Filter by price
Filter by brands
Showing 721–732 of 1536 results
Gucci Flora Gorgeous Magnolia EDP for Women, 100ml (Tester)
- Elegant and fresh EDP for women by Gucci
- Features a delicate blend of magnolia, citrus, and floral notes
- Long-lasting ideal for daily wear and special occasions
- Tester version — authentic without retail packaging
- Exudes femininity, grace, and modern elegance
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Gucci |
| Type | EDP |
| Volume | 100ml |
| Gender | Women |
| Notes | Magnolia, Citrus, Floral, Musk |
| Longevity | Long-lasting |
| Occasion | Daily, Evening, Special Events |
| Packaging | Tester |
| Weight | 500g |
Gucci Flora Gorgeous Orchid Women EDP 100ml Tester
- 33 Fl Oz / 100ml
- Top notes are Italian Mandarin Bergamot and Black Pepper
- Middle notes are Jasmine Jasmine Sambac Magnolia and Damask Rose
- Base notes are Benzoin Australian Sandalwood and Patchouli
Gucci Flora Perfum Eau de Toilette, 75ML
| Brand | Gucci |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 50 Milliliters |
| Scent | Floral |
| Special features | Rose |
This Gucci features top notes of Mandarin Orange, Peony, and other citruses that elicit a youthful enthusiasm for life.
- Floral scent
- Special feature: Rose
Gucci Gorgeous Gardenia Flora Eau De Toilette- 50ML
Flora Perfume by Gucci, Inspired by the iconic gucci scarf , this is a light hearted and young spirted floral for women&. Top notes include citruses and peony, the heart is a gorgeous bouquet of rose and osmanthus. Base notes are patchouli and sandalwood. This frargance is the second under the creative supervision of gucci's creative director frida giannini.
| Brand | Gucci |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Fruity, Floral |
| Special features | Travel Size |
About this item
- Item Category: Personal
- Item Trademark: Gucci
- manufacturer: Gucci
Gucci Gucci Guilty Eau de Toilette For Women, 75ml, Gold and Black Color
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 75 Ml |
| Scent | Citrus |
| Special features | Multi Smell |
- Top Note : Pink Pepper, Mandarin Orange and Bergamot
- Middle Note : Lilac, Peach, Geranium, Jasmine and Black Currant
- Base Note : Patchouli, Amber, White Musk and Vanilla.
Gucci Guilty (M) EDT 90ML Tester – Silver
- A timeless and sensual designed for the modern woman
- Blends fruity, floral, and musky notes for an alluring aroma
- Perfect for both daily wear and special occasions
- Long-lasting EDT composition that radiates confidence
- Presented in a signature Gucci 75 ml bottle symbolizing elegance and luxury
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Gucci |
| Type | EDT |
| Volume | 75 ml |
| Gender | Women |
| Notes | Mandarin, Pink Pepper, Lilac, Amber, Patchouli |
| Longevity | Long-lasting |
| Item Weight | 350 g |
GUCCI Guilty Absolute EDP 90ml
| Brand | Gucci |
| Scents/Notes | Woody |
| Base Note | Woody Notes, Vetiver |
| Heart/Middle Note | Patchouli, Cypress |
| Top Note | Leather |
| Size | 90 Ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau De Parfum |
| Dispenser Type | Atomizer |
| Model Number | 8005610524177 |
| Model Name | Perfume |
OverviewAbout the product:
Gucci Guilty Absolute by Gucci is an Amber Woody for men. Launched in 2017, this scent, crafted by Alberto Morillas, redefines traditional woody constructions. The features a Leather accord Woodleather™ and Goldenwood™, a new natural extract of Nootka Cypress. Patchouli oils with sweet, dark, and earthy characters, along with Vetiver, intensify the composition, creating a modern declaration of self-expression for the man who defines his own masculinity.
About the brand:
Founded in 1921 by Guccio Gucci, the House of Gucci introduced its first , Gucci No. 1 for women, in 1974. Over the years, the brand has launched a series of s for both men and women, with iconic scents like Gucci 3 and L'Arte di Gucci.
Ingredients:
Alcohol, Parfum (), Aqua (Water), Limonene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino, Hydroxybenzoyl Hexylbenzoate, Citral, Cinnamal, Linlool, Bht.
How to use:
Apply on pulse points, such as behind the ears and on the wrists.
