Filter by price
Filter by brands
Showing 757–768 of 1278 results
KAYALI Elixir 11 Eau de Parfum For Women – 100ml
| Colour Name | Black |
| Size | 100 ml ml |
| Department | Women |
| Shelf Life | 1 year |
| What's In The Box | 1x kayali perfume |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Name | Elixir 11 |
- Family: Floral
- Scent Type: Warm Florals
- Key Notes: Rose de Mai Absolute, Jasmine Sambac Absolute, Patchouli
- The number 11 indicates the 11 rounds of formulations it took to achieve the perfect balance of Floral and Fruity
- ultra-addictive scent, ELIXIR | 11 opens with sweet notes of red apple
An ultra-addictive scent, ELIXIR | 11 opens with sweet notes of red apple and rose petal essence before revealing a floral heart of rose centifolia and uplifting touches of jasmine sambac from India. Adding depth to the romantic , warm woody notes of Indonesian patchouli and velvety amber are enveloped by accents of vanilla, leaving behind a long-lasting trail.
KAYALI Vanilla 28 EDP 100ml
| Size | 100 – 119 ml |
| Scents/Notes | Oriental |
| Base Note | Vanilla Orchid | Tonka Absolute | Amber Woods | Musk | Brown Sugar |
| Heart/Middle Note | Vanilla Infusion | Vanilla Surabsolute | Tonka Bean Accord |
| Top Note | Vanilla Orchid | Creamy Jasmine |
| Size | 100 ml |
| Department | Unisex |
| Dispenser Type | Atomizer |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 6291106032659 |
- 𝐅𝐫𝐚𝐠𝐫𝐚𝐧𝐜𝐞 𝐅𝐚𝐦𝐢𝐥𝐲 : Oriental Gourmand
- 𝐒𝐜𝐞𝐧𝐭 𝐓𝐲𝐩𝐞: Rich, Decadent, Deep
- 𝐊𝐞𝐲 𝐍𝐨𝐭𝐞𝐬: Vanilla Orchid, Tonka Absolute, Amber Woods, Musk, Brown Sugar
Captivate the senses with Kayali Vanilla | 28, a masterpiece of refined and cultivated nuance. A time-honored union of creamy Jasmine and rich Madagascan Vanilla Orchid draws out the sweet softness of Brazilian Tonka. Beautifully balanced oriental notes of Musk, Amber, Patchouli and Brown Sugar form the distinguished wood base of this utterly sublime scent.
KAYALI Vanilla Candy Rock Sugar l 42 Eau de Parfum 100ml
| Brand | KAYALI |
| Name | Vanilla Candy Rock Sugar | 42 (EDP) |
| Volume | 100 ml |
| Type | Warm & Sweet Gourmet |
| Bottle Design | Diamond-shaped flacon with jeweled white cap |
| Concentration | Eau de Parfum |
🌟 Notes & Profile
Top Notes: Candied pear, violet leaves, rum, ylang-ylang, marshmallow, vanilla cream
Heart Notes: Jasmine, labdanum, white caramel, bubble gum, jellybean
Base Notes: Tonka bean, vetiver, sandalwood, cashmere woods, patchouli, rock sugar, KAYALI signature accord. Scent Profile: A playful and indulgent gourmand that blends fruity, creamy, and subtly floral elements. The perfume opens with sugary sweet accords reminiscent of candy, marshmallow, and vanilla, transitioning into comforting woody and musky tones .
Kayali Yum Pistachio Gelato EDP 100ml
Yum Pistachio Gelato | 33 by Kayali s is a Floral Fruity Gourmand for women and men. This is a new . Yum Pistachio Gelato | 33 was launched in 2023. Yum Pistachio Gelato | 33 was created by Olivier Cresp and Sébastien Cresp. Top notes are Pistachio, Ice cream, Bergamot, Hazelnut, Rum and Cardamom; middle notes are Lily-of-the-Valley, Pear, Jasmine, Peony, Geranium, White Peach and Raspberry; base notes are Whipped Cream, Marshmallow, Cotton Candy, Tonka Bean, Loukhoum, Sandalwood, Cacao and Cedar.
