Filter by price
Filter by brands
Showing 253–264 of 1536 results
Cartier La Panthère Parfum for Women, 100 ml
• Rich and floral for women
• Perfect for daily wear and special occasions
• Long-lasting scent with intense and elegant notes
• Comes in a stylish 100 ml bottle
• Ideal for women who enjoy luxurious and sophisticated perfumes
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Cartier |
| Model | La Panthère |
| Type | Parfum |
| Gender | Women |
| Volume | 100 ml |
| Scent | Rich, Floral |
| EAN | 3432240506597 |
| Occasion | Daily Wear, Formal, Casual |
| Weight | Approx. 220 g |
Cartier Must De Cartier For Women 100ml – Eau de Toilette
| Brand | Initio |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 90 Milliliters |
| Scent | Fruity, Floral, Wood |
| Special features | Original |
About this item
- Initio High Frequency Edp 90 ml
- Initio High Frequency Edp 90 ml
- Women Eau De Perfume
- patchouli, agarwood (oud), amber, peru balsam and vetiver.
CARTIER OUD & AMBRE 75 ML
| Brand | Cartier |
| Name | Oud & Ambre |
| Collection | Les Heures Voyageuses |
| Type | Eau de Parfum |
| Volume | 75 ml |
| Gender | Unisex |
| Launch Year | 2020 |
| Perfumer | Mathilde Laurent |
| Top Notes | Subtle floral hints |
| Heart Notes | Amber |
| Base Notes | Oud |
| Profile | Warm, smoky, woody, resinous |
| Occasion | Suitable for both daytime and evening wear |
| Bottle Design | Elegant flacon with minimalist Cartier branding |
| Packaging | Premium presentation box |
| Target Audience | collectors, luxury scent enthusiasts |
-
Features a sophisticated blend of rich oud and warm amber
-
Crafted by Cartier’s in-house perfumer, Mathilde Laurent
-
Part of the exclusive Les Heures Voyageuses luxury collection
-
Long-lasting and well-balanced scent suitable for men and women
-
A perfect choice for those who appreciate deep, resinous, oriental notes
-
Comes in a beautifully designed 75 ml bottle, ideal for gifting or display
-
Offers a luxurious experience with minimalistic elegance
Cartier Pasha De Cartier for Men, 100 ml – EDT Spray /Clear/One Size
Launched by the design house of Cartier in the year 1998. This woody floral musk has a blend of mandarin orange, bergamot, cedar, amber, jasmine, cardamom, amber, iris, and oak moss.
Cartier Pasha De Cartier for Men, 100 ml – EDT Spray /Clear/One Size
Launched by the design house of Cartier in the year 1998. This woody floral musk has a blend of mandarin orange, bergamot, cedar, amber, jasmine, cardamom, amber, iris, and oak moss.
CARTIER PASHA PARFUM 100ML TESTER
| Brand | Cartier |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 100 Milliliters- TESTER |
| Scent | Sandalwood |
| Special features | Vanilla |
This Cartier comes in a liquid form with a volume of 100 milliliters. The scent features sandalwood with special notes of vanilla.
- Top notes are sandalwood
- Middle note is benzoin
- Base note is patchouli
Celine Parade Eau De Parfum 100ML
- Launch year: 2021. Top notes: Blood orange, Ginger. Heart notes: Tuberose, Jasmine, Pimento leaf. Base notes: Patchouli, Sandalwood, Vetiver. Design house: Givenchy. Scent name: L'Interdit Rouge. Gender: Ladies. Category: Perfume. SubType: EDP Spray. Size: 2.6 oz. .
- Brand: Givenchy
- concentration: Eau De Parfum
- Item form: Liquid
- Scent: Wood
- Target gender: Female
CH 212 VIP black edp men 100 ml
The 212 VIP universe has expanded with a new launch of 212 VIP Black, a masculine full of sensuality that’s born from the revolutionary spirit of the House and is the life of the most exclusive party
Chance by Chanel for Women – Eau de Parfum, 100 ml
| Brand | Chanel |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Chypre Floral |
| Special features | Travel Size |
This Chanel is a liquid perfume with a volume of 100 milliliters. It features a Chypre Floral scent, making it a perfect choice for those who enjoy floral s. Additionally, this perfume is designed as a travel size, allowing you to carry it conveniently wherever you go.
- Manufacturer: Chanel
- Item Trademark: CHANEL
- Item Category: Personal
Chance EAU Tendre by Chanel
Chanel Chance Tendre L EDT 100ML
Chanel – Bleu De Chanel – perfume for men – Eau de Parfum, 50ml-Black
Bleu De Chanel by Chanel for men
Based on the aromatic woody blended with amber.
It is a dapper piece that will make you stand out.
- Top notes include lemons, grapefruit, pink pepper and mint .
- Middle notes include jasmine, nutmeg and ginger.
- Base notes include sandalwood, patchouli, cedarwood, vetiver, incense and amber.
Style: Eau de Parfum Scent Citrus Brand Chanel Item form Liquid Special features Multi Smell Item volume 1.7 Fluid Ounces About this item Eau De Parfum Spray 50ml For Him
| Brand | Chanel |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 1.7 Fluid Ounces |
| Scent | Citrus |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- Eau De Parfum Spray
- 50ml
- For Him
Chanel – Bleu De Chanel – perfume for men – Eau de Parfum, 50ml-Black
| Brand | Chanel |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 1.7 Fluid Ounces |
| Scent | Citrus |
| Special features | Multi Smell |
Based on the aromatic woody blended with amber, Bleu De Chanel by Chanel for men is a dapper piece that will make you stand out.
- Top notes include lemons, grapefruit, pink pepper, and mint.
- Middle notes include jasmine, nutmeg, and ginger.
- Base notes include sandalwood, patchouli, cedarwood, vetiver, incense, and amber.
- Eau De Parfum Spray
- 50ml
- For Him





