Filter by price
Filter by brands
Showing 13–24 of 1536 results
212 VIP Black EDP 200ml
| Size | 150 ml & Above |
| Scents/Notes | Oriental |
| Colour Name | clear |
| Base Note | Black Vanilla Husk, Musk |
| Heart/Middle Note | Lavender |
| Top Note | Absinthe, Anise, Fennel |
| Size | 200 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 8411061870518 |
| Model Name | Perfume |
212 Vip Men By Carolina Herrera 100Ml Eau De Toilette
| Brand | CAROLINA HERRERA |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 |
| Scent | Oriental |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- Eau de Toilette
- Size : 100ML
- Top Notes : bergamot, mandarin orange and green notes
- Middle notes: cardamom, pepper and flowers
- Base notes : vanilla, musk, sandalwood, guaiac wood and amber
212 VIP Rose EDP For Women 80ml
| Brand | Carolina Herrera |
| Product Name | 212 NYC Men Eau de Toilette |
| Gender | Men |
| Size | 100 ml |
| Type | Eau de Toilette (Tester) |
| Packaging | Gray tester bottle |
| Family | Woody – Floral – Musk |
| Top Notes | Grapefruit, Bergamot, Lavender |
| Heart Notes | Sage, Gardenia, Violet |
| Base Notes | Sandalwood, Vetiver, Musk |
The Carolina Herrera 212 NYC Men Eau de Toilette (100ml Tester) is a modern and energetic designed for the confident urban man. Opening with refreshing notes of grapefruit, bergamot, and lavender, it transitions into a floral-spicy heart of sage, violet, and gardenia. The base of sandalwood, vetiver, and musk delivers a warm, masculine finish. Packaged in a sleek gray tester bottle, this scent embodies elegance, freshness, and urban sophistication.
212 Vip: This Is A Private Party NYC EDT 50ml
- La marque
- Dolce et Gabbana
- Sexe
- Femmes
- Type de produit
- Parfums
- Personnalisez votre parfum
- Sensuel
- La famille aromatique
- Fleurs
- Taille
- 100 l
- Ingrédients
- Néroli, Framboise, jasmin, néroli, accord Guimauve, héliotrope, vanille
- Rapport de concentration
- Eau de toilette
- Notes de tête
- Fleur d'oranger, Framboise
- Notes de cœur
- Jasmin, fleur d'oranger
- Notes de fond
- Accord Guimauve, héliotrope, vanille
Abercrombie & Fitch Fierce EDC For Men 100ML
Soft and breathable, this 5×2 rib knot hat will keep little heads warm. Featuring an adjustable knot that can be altered to fit your baby’s individual shape and size. We are proudly selling across Australia, spreading a message of love not only for infants but also for nature.
Abercrombie & Fitch Fierce for Men Eau de Cologne Spray, 100 ml
| Brand | Abercrombie & Fitch |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Rosemary, Lemon |
| Special features | Long Lasting |
Launched by the design house of Abercrombie & Fitch in the year 2002, this woody aromatic features a blend of petit grain, cardamom, lemon, orange, jasmine, rose, and lily-of-the-valley. It is suitable for all skin types and offers a long-lasting that can increase attraction.
- For all skin types
- Long lasting
- Increase attraction
Acqua Di Giò Profondo Eau De Parfum 125ml
| Size | 120 – 149 ml |
| Scents/Notes | Aromatic |
| Base Note | Amber, Musk, Patchouli |
| Heart/Middle Note | Lavender, Rosemary, Cypress, Mastic |
| Top Note | Citrus Bergamia, Mandarine, Marine, Aqueous, Ozonic |
| Size | 125 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 3614272865235 |
| Model Name | 3614272865235 |
- A deep and intense interpretation of the iconic Acqua di Giò, Acqua di Giò Profondo is more than just a —it's a sensory journey into the depths of the soul. Representing freedom, masculinity, and sophistication, this scent offers a captivating aquatic experience.
- Family: Earthy & Woody
- Scent Type: Citrus & Woods
- Key Notes: Marine Notes, Cypress, Musk
Discover Acqua di Giò Profondo:
the new masculine by Giorgio Armani. Acqua di Giò Profondo is the intense marine interpretation of Acqua di Giò. More than a , Aqua di Giò Profondo is a captivating deep-dive into the profoundness of the soul, embracing the values of freedom, sensoriality and modern masculinity, revealing an ever more profound dimension.
Like taking a plunge into the deep blue sea, senses are awakened by green mandarin and bergamot while an ultramarine, nearly icy hue is conveyed by Acqua di Giò's iconic marine notes. As the bubbles of oxygen rise to the top, the rosemary, lavender, cypress and lentisk absolute blend at its heart. Exuding a masculine character of depth and intensity, notes of woody patchouli and enveloping musk finally fuse with the saline accent of a mineral ambery accord at the base.
Created by master perfumer Alberto Morillas, Acqua di Giò Profondo is encapsulated in the emblematic frosted glass bottle in an elegant, almost opaque deep navy blue, echoing the sea depths it captures.
How to use:
Apply on pulse points: wrist, inner elbow and neck.
Ingredients:
ALCOHOL • PARFUM / • AQUA / WATER • LIMONENE • LINALOOL • ALPHA-ISOMETHYL IONONE • CITRONELLOL • BENZYL SALICYLATE • GERANIOL • BENZYL ALCOHOL • CITRAL • COUMARIN • BENZYL BENZOATE • CINNAMYL ALCOHOL • FARNESOL (F.I.L. B243142/1).
Acqua Di Monaco EDP For Men 100ML
Our classic Essentials Zip Growsuit is a baby wardrobe staple style, designed for comfort and the easiest of dressing. Designed for day to night wear, our growsuits feature a two way zip with safety fold to protect their skin.
Afnan 9 PM EDP For Men 100ML
Soft and breathable, this 5×2 rib knot hat will keep little heads warm. Featuring an adjustable knot that can be altered to fit your baby’s individual shape and size. We are proudly selling across Australia, spreading a message of love not only for infants but also for nature.
Alexandre.J Morning Muscs EDP Unisex 100ML
Made from a beautiful blend of cotton, bamboo and wool, this luxurious long sleeve knit dress features gorgeous cable design and side neck button opening. Perfect for play dates and outdoor adventures, pair it with a knitted hat or layer with tights for a perfect winter outfit.
Alexandria Ii Eau De Parfum Spray (Unisex Tester) By Xerjoff For Women 100 ML
Alexandria II opens with its sublime lavender, rosewood, cinnamon and rare fruity accords. A touch of rose in the backbone of Alexandria II enriches the lavender and deepens the rosewood. The Laotian oud brings a celestial meaning to this aromatic woody aura and echoes the excellent vanilla amber base.
Alexandria II Xerjoff for women and men 100ml edp
Alexandria II by Xerjoff is a Oriental Woody for women and men. Alexandria II was launched in 2012. The nose behind this is Chris Maurice. Top notes are Palisander Rosewood, Lavender, Cinnamon and Apple; middle notes are Rose, Cedar and Lily-of-the-Valley; base notes are Agarwood (Oud), Sandalwood, Amber, Vanilla and Musk.
Read about this perfume in other languages: Deutsch, Español, Français, Čeština, Italiano, Русский, Polski, Português, Ελληνικά, 汉语, Nederlands, Srpski, Română, العربية, Українська, Монгол, עברית.
Perfumer





