilette contains floral notes of bergamot, cedar, and lavender. The lavender adds a strong floral punch to the composition while the bergamot and cedar soften the pungent aura. Base Notes With the accords of cumin and vetiver acting as a base, this La Nuit de l`Homme YSL EDT is brought to an opulent, elegant closure. The base gives the EDT its long lasting effect while ensuring that it retains its subtle nature.
| Brand | Yves Saint Laurent |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Lavender, Floral |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- With the accord of cardamom sitting at the top of the hierarchy, La Nuit de l`Homme by Yves Saint Laurent EDT bursts forth with a refreshing vibe that engulfs you all day long.
- The heart of this YSL Eau de Toilette contains floral notes of bergamot, cedar, and lavender.
- With the accords of cumin and vetiver acting as a base, this La Nuit de l`Homme YSL EDT is brought to an opulent, elegant closure.





