Filter by price
Filter by brands
Showing 1009–1020 of 1278 results
PENHALIGON’ Men’s Portraits Tragedy Of Lord George 75ml
| Scents/Notes | Woody |
| Base Note | Tonka Beans |
| Heart/Middle Note | Shaving Soap |
| Top Note | Brandy |
| Size | 75 ml |
| Department | Men |
| Dispenser Type | Atomizer |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 793675976069 |
| Model Name | Perfume |
- Lord George is a wealthy and respected man, the archetypal patriarch
- He seems to embody the noblest values of the aristocracy: virtue, respect, loyalty and faithfulness
- Comes with notes of Brandy, Shaving Soap and Tonka Beans
Inspired by the idea of a wealthy and respected man, Lord George is the perfect example of a true archetypical patriarch. He embodies the noblest values of the aristocracy- virtue, respect, loyalty and faithfulness.
His blends notes of amber, shaving soap and refreshing tonka bean. Seemingly traditional, yet with a mysterious personality, the Tragedy of Lord George Eau de Parfum is finished with a noble stag topper.
PENHALIGON’S Heartless Helen EDP 75ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Woodsy Notes |
| Heart/Middle Note | Tuberose |
| Top Note | Orange |
| Size | 75 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
PENHALIGON'S Heartless Helen EDP 75ml
Penhaligon’s Juniper Sling Eau De Toilette Spray 100ml
A woody spicy for women & men.Crisp sensual delectable & inebriating.Top notes of angelica cinnamon orange & juniper berries.Middle notes of cardamom orris root leather & pepper.Base notes of vetiver cherry & sugar.Perfect for all occasions.
PENHALIGON’S Juniper Sling EDT
| Scents/Notes | Woody |
| Base Note | Vetiver, Cherry And Sugar |
| Heart/Middle Note | Cardamom, Orris Root, Leather And Pepper |
| Top Note | Angelica, Cinnamon, Orange And Juniper Berries |
| Size | 3.4 |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
| Model Number | CS-188407454 |
| Model Name | Juniper Sling |
Juniper Sling EDT
Penhaligon’s of London PENHALIGON’S THE BLAZING MISTER SAM EAU DE PARFUM 75ML
| Size | 70 – 99 ml |
| Base Note | Tobacco, Vanilla, Cedar and Patchouli. |
| Heart/Middle Note | Black Pepper, Saffron and Cumin |
| Top Note | Cardamom and Cinnamon |
| Size | 75 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
Penhaligon's of London PENHALIGON'S THE BLAZING MISTER SAM EAU DE PARFUM 75ML
Penhaligon’S Paithani EDP 100ml
| Size | 100 – 119 ml |
| Scents/Notes | Fresh |
| Base Note | Cedar, Labdanum, Amberwood, Leather |
| Heart/Middle Note | Milk, Rose, Mate |
| Top Note | Cardamon, Black Pepper, Nutmeg |
| Size | 100 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Splash |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
PENHALIGON’S Portraits Sohan EDP 75ml
| Base Note | Laotian Oud, Sandalwood |
| Heart/Middle Note | Labdanum, Vetiver |
| Top Note | Rose, Pink Pepper, Saffron |
| Size | 75 ml |
| Department | Men |
| Dispenser Type | Atomizer |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
PENHALIGON’S The Bewitching Yasmine EDP 75ml
| Scents/Notes | Oriental |
| Base Note | Incense, Tahitian Vanilla, Laotian Oud |
| Heart/Middle Note | Jasmine Sambac, Fir |
| Top Note | Cardamom, Coffee |
| Size | 75 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | CS-188430574 |
The Bewitching Yasmine EDP 75ml
Penhaligon’s The Coveted Duchess Rose Eau De Parfum Spray For Women, 75 ml
A women's perfume with a musky-like wood note that radiates a light and sensual character. Eau de Parfum 75ml
| Brand | Penhaligon's |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Floral |
| Special features | Musk |
About this item
- for women
- Scent: Musky
- Eau de Parfum 75ml
Penhaligon’s The Coveted Duchess Rose Eau De Parfum Spray For Women, 75 ml
A women’s perfume with a musky-like wood note that radiates a light and sensual character. Eau de Parfum 75ml
| Brand | Penhaligon’s |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Floral |
| Special features | Musk |
About this item
- for women
- Scent: Musky
- Eau de Parfum 75ml
Penhaligon’s The Coveted Duchess Rose Eau De Parfum Spray For Women, 75 ml
| Brand | Penhaligon’s |
| Item Form | Liquid |
| Item Volume | 75 Milliliters |
| Scent | Floral with musky notes |
| Special Features | Musk |
A women’s perfume by Penhaligon’s featuring a musky-like wood note that radiates a light and sensual character. This Eau de Parfum comes in a 75ml size, perfect for everyday wear.
- type: Eau de Parfum
- Scent: Musky
- Volume: 75ml
PENHALIGON’S The Impudent Cousin Matthew EDP 75ml
| Size | 70 – 99 ml |
| Scents/Notes | Oriental |
| Base Note | Patchouli |
| Heart/Middle Note | Petitgrain |
| Top Note | Mandarin Orange |
| Size | 75 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Name | PENHALIGON'S THE IMPUDENT COUSIN MATTHEW (M) EDP 75ML |





