Filter by price
Filter by brands
Showing 949–960 of 1536 results
LANCOME LA VIE EST BELLE EAU DE PARFUM 50ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Patchouli, Tonka Bean, Vanilla, Praline |
| Heart/Middle Note | Iris, jasmine, Orange Blossom |
| Top Note | Black Currant, Pear |
| Size | 50 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 3605532612768 |
| Model Name | Perfume |
- A woody with subtle notes of black currant, iris and tonka bean
- Perfect for all independent women who live according to their own rules
- Distinct scent promises to last all day
- Spray about 20 cm from skin, focusing on the warmest areas of your body: pulse points on the wrists, behind the earlobes or knees to intensify the alluring effect.
Lancome La Vie Est Belle EDP 75ml
| Brand | LANCOME PARIS |
| Item form | Spray |
| Hair type | Dry Hair |
| Scent | Vanilla, Patchouli, Tonka Bean |
| Age range (description) | Adult |
About this item
- Launched by the design house of Lancome
- this fruity has a blend of black currant, tonka bean, praline, patchouli, and vanilla
- It is recommended for casual wear
Lancome La Vie Est Belle EDP, for women, 75ml
- Luxurious floral gourmand with a sweet and elegant touch
- Ideal for daily wear and special occasions
- Long-lasting scent with a soft and feminine character
- Perfect choice for lovers of sweet floral perfumes
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Lancome |
| Name | La Vie Est Belle |
| Type | EDP |
| Volume | 75ml |
| Gender | Women |
| Scent Profile | Floral Gourmand |
| Longevity | Long Lasting |
| Occasion | Daily Wear, Special Events |
| Weight | 0.35 kg |
LANCOME La Vie Est Belle EDT 100ml
- Top notes of fruity litchi
- Middle notes are magnolia, jasmine, ginger and pepper
- Base notes are musk and amber
- Recommended for Casual Wear
- Launched in 2001
- Eau de Parfum
- Size 50 ML
Lancome La Vie Est Belle for Women, 1.7 oz LEau de Parfum Spray – White
La Vie Est Belle Eau de Parfum is a bold for women that is sure to command attention wherever you go. This Lancome perfume is available at Souq.The La Vie Est Belle L Legere by Lancome will become your go to scent. The perfume is perfect for the confident and adventurous women who wish to create their path in life. The elegant composition of this perfume entwines the elegance of black currant and pear with the strength of jasmine and iris. It finally settles with musk, praline, and vanilla. The high quality of this perfume can be judged by the stylish design of the 50ml bottle, which contains the perfume, in Eau de Parfum concentration.
| Brand | Lancôme |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 36.98 Cubic Inches |
| Scent | Floral & Fruity |
| Special features | Vanilla |
About this item
- Launched by the design house of Lancome
- this fruity has a blend of black currant, tonka bean, praline, patchouli, and vanilla
- It is recommended for casual wear
Lancôme La Vie Est Belle L’Eau de Parfum Spray, 2.5 oz. 75ml
A floral fruity for modern women Fresh, savory, feminine, intoxicating & long-lasting Contains notes of Florentine Iris pallida, iris aldehyde, jasmine sambac, Tunisian orange blossom & Indonesian patchouli Plus a gourmand accord of vanilla, tonka bean, praline, black currant & pear Launched in 2012
| Brand | Lancôme |
| Item form | Spray |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Fruity |
| Age range (description) | Adult |
About this item
- 75ml/2.5oz
- La Vie Est Belle
Lancome La Vie Est Belle L’eau De Perfume, 75ml
La Vie Est Belle L'Eau de Parfum Legere de Lancôme est un parfum Floral Fruité Gourmand pour femme. La Vie Est Belle L'Eau de Parfum Legere ,La Vie Est Belle Eau de Parfum is a bold for women that is sure to command attention wherever you go. This Lancome perfume is available at Souq.A floral fruity gourmand for modern women. · Deep rich sweet savory & tantalizing. · Top notes of bergamot orange pear pink pepper & blackcurrant buds.
Lancome Miracle By Lancome, 3.4 Oz L’Eau De Parfum Spray For Women
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | White Musk, Vanilla |
| Heart/Middle Note | Turkish Rose, Rose de Mai, Jasmine |
| Top Note | Bergamot, Pear |
| Size | 75 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Atomizer |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 478.82441509.18 |
| Model Name | Idole |
- Top notes are Bergamot and Pear
- Middle notes are Turkish Rose, Rose de Mai and Jasmine
- Base notes are White Musk and Vanilla
About the product:Sophisticated yet unapologetically modern, this fresh and floral women‘s perfume bursts with notes of citrus, rose, jasmine, and white musk and is layered over a vanilla perfume base. Ethically and sustainably sourced ingredients are at the core of the Idôle . The luxe perfume is encapsulated in a dynamic, horizontal silhouette that lays flat on your vanity for a touch of modern elegance. Long lasting and irresistible, it truly is a delight to wear.
