Filter by price
Filter by brands
Showing 553–564 of 1278 results
GIVENCHY L’Interdit EDP 50ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Vetiver, Patchouli |
| Heart/Middle Note | Tuberose, Orange Blossom, Musk |
| Top Note | Poppy |
| Size | 50 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Pump |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
| Model Number | 410P069061 |
| Model Name | L'interdit |
- Leaves the skin delicately d
- Offers effective protection against odour and wetness
- Leaves skin feeling incredibly refreshed and clean
About the product:
L'Interdit Eau de Toilette by Givenchy is a Floral Woody Musk for women. This is a new . L'Interdit Eau de Toilette was launched in 2019. L'Interdit Eau de Toilette was created by Dominique Ropion, Anne Flipo and Fanny Bal. Givenchy presents the next chapter on the path to L'Interdit. An impulsive breath that takes you to the edge of forbidden. Duality incarnated. Darkness meeting light. Colliding contrasts erupt in a burst of fearless femininity, for a scent that’s dressed to thrill.
About the brand:
Givenchy is a French fashion, accessories and perfume brand, founded by Count Hubert de Givenchy in 1952. Parfums Givenchy was founded in 1957, and their first was L'Interdit, again inspired by their most famous client, Audrey Hepburn. Their first men's scent, Monsieur de Givenchy, was launched in 1959.
Ingredients:
Alcohol, Parfum (), Aqua (Water), Ethylhexl Methoxycinnamate, Linalool, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol Dicaprylae / Dicaprate, Citronellol, Diethylamino Hydroxbenzoyl, Hexyl Benzoate, Bht, Eugenol, Citral, Tocopherol, Benzyl Alcohol, Ci 19140 (Yello 5), Ci 17200 (Red 33), Ci 60730 (Ext. Violet 2), Ci 14700 (Red 4).
How to use:
Spray on pulse points: behind the ears and on your wrists.
Givenchy L’Interdit Rouge EDP 80ML For Women
| Brand | Givenchy |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 2.7 Fluid Ounces |
| Scent | Sandalwood, Wood, Jasmine, Rose |
| Special features | Travel Size |
- Launch year: 2021. Top notes: Blood orange, Ginger. Heart notes: Tuberose, Jasmine, Pimento leaf. Base notes: Patchouli, Sandalwood, Vetiver. Design house: Givenchy. Scent name: L'Interdit Rouge. Gender: Ladies. Category: Perfume. SubType: EDP Spray. Size: 2.6 oz. Barcode: 3274872428058. Givenchy Ladies L'Interdit Rouge EDP Spray 2.6 oz s 3274872428058.
- Brand: Givenchy
- concentration: Eau De Parfum
Givenchy L’Interdit Rouge Eau de Parfum for Women, 80ml
- Eau de Parfum with a bold floral and spicy
-
Combines red flowers, orange blossom, and woody notes for an elegant and seductive scent
-
Long-lasting aroma perfect for daily wear and special occasions
-
Comes in a luxurious 80ml bottle
-
Ideal gift for women who enjoy sophisticated and daring perfumes
Technical Details Table:
| Feature | Specification |
|---|---|
| Brand | Givenchy |
| Model | L’Interdit Rouge |
| Type | Eau de Parfum |
| Gender | Women |
| Volume | 80ml |
| Notes | Red Flowers, Orange Blossom, Woody Notes |
| Longevity | Long-Lasting |
| Ideal Use | Daily, Evening, Special Occasions |
Givenchy Monsieur De Givenchy for Men, 100 ml – EDT Spray
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Virginia Cedar, Musk |
| Heart/Middle Note | Rose, Iris |
| Top Note | Pear, Ambrette |
| Size | 80 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Pump |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 3274872400733 |
| Model Name | Irresistible |
- Top notes are Pear and Ambrette (Musk Mallow)
- Middle notes are Rose and Iris
- Base notes are Musk and Virginia Cedar
About the product:
Irresistible Givenchy by Givenchy is a Floral Fruity for women. This is a new . Irresistible Givenchy was launched in 2020. Irresistible Givenchy was created by Fanny Bal, Dominique Ropion and Anne Flipo. Givenchy presents Irresistible Eau de Parfum, the floral-woody that balances notes of luscious rose with radiant blond wood. Sparkling pear and ambrette add a subtle hint of vibrancy to this irresistible perfume. With a floral heart and a touch of musk at the base, this effervescent scent symbolizes a carefree woman with a strong magnetic charm. She captivates all of those around her. Irresistible Eau de Parfum is an invitation to let go, dance, and reveal who you truly are!
