Filter by price
Filter by brands
Showing 217–228 of 1536 results
Carolina Herrera 212 NYC Men EDT 100ml Tester
| Brand | CAROLINA HERRERA |
| Item form | Spray |
| Item volume | 200 Milliliters |
| Scent | Fresh, Mint |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- A heady combination of vodka with frozen mint, lime caviar and vibrant spices
- Freshness with hot ginger and apples
- Sensuality with salty amber, tonka beans and king wood
- Top notes with frozen mint, caviar lime and black pepper
- 200 ml bottle
CAROLINA HERRERA 212 Sexy Eau de Toilette For Men, 100ml
| Size | 50 – 69 ml |
| Scents/Notes | Oriental |
| Colour Name | clear |
| Base Note | Amber, Leather, Woodsy Notes |
| Heart/Middle Note | Vodka, Gin, Mint, Spices |
| Top Note | Passionfruit, Lime, Pepper, Ginger |
| Size | 50 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
CAROLINA HERRERA 212 Sexy Eau de Toilette For Men, 100ml
| Brand | CAROLINA HERRERA |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 |
| Scent | Oriental |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- Eau de Toilette
- Size : 100ML
- Top Notes : bergamot, mandarin orange and green notes
- Middle notes: cardamom, pepper and flowers
- Base notes : vanilla, musk, sandalwood, guaiac wood and amber
CAROLINA HERRERA 212 Sexy Eau de Toilette For Men, 100ml
| Brand | CAROLINA HERRERA |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 |
| Scent | Oriental |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- Eau de Toilette
- Size : 100ML
- Top Notes : bergamot, mandarin orange and green notes
- Middle notes: cardamom, pepper and flowers
- Base notes : vanilla, musk, sandalwood, guaiac wood and amber
CAROLINA HERRERA 212 VIP BLACK (M) EDP 100ML TESTER
-
A chic and modern women’s from Carolina Herrera
-
Opens with sparkling champagne and fruity notes
-
Heart blends delicate peach blossom for a feminine touch
-
Base features white musk and amber for elegance and warmth
-
Eau de Parfum concentration for lasting sophistication
Carolina Herrera 212 VIP Black For Men Eau de Parfum 100ml Tester + Carolina Herrera Good Girl Eau de Parfum Supreme for Women 80ml Tester + LATTAFA ECLAIRE (W) EDP 100ML + Cerruti 1881 Black
1- Carolina Herrera 212 VIP Black For Men Eau de Parfum 100ml Tester
2- Carolina Herrera Good Girl Eau de Parfum Supreme for Women 80ml Tester
3- LATTAFA ECLAIRE (W) EDP 100ML
4- Cerruti 1881 Black EDT for Men 100ml Tester
5- Guess Night EDT 100ML For Men
All are original testers, carefully selected s.
Carolina Herrera 212 VIP Men EDT Spray 200 ml
| Brand | CAROLINA HERRERA |
| Item form | Liquid- TESTER |
| Item volume | 100 ml |
| Scent | Oriental |
| Special features | Multi Smell |
- Absinthe, anise, and fennel are the Top Notes of this Carolina Herera 212 VIP Black perfume. This makes you feel fresh and energetic
- As the top notes start fading, the smell of lavender begins to take their place. The aromatic freshness of this clean note forms the heart of this Carolina Herera Eau de Parfum
- At the base of this Carolina Herera perfume, you will smell the accords of musk and black vanilla husk
Carolina Herrera 212 VIP Rose EDP Women 80ml Tester
Brand: CAROLINA HERRERA Item form: Liquid Item volume: 1 Liters Special features: Travel Size Age range (description): Adult Carolina Herrera Eau De Toilette is a designed for men. This 1-liter liquid perfume is ideal for travel due to its convenient size. Suitable for adults, this embodies the essence of Carolina Herrera’s brand.
- Type: Eau De Toilette
- Targeted Group: Men
Carolina Herrera 212 VIP Women EDP 80ml Tester
-
100% Original & Authentic Carolina Herrera Perfume
-
Glamorous with fruity, floral & oriental notes for women
-
Long-lasting Eau de Parfum with premium quality
-
Perfect for parties, special events, and daily wear
-
Size: 80ml
CAROLINA HERRERA 212 Wild Party EDT 80ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Musk, Woody Accord |
| Heart/Middle Note | Orange Blossom, Sun Rose, Orchid |
| Top Note | Grapefruit, Pineapple |
| Size | 80 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Splash |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
| Model Name | 212 Wild Party |
- Superior dispensing type evenly releases a fine mist
- Compact size makes it a perfect travel spray to keep you refreshed any time of the day
- Sparks of fresh and vibrant notes to immediately awaken the senses
CAROLINA HERRERA BURNING ROSE EDP (W) 100ML
| Brand | CAROLINA HERRERA |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Rose |
| Special features | Floral |
About this item
- Top notes are Bulgarian rose
- Middle note is rose
- Base note is rose
Carolina Herrera Good Girl EDP 80ml For Women
An oriental floral for modern women Deep, sweet, tasty, warm, powdery & alluring Top notes of almond & coffee Heart notes of Sambac jasmine, tuberose & orris Base notes of vanilla, sandalwood, tonka bean & cocoa Launched in 2016 Suitable for evening, colder seasons or special occasions wear Design house
TOP NOTES: Lemon, Bergamot, Almond, Coffee
HEART NOTES: Tuberose, Orange Blossom, Orris, Jasmine sambac, Bulgarian Rose
BASE NOTES: Cocoa, Tonka bean, Musk, Amber, Cedar, Sandalwood, Vanilla, Praline