Yum Pistachio Gelato | 33 Eau de Parfum Intense is a delicious explosion of irresistible and edible notes including pistachio, voluptuous whipped cream, roasted hazelnut, sweet rum, fluffy marshmallow, and fizzy cotton candy. A truly yummy that charms with an unforgettably intense, gourmand scent trail that will have you smelling good enough to eat.
The Vibe: Yummy. Happy. Irresistible!
This scent opens with mouth-watering facets of hazelnut and pistachio blended with rum for a tantalizing first impression. In the heart, beautiful white peony creates a rosy, honey-like effect while the muguet helps maintain the luxurious balance of sweetness, freshness, and sophistication. As the dry down continues, enjoy a delicious overdose of whipped cream, fluffy marshmallows, and creamy sandalwood for an insanely delectable gourmand !
Top Notes: Italian Bergamot, Pistachio Gelato, Hazelnut, Sweet Rum & Cardamom
Middle Notes: Geranium, White Peony, Muguet, Jasmine, Raspberry, White Peach & Pear
Base Notes: Whipped Cream, Marshmallows, Cotton Candy, Turkish Delight Accord, Cocoa, Cedarwood, Sandalwood & Tonka
Yum Pistachio Gelato | 33 is available to shop online and in stores on March 21st in four sizes: 100ml, 50ml, 10ml Deluxe, and 10ml Travel Spray.
Kilian Black Phantom Memento Mori Eau De Parfum For Unisex, 50 ML
| Brand | Kilian |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 50 Milliliters |
| Scent | Rum, Coffee, Vetiver |
| Special features | Original |
- Top notes are bergamot
- middle note is vetiver
- base note is musk
- Brand : Kilian
Kilian Blue Moon Ginger Dash For Unisex – 50ml
Overview:
Kilian Blue Moon Ginger Dash is a refreshing, vibrant, and uplifting inspired by summer cocktails and the cool essence of a blue moonlit night. Designed as a limited-edition creation, it perfectly balances zesty freshness with a smooth, elegant depth, making it ideal for both men and women.
Notes:
- Top Notes: Lemon, Calone (aquatic accord), and Ginger
- Heart Notes: Vodka Accord and Lime
- Base Notes: White Musk
Key Features:
- A unisex Eau de Parfum with a refreshing citrus-aromatic profile
- Bright, invigorating, and perfect for summer wear
- Signature Kilian craftsmanship with an artistic touch
- Moderate longevity with a clean and modern finish
- Size: 50 ml spray bottle
Kilian Dark Lord ‘Ex Tenebris Lux’ Eau De Parfum, 50 ml Black
| Brand | Kilian |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 50 Milliliters |
| Special features | Zitrus |
| Item weight | 12.3 Ounces |
About this item
- Top Notes Are Bergamot
- Middle Note Is Rum
- Base Note Is Cedar
- Brand : Kilian
KILIAN Gold Knight EDP 50ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Vanilla |
| Heart/Middle Note | Rose |
| Top Note | Ylan-Ylan |
| Size | 50 ml |
| Department | Unisex |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 3760167026295 |
Voulez-Vous Coucher Avec Moi EDP 50ml
Kilian Good Girl Gone Bad EDP 50ml
| Size | 50 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 16633A |
| Model Name | Good Girl Gone Bad |
Good Girl Gone Bad EDP 50ml
Kilian Imperial Tea Eau de Parfum (50ml)
Kilian Hennessy, the perfumer behind Kilian Paris, cites travel as one of his core inspirations when it comes to creating new blends. In the case of the unisex Imperial Tea scent, Hennessy witnessed the crafting of jasmine tea, whereby the hand-picked white flowers were layered on fermenting tea. Based around a green tea accord that’s infused with jasmine sambac absolute, the resulting eau de perfum captures the mist of ocean air, leaving an enduring, fresh aroma upon your skin
Kilian Noir Aphrodisiaque Eau De Parfum, 50 ml /Black
Noir Aphrodisiaque by Kilian is a Floral Fruity Gourmand for women and men. Noir Aphrodisiaque was launched in 2016. The nose behind this is Calice Becker.
Kilian Paris Angels’ Share Eau de Parfum 50ML
This By Kilian's Angels' Share Eau de Parfum opens with cognac oil, upon a blend of oak absolute, cinnamon essence and Tonka bean absolute. Its long-lasting notes of sandalwood, praline and vanilla make for a delicious finish.





