Filter by price
Filter by brands
Showing 313–324 of 1278 results
Christian Dior Homme Intense for Men – Eau de Parfum, 100ml
| Brand | Christian Dior |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 3.4 Fluid Ounces |
| Scent | Fruity, Floral |
| Special features | Multi Smell |
This Christian Dior is a liquid perfume with a volume of 3.4 fluid ounces. It features a fruity and floral scent with special multi-smell characteristics.
- Eau de Parfum
- Number of items: 1
- Size: 100ML
- Top Notes: Lavender
- Middle Notes: Iris, Musk Mallow, Pear
- Base Notes: Cedar, Vetiver
CHRISTIAN DIOR J’ADORE (W) EDT 100ML
| Size | 150 ml & Above |
| Scents/Notes | Floral |
| Size | 250 ml |
| Department | Unisex |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 3348900006218 |
| Model Name | Ambre Nuit Christian Dior EDP |
Ambre Nuit Christian Dior EDP 250ml
Christian Dior J’Adore L’Absolu for Women – Eau de Parfum, 50ml
The eau de perfume is the great Dior floral for women with a generous and well-balanced bouquet and its richness is a source of inspiration. By celebrating Ylang Ylang from the Comoro Islands, Damask Rose and Sambac Jasmine, J'adore Eau de Perfume unites the noblest of flowers from the garden of ingredients. The flowing and sensual curves of its amphora shaped bottle have made it a legendary . A sensuous and refined that has become a legend. Available in 50 ml bottle.
| Brand | Christian Dior |
| Item form | Spray |
| Item volume | 1.7 Fluid Ounces |
| Scent | Floral |
| Special features | Travel Size |
About this item
- The eau de perfume is the great Dior floral for women
- With a generous and well-balanced bouquet
- The flowing and sensual curves of its amphora shaped bottle
Christian Dior J’adore Les Absolu for Women, Tester – Eau de Parfum, 75 ml
notes of jasmine, rose, tuberose and ylang-ylang. Category: women Features: spray Family: Fresh Scents: jasmine, rose, tuberose and ylang-ylang Character: athlete Season: all occasions Type: Eau de Parfum
| Brand | Christian Dior |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 2.5 Fluid Ounces |
| Scent | Fresh & Zesty |
| Special features | Travel Size |
About this item
- For Women
- Eau de Parfum
- Size : 75ML
Christian Dior J’adore EDP for Women, 100ml
- Iconic floral for women from Christian Dior
- Features notes of jasmine, ylang-ylang, and rose
- Elegant and feminine scent perfect for any occasion
- Long-lasting Eau de Parfum concentration
- A timeless and luxurious loved worldwide
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Christian Dior |
| Type | EDP |
| Volume | 100ml |
| Gender | Women |
| Notes | Jasmine, Ylang-Ylang, Rose |
| Longevity | Long-lasting |
| Occasion | Daily, Evening, Special Events |
| Weight | 450g |
Christian Dior J’adore EDT for Women, 100ml
- Iconic and seductive for women
- Long-lasting scent with spicy and floral notes
- Perfect for evening wear and special occasions
- Elegant and luxurious Eau de Parfum
- Timeless and sophisticated signature perfume
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Christian Dior |
| Type | EDP |
| Volume | 100ml |
| Gender | Women |
| Notes | Spicy Floral Musk |
| Longevity | Long-lasting |
| Occasion | Evening Special Events |
| Weight | 500g |
Christian Dior J’adore For Women EDP, 100ml
- Elegant and timeless floral
- Sophisticated and feminine scent for women
- Long-lasting Eau de Parfum concentration
- Ideal for daily wear and special occasions
- Iconic signature from Christian Dior
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Christian Dior |
| Model | J’adore |
| Type | EDP |
| Volume | 100ml |
| Gender | Women |
| Longevity | Long-lasting |
| Occasion | Daily, Special Events |
| Weight | 500g |
Christian Dior Jadore Eau De Parfum – 100ML
Christian Dior Jadore Eau De Parfum 100ML
Christian Dior Jadore is perfect to wear every day. J’adore will sparkle on your skin just like sun rays. J’adore perfume is a timeless classic, perfectly feminine and floral. The packaging of Christian Dior J’adore gives the perfume its sensuality.
The flowing curves of its amphora shaped bottle have made it a legendary and successful . The beauty of J’adore will underline your feminine beauty every day.
- Top notes: Pear, Peach, Melon, Tangerine, Bergamot, Magnolia
- Middle notes: Jasmine, Violet, Freesia, Tuberose, Plum, Orchid, Lily Of The Valley, Rose
- Base notes: Vanilla, Musk, Blackberry, Cedar
Christian Dior Joy (W) EDP 50ML Orginal Tester
| Base Note | Amber, Sandalwood Absolute, Tonka Bean, Velvety Bourbon Vanilla |
| Heart/Middle Note | Vanilla Orchid, Daffodils |
| Top Note | Rose, Rum Essence |
| Size | 100 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Pump |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
- is formulated to allow for a long-lasting stay
Christian Dior La Colle Noire Edp 125ml
| Brand | Christian Dior |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 125 Milliliters |
| Special features | Travel Size |
| Age range (description) | Adult |
About this item
- manufacturer: CHRISTIAN DIOR
- Item Trademark: CHRISTIAN DIOR
- Item Category: Personal
Christian Dior Lucky Edition 250 ML unisex
- Elegant and iconic EDT for women by Dior
- Features a sophisticated blend of floral, fruity, and musky notes
- Long-lasting perfect for daily wear and special occasions
- Exudes femininity, grace, and timeless charm
- Ideal for women who appreciate luxurious and refined scents
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Christian Dior |
| Type | EDT |
| Volume | 100ml |
| Gender | Women |
| Notes | Floral, Fruity, Musk, Jasmine, Rose |
| Longevity | Moderate to Long-lasting |
| Occasion | Daily, Evening, Special Events |
| Weight | 500g |
Christian Dior Miss Dior Absolutely Blooming Eau De Parfum / 100 ml
| Brand | Dior |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 ml |
| Scent | Fruity |
| Special features | Travel Size |
- 100 ml
- Miss Dior Absolutely Blooming