About the brand:
Givenchy is a French fashion, accessories and perfume brand, founded by Count Hubert de Givenchy in 1952. Parfums Givenchy was founded in 1957, and their first was L'Interdit, again inspired by their most famous client, Audrey Hepburn. Their first men's scent, Monsieur de Givenchy, was launched in 1959.
Ingredients:
Alcohol, Parfum (), Aqua (Water), Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Limonene, Geraniol, Citronellol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Coumarin, Citral, Tris(Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate, Bht, Ci 14700 (Red 4), Ci 60730 (Ext. Violet 2), Ci 19140 (Yellow 5).
How to use:
Spray on pulse points: behind the ears and on your wrists.
GIVENCHY POUR HOMME EDT 100ML TESTER
| Brand | Givenchy |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Floral |
| Special features | Travel Size |
- Ysatis is an oriental floral combining mandarin, jasmine and amber for a sensual and captivating scent.
Givenchy Ysatis Eau De Toilette, 100ml
- From the releases of the international French fashion house Givenchy
- Indompté perfume with a leathery scent for both sexes
- The perfume was recently launched in 2020
- Fragrant notes crowned with freshness with Sicilian mandarin, leather and oud.
GIVENCHY-L’interdit Givenchy EDT 50ml
Brand: Givenchy
Item form: Liquid
Item volume: EDP 80ML + EDP 12.5ML TRAVEL SPRAY
Scent: Jasmine , Musk , Fruity, Pineapple , Rose
Special features: Multi Smell
About this item
- Intense and charismatic
Good Girl Gone Bad By KILIAN Eau De Parfum 50 ML
| Brand | Kilian |
| Item form | spray |
| Item volume | 1.7 Fluid Ounces |
| Scent | Fresh |
| Special features | Multi Smell |
- Size : 50ml
- Type : Eau de Parfum
- Top Notes: May rose, osmanthus and jasmine
Good Girl Gone Bad EDP 50ml
| Size | 50 – 69 ml |
| Base Note | Amber and Cedar |
| Heart/Middle Note | Indian Tuberose and Narcissus |
| Top Note | Jasmine, Osmanthus and May Rose |
| Size | 50 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 98786581203 |
Good Girl Gone Bad EDP With Coffret 50ml
| Size | 50 – 69 ml |
| Scents/Notes | Fresh |
| Colour Name | White |
| Size | 50 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 3700550218746 |
| Model Name | eau de parfum-561 |
- Made From High Quality
- classic style always enjoy great success
- The unfurls a powerful and noble trail
Good Girl Gone Bad EDP With Coffret 50ml
Good Girl Gone Bad Extreme EDP 50ml
| Size | 50 – 69 ml |
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Amber |
| Heart/Middle Note | Milk |
| Top Note | Jasmine |
| Size | 50 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 3700550281511 |
Good Girl Gone Bad Extreme EDP 50ml
Greenley Parfums de Marly for women and men 125ml edp
Greenley by Parfums de Marly is a Citrus Aromatic for women and men. Greenley was launched in 2020. The nose behind this is Nathalie Templer. Top notes are Green Apple, Calabrian bergamot and Mandarin Orange; middle notes are Petitgrain, Cedar, Cashmeran, Pomarose and Violet; base notes are Oakmoss, Musk and Amberwood.