About the brand:
Lancôme is a French luxury perfumes and cosmetics house that distributes products internationally. Lancôme is part of the L'Oréal Luxury Products division, which is its parent company and offers luxury skin care, s, and makeup at higher-end prices.
How to use:
Spray on pulse points around the body to increase the longevity of the .
Lancome Miracle EDP for women, 100ml
Specifications:
| Size | 50 – 69 Ml |
| Scents/Notes | Floral |
| Colour Name | Clear |
| Base Note | White Musk, Vanilla |
| Heart/Middle Note | Turkish Rose, Rose Fe Mai, Indian Jasmine |
| Top Note | Bergamot, Pear |
| Size | 50 Ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau De Parfum |
| Dispenser Type | Pump |
| Model Number | 3614272629370 |
| Model Name | Idole |
- Leaves the skin delicately d
- Offers effective protection against odour and wetness
- Developed in a manner that leaves skin feeling incredibly refreshed
- Formulated to allow for a long-lasting stay
- Superior dispensing type evenly releases fine mist
Lancome Miracle for Women – Eau de Parfum, 50ml
- A sophisticated floral chypre for women
- Features notes of rose, jasmine, patchouli, and vanilla
- Elegant, intense, and long-lasting scent
- Perfect for evening wear and special occasions
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Lancome Paris |
| Name | Idole L’Intense |
| Type | EDP |
| Volume | 75ml |
| Gender | Women |
| Scent Profile | Floral Chypre |
| Longevity | Long Lasting |
| Occasion | Evening Wear, Special Occasions |
| Weight | 0.35 kg |
Lancome Paris Idole L’Intense EDP, for Women, 75ml
| Size | 100 – 119 ml |
| Scents/Notes | Woody |
| Colour Name | Clear/Black/Silver |
| Base Note | Benzoin, Musk, Tonka Bean, White Honey |
| Heart/Middle Note | Vetiver, Woodsy Notes, Sandalwood, Amber, Cashmere Wood, Cypriol Oil |
| Top Note | Lotus, Bergamot, Violet Leaf, White Pear |
| Size | 100 ml |
| Department | Men |
| Dispenser Type | Pump |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
| Model Number | 783320971525 |
- Bvlgari Man was launched in 2010
- Nose behind this is Alberto Morillas
Descending from an ancient family of Greek silversmiths, founder Sotirio Bvlgari manufactured precious silver objects before he began creating fine jewelry in 1884. By the 1950s, with the help of his sons Costantino and Giorgio, the bold and innovative style of Bvlgari was renowned among movie stars and the jet set. Today it is coveted for its collections of jewelry, innovative s, advanced skincare, and gentle baby care. Bvlgari is committed to conducting its business in a socially responsible manner, a commitment that also extends beyond the confines of the company as well as to the promotion of ethical standards and socially responsible management practices throughout its entire supply chain. Bvlgari promotes the environmental and social responsibility of suppliers and works with them to ensure best-in-class social and environmental standards. Bvlgari promotes values and principles to be applied to its supply chain through the Business Partner and Supplier Code of Conduct launched in 2018. Bvlgari believes that continuously advancing in its ethical, social, and environmental performance is a fundamental component of the excellence of the products delivered to clients. Bvlgari is a certified member of the Responsible Jewellery Council. This certification intends to provide clients with the trust that our value chain, from mining to retail, is managed responsibly. Ingredients infused with aqua (water); parfum (); limonene; ethylhexyl methoxycinnamate; linalool; citronellol; butyl methoxydibenzoylmethane; ethylhexyl salicylate; coumarin; benzyl benzoate; geraniol; citral; bht; ci 60730 (ext. Violet. How to use suggest spritz onto pulse points.
Lancome Paris La Vie Est Belle LEclat For Women EDP, 75ml
- Elegant and radiant floral for women
- Feminine and sophisticated scent with long-lasting freshness
- EDP concentration for an unforgettable impression
- Perfect for daily wear and special occasions
- Iconic signature perfume from Lancome Paris
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Lancome Paris |
| Type | EDP |
| Volume | 75ml |
| Gender | Women |
| Longevity | Long-lasting |
| Occasion | Daily, Special Events |
| Weight | 400g |





