Filter by price
Filter by brands
Showing 817–828 of 1278 results
Le Beau Jean Paul Gaultier for men
Le Beau by Jean Paul Gaultier is a Woody Aromatic for men. Le Beau was launched in 2019. Le Beau was created by Quentin Bisch and Sonia Constant. Top note is Bergamot; middle note is Coconut; base note is Tonka Bean.
Le Beau Le Parfum Jean Paul Gaultier for men
Le Beau Le Parfum by Jean Paul Gaultier is a Oriental Woody for men. This is a new . Le Beau Le Parfum was launched in 2022. The nose behind this is Quentin Bisch. Top notes are Pineapple, Iris, Ginger and Cypress; middle notes are Coconut and Woodsy Notes; base notes are Tonka Bean, Sandalwood, Amber and Ambergris.
Le Beau Paradise Garden Jean Paul Gaultier for men
Le Beau Paradise Garden by Jean Paul Gaultier is a for men. This is a new . Le Beau Paradise Garden was launched in 2024. The nose behind this is Quentin Bisch. Top notes are Green Notes, Watery Notes, Mint and Ginger; middle notes are Coconut, Fig and Salt; base notes are Tonka Bean and Sandalwood.
Drawing inspiration from the Autumn/Winter fashion collection of 2010-2011, imagine a lush, enchanting garden named "Le Beau Paradise Garden" and "La Belle Paradise," a haven of intense delights and fervent desires.
Picture a bottle of striking beauty: an emerald-green glass ornately embroidered with a vibrant vine leaf, boasting exquisite, high-fashion details. This alluring, unclothed bottle is impossible to overlook, inviting you to succumb to its charm.
This bottle is a masterpiece, unforgettable in its presence. It's like a tropical beacon, with a Couture-styled embroidered vine leaf artfully obscuring a secret garden where the naked, emerald-green bottle resides. Its magnetic allure draws you into the depths of a hypnotizing and sensuous masculine scent, both mysterious and compelling.
This is a woody, green aquatic symphony crafted by Quentin Bisch. It encapsulates the heavenly essence of a tropical paradise, replete with radiant flowers and alluring aromas directly from the Garden of Gaultier. The scent intertwines fresh, salty coconut with green fig and the warmth of sandalwood. Accents of spicy ginger, refreshing mint, and sun-warmed Tonka bean add to the 's green aquatic and woody notes, perfectly embodying the passion of the vigorous men who embrace it.
LE BEAU PARADISE GARDEN will be available as 75ml and 125ml Eau de Parum.
Le Gemme Desiria EDP 100ml
| Size | 100 – 119 ml |
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Musks Accord |
| Heart/Middle Note | Jasmine Absolute |
| Top Note | Mandarin Essence |
| Size | 100 ml |
| Department | Unisex |
| Dispenser Type | Atomizer |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 783320417894 |
| Model Name | Le Gemme Desiria |
- Eau De Parfum
- All seasons
- Long lasting
A rich and sophisticated floral rose scent enhanced with majestic champaca and lush rose petals Stroll through the Jade kingdom and its perfect Asian gardens, expressing the ideal harmony between man and nature. The rarity of a soft mauve radiance, a luxurious grace worshipped in Asia as a priceless promise of eternity. The magnetic grace of violet jade finds its perfect floral expression in a magnolia flower set with radiant rose petals.
Le Jardin De Monsieur Li by Hermes for Unisex EDT, 100ml
- Fresh and elegant for unisex use
- EDT concentration with a refined and lasting scent
- A signature aroma inspired by nature
- Perfect for daily wear and special occasions
- Luxurious crafted by Hermes
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Hermes |
| Type | EDT |
| Volume | 100ml |
| Gender | Unisex |
| Longevity | Long-lasting |
| Occasion | Daily Special Events |
| Weight | 500g |
Le Labo Another 13 Eau de Parfum 100ml Multicolor
| Brand | Parfums De Marly |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 2.5 Fluid Ounces |
| Scent | Floral |
| Special features | Floral |
- Olfactory family: Floral Woody Poudré
- Head notes: bergamot, nutmeg, rhubarb, lychee
- Heart notes: petals, Essence of Turkish rose, vetiver of Haiti, incense, cedar wood
- Base notes: Ambroxan, Vanilla, cashmeran, musk
Le Labo Another 13, For Unisex EDP, 100ml
- Modern and clean musky
- Elegant and unique scent suitable for both men and women
- Long-lasting Eau de Parfum concentration
- Perfect for daily wear and special occasions
- Signature niche from Le Labo
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Le Labo |
| Model | Another 13 |
| Type | EDP |
| Volume | 100ml |
| Gender | Unisex |
| Longevity | Long-lasting |
| Occasion | Daily, Special Events |
| Weight | 500g |
le labo edp 100 ml
Bergamote 22 by Le Labo is a Woody Aromatic for women and men. Bergamote 22 was launched in 2006. The nose behind this is Daphné Bugey.
Le Labo Rose 31 Eau de Perfume For Women, 100 ml Multicolor
| Brand | Le Labo |
| Item volume | 50 Milliliters |
| Item weight | 650 Grams |
| Scent | Wood , Floral |
| Special features | Rose |
About this item
- Top notes are rose
- Middle note is rose
- Base note is musk
- Brand : Le Labo
Le Labo Rose 31 Eau de Perfume For Women, 100 ml Multicolor
| Brand | Le Labo |
| Item volume | 50 Milliliters |
| Item weight | 650 Grams |
| Scent | Wood , Floral |
| Special features | Rose |
About this item
- Top notes are rose
- Middle note is rose
- Base note is musk
- Brand : Le Labo
LE LABO Santal 33 Eau De Parfum 100ml Unisex
It combines a mix of cardamom and notes of iris and violet, which crackle in the formula. Added to this smoking wood alloy (Australian sandalwood, cedarwood) are some spicy, leathery, musky notes, giving this perfume its signature and addictive comforting scent.
SANTAL 33
- Sandalwood (Australia)
- Iris / Orris.
- Leather.
- Amber.
Le Labo Vetiver 46 Eau De Parfum for Unisex – 100 Ml
Le Labo Vetiver 46 is a bold and smoky that offers a sophisticated twist on the traditional vetiver scent. Known for its deep and earthy character, this unisex Eau de Parfum is both woody and spicy, making it an ideal choice for those who enjoy rich, complex scents with a sense of warmth and elegance.
Notes:
- Top Notes: Bergamot, Lemon, Pepper, Pimento
- Heart Notes: Vetiver, Cedarwood, Guaiac Wood
- Base Notes: Amber, Musk, Vanilla, Birchwood
The opens with a sharp, spicy burst of pepper, pimento, and citrusy bergamot and lemon, creating an intriguing and vibrant introduction. The heart reveals the deep, earthy essence of vetiver, complemented by the smoky woodiness of cedarwood and guaiac wood. The base adds warmth and sensuality with amber, musk, vanilla, and birchwood, providing a lasting, comforting finish.
Le Labo Vetiver 46 is a sophisticated, full-bodied that is perfect for cooler weather or evening wear. Its rich blend of woody, spicy, and earthy notes makes it an ideal scent for those who appreciate complex, unisex s with a distinctive character.





