Filter by price
Filter by brands
Showing 913–924 of 1536 results
Kilian Dark Lord ‘Ex Tenebris Lux’ Eau De Parfum, 50 ml Black
| Brand | Kilian |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 50 Milliliters |
| Special features | Zitrus |
| Item weight | 12.3 Ounces |
About this item
- Top Notes Are Bergamot
- Middle Note Is Rum
- Base Note Is Cedar
- Brand : Kilian
KILIAN Gold Knight EDP 50ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Vanilla |
| Heart/Middle Note | Rose |
| Top Note | Ylan-Ylan |
| Size | 50 ml |
| Department | Unisex |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 3760167026295 |
Voulez-Vous Coucher Avec Moi EDP 50ml
Kilian Good Girl Gone Bad EDP 50ml
| Size | 50 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 16633A |
| Model Name | Good Girl Gone Bad |
Good Girl Gone Bad EDP 50ml
Kilian Imperial Tea Eau de Parfum (50ml)
Kilian Hennessy, the perfumer behind Kilian Paris, cites travel as one of his core inspirations when it comes to creating new blends. In the case of the unisex Imperial Tea scent, Hennessy witnessed the crafting of jasmine tea, whereby the hand-picked white flowers were layered on fermenting tea. Based around a green tea accord that’s infused with jasmine sambac absolute, the resulting eau de perfum captures the mist of ocean air, leaving an enduring, fresh aroma upon your skin
Kilian Noir Aphrodisiaque Eau De Parfum, 50 ml /Black
Noir Aphrodisiaque by Kilian is a Floral Fruity Gourmand for women and men. Noir Aphrodisiaque was launched in 2016. The nose behind this is Calice Becker.
Kilian Paris Angels’ Share Eau de Parfum 50ML
This By Kilian's Angels' Share Eau de Parfum opens with cognac oil, upon a blend of oak absolute, cinnamon essence and Tonka bean absolute. Its long-lasting notes of sandalwood, praline and vanilla make for a delicious finish.
Kilian Paris Musk Butterfly EDP for Unisex, 50ml
| Brand | Nothing |
| Model name | Ear (stick) |
| Colour | White (stick) |
| Form factor | In Ear |
| Connectivity technology | Wireless |
About this item
- Designed for comfort. Feather-light at just 4.4 g. Ergonomically shaped not to be noticed by over 100 pairs of ears
- Vivid sound. One of the most sensitive drivers in any wireless earbud. At just 12.6mm
- Nothing lost. Smart software detects bass loss as you wear the earbuds, tuning the equaliser curve to the optimal level
- Sounds like yourself. Clear Voice Technology for wind-proof, crowd-proof calls
- Maximum stability. Automatically switches to low lag mode when you game on Phone (1).Astounding power. Up to 29 hours of listening time. Nearly 2 hours with just 10 minutes of charge. 12 hours of talk time with the case and 3 hours with the earbuds. Charge once, use a full day.Access all personalisations and settings directly in Phone (1)’s Quick Settings. Customise gesture controls. Adjust EQ settings like low, mid, and high frequency levels. Find My Earbuds. And more.
Kilian Roses on Ice Eau De Parfum – 50ML
Kilian Roses on Ice Eau De Parfum 50ML
If you’re fond of gin on the rocks, then this is for you.
Wanting to pay homage to his wife’s Favorite drink, gin on the rocks, Kilian Hennessy collaborated with successful nose Franck Voelkl to recreate it as a tantalizing scent.
Formulated with fresh cucumber accords, the Roses on Ice eau de parfum creates an icy sensation with each spritz courtesy of its heart of juniper berries and rose. With base notes of sandalwood and musk, the dry – yet sharp – finish evokes the multifaceted character of gin.
- Top notes: Cucumber
- Middle notes: Rose, Juniper berries
- Base notes: Sandalwood
Kilian Voulez-Vous Coucher Avec Moi EDP 50ml
| Size | Under 50 ml |
| Scents/Notes | Fruity |
| Colour Name | Pink/Clear |
| Base Note | White Musk |
| Heart/Middle Note | May Rose, Peony |
| Top Note | Raspberry, Black Currant, Pomegranate, Pink Pepper |
| Size | 30 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Splash |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 2724318704587 |
| Model Name | Miss Dior |
- Miss dior eau de parfum (2017) was launched in 2017
- Nose behind this is Francois Demachy
Christian Dior SE, commonly known as Dior, is a French luxury fashion house controlled and chaired by French businessman Bernard Arnault, who also heads LVMH, the world's largest luxury group. Dior itself holds 42.36% shares of and 59.01% voting rights within LVMH. The company was founded in 1946 by French fashion designer Christian Dior, who was originally from Normandy. This brand just sells shoes and clothing and can only be bought in Dior stores. haute-couture under the Christian Dior Couture division. Pietro Beccari has been the CEO of Christian Dior Couture since 2018. The Christian Dior label remains largely for women's offerings, although the company also operates the Dior Men division for menswear and the baby Dior label for children's wear. Products are sold throughout its portfolio of retail stores worldwide, as well as through its online store. Ingredients are alcohol, parfum (), aqua (water), linalool, benzyl salicylate, ethylhexyl methoxycinnamate, limonene, hydroxycitronellal, coumarin, hexyl cinnamal, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl salicylate. How to use suggest spritz onto pulse points.
L’Eau Kenzo Glacée Pour Femme Kenzo for women 100ML
L'Eau Kenzo Glacée Pour Femme by Kenzo is a Floral Fruity for women. This is a new . L'Eau Kenzo Glacée Pour Femme was launched in 2024. L'Eau Kenzo Glacée Pour Femme was created by Olivier Cresp and Coralie Spicher. Top note is Mandarin; middle note is Freesia; base notes are Aldehydes and Tonka Bean.
L’Eau Kenzo Glacée Pour Homme Kenzo for men 100ML
L'Eau Kenzo Glacée Pour Homme by Kenzo is a Aromatic Fruity for men. This is a new . L'Eau Kenzo Glacée Pour Homme was launched in 2024. L'Eau Kenzo Glacée Pour Homme was created by Coralie Spicher and Olivier Cresp. Top note is Fig; middle note is Violet Leaf; base note is Oakmoss.
L’Homme Parfum Intense By Yves Saint Laurent For – perfume for men -Eau de Parfum, 100ml, Brown
L'Homme Intense – Eau de parfum , 100 ml. An exclusive, unique and original beauty product by Yves Saint Laurent. Recommended gender: Men