- Top note is Leather
- Middle notes are Cypress and Patchouli
- Base notes are Woody Notes and Vetiver
Gucci Guilty Absolute EDP for Men, 50ml
| Scents/Notes | Citrus |
| Base Note | Virginia Cedar, Patchouli and Vanilla |
| Heart/Middle Note | African Orange Flower |
| Top Note | Lavender, Amalfi Lemon |
| Size | 90 ml |
| Department | Men |
| Dispenser Type | Atomizer |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
| Model Number | 879017 |
| Model Name | Guilty Pour Homme |
- Top notes are Lavender and Amalfi Lemon
- Middle note is African Orange flower
- Base notes are Virginia Cedar, Patchouli and Vanilla
About the product:Guilty Pour Homme by Gucci is a Woody Aromatic for men. Guilty Pour Homme was launched in 2011. The nose behind this is Jacques Huclier. Guilty Pour Homme is carefully designed for men who know what they want and who get what they want. The charismatic alpha male, a true magnet for ladies, is represented in this provocative and seductive composition. The bottle is crafted of cold metal and heavy glass, making an impression of masculinity and luxury.
About the brand:
The House of Gucci was founded by Guccio Gucci in 1921. The company's first , Gucci No. 1 for women, was introduced in 1974. A series of s for men and women have since been launched, with many taking legendary status amongst perfume collectors, including Gucci 3 and L'Arte di Gucci.
Ingredients:
Alcohol, Water, , Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Glyceride, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bht, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Citral, Geraniol, Benzyl Cinnamate, Citronellol, Ci 60725/Violet 2, Ci 14700/Red 4, Ci 19140/Yellow 5, Ci 42090/Blue 1.
How to use:
Spray on pulse points: behind the ears and on your wrists.
Gucci Guilty Absolute EDP for Men, 90ml
- Intense and sophisticated EDP for men by Gucci
- Features a bold blend of leather, woody, and earthy notes
- Long-lasting ideal for evening wear and special occasions
- Exudes confidence, strength, and modern masculinity
- Perfect for men who appreciate deep and powerful scents
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Gucci |
| Type | EDP |
| Volume | 90ml |
| Gender | Men |
| Notes | Leather, Woody, Earthy, Amber |
| Longevity | Very Long-lasting |
| Occasion | Evening, Formal, Special Events |
| Weight | 500g |
Gucci Guilty Absolute for Men, EDP, 90ML
• 90ML EDP for men with a woody, aromatic, and leathery
• Long-lasting scent perfect for day or evening wear
• Notes of leather, patchouli, and cypress create a bold and sophisticated aroma
• Luxury designer ideal for special occasions or daily use
• Comes in a stylish bottle suitable for gifting
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Gucci |
| Model | Guilty Absolute |
| Type | EDP |
| Volume | 90ML |
| Gender | Men |
| Type | Woody, Aromatic, Leathery |
| Longevity | Long-lasting |
| Occasion | Daily wear, Special occasions |
| EAN | 8005610344157 |
| Weight | Approx 0.38 kg |
Gucci Guilty Absolute Pour Femme 90ml – Pink Tester
Born out of a special collaboration between Creative Director Alessandro Michele and master perfumer Alberto Morillas, Gucci Guilty Absolute Pour Femme is created using a particular blend with a structure that remains unchanged from the first time it is applied to the skin. Goldenwood is complemented with a mysterious note of blackberry, creating a non-traditional chypre fruity for a contemporary woman. The ’s composition is intensified with patchouli oils and Bulgarian rose.
Gucci Guilty Absolute Pour Femme EDP 90 ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Musk, Patchouli, Amber |
| Heart/Middle Note | Violet, Flower Petals, Jasmine Sambac |
| Top Note | Raspberry, Narcissus, Bergamot, Water Notes, Grapefruit |
| Size | 50 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Splash |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 11451A |
| Model Name | Guilty |
- Guilty love edition pour femme was launched in 2020
- Nose behind this is Alberto Morillas
Influential, innovative and progressive, GUCCI is reinventing a wholly modern approach to fashion. Under the new vision of creative director Alessandro Michele, the House has redefined luxury for the 21st century, further reinforcing its position as one of the world’s most desirable fashion houses. Eclectic, contemporary, romantic—GUCCI products represent the pinnacle of Italian craftsmanship and are unsurpassed for their quality and attention to detail. GUCCI is part of the Kering Group. A global Luxury group, Kering manages the development of a series of renowned Houses in Fashion, Leather Goods, Jewelry and Watches. Placing ethics at the heart of our business conduct is a powerful moral commitment, and the principle of trust is essential to the sustainable development of our business. How to use suggest spritz onto pulse points.





