Filter by price
Filter by brands
Showing 1069–1080 of 1278 results
Sauvage Eau de Parfum Dior Tester for men 100ml
Sauvage Eau de Parfum by Dior is a Amber Fougere for men. Sauvage Eau de Parfum was launched in 2018. The nose behind this is Francois Demachy. Top note is Bergamot; middle notes are Sichuan Pepper, Lavender, Star Anise and Nutmeg; base notes are Ambroxan and Vanilla.
Sauvage Elixir 60ml
| Size | 50 – 69 ml |
| Scents/Notes | Aromatic |
| Colour Name | Blue |
| Base Note | Licorice, Sandalwood, Amber, Patchouli and Haitian Vetiver |
| Heart/Middle Note | Lavender |
| Top Note | Cinnamon, Nutmeg, Cardamom and Grapefruit |
| Size | 60 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Essence & Elixir |
| Model Number | DJP0018973 |
| Model Name | DJP0018973 |
- Leaves the skin delicately d
- Offers effective protection against odour and wetness
- Developed in a manner that leaves skin feeling incredibly refreshed
- Formulated to allow for a long-lasting stay
- Superior dispensing type evenly releases fine mist
Sauvage elixir by dior is a aromatic for men. This is a new . The nose behind this is francois demachy. Top notes are cinnamon, nutmeg, cardamom and grapefruit; middle note is lavender; base notes are licorice, sandalwood, amber, patchouli and haitian vetiver
SCANDAL Jean Paul GAULTIER RECHARGABLE * REFILLABLE 100 ML
| Brand | Jean Paul Gaultier |
| Item form | Spray |
| Item volume | 3E+2 Milliliters |
| Scent | Geranium, Tonka Bean, Sandalwood |
| Special features | Travel Size |
- JEAN PAUL GAULTIER SCANDAL LE PARFUM HIM EAU DE PARFUM SPRAY – 100ML
- JEAN PAUL GAULTIER
- PERSONAL_
- gl_beauty
- 8435415065191
Si Fiori by Giorgio Armani – perfumes for women – Eau de Parfum, 100ml
| Brand | Giorgio Armani |
| Item Form | Liquid |
| Scent | Oriental |
| Special Features | Multi Smell |
This Giorgio Armani Si Fiori Eau De Parfum comes in a 100 ml size and is designed for women. It features an oriental scent with special multi-smell characteristics.
- 100 ml Si Fiori Eau De Parfum
- Gender: For Women
Si Fiori by Giorgio Armani – perfumes for women – Eau de Parfum, 100ml
| Brand | Giorgio Armani |
| Item Form | Liquid |
| Scent | Oriental |
| Special Features | Multi Smell |
This Giorgio Armani Si Fiori Eau De Parfum comes in a 100 ml size and is designed for women. It features an oriental scent with special multi-smell characteristics.
- 100 ml Si Fiori Eau De Parfum
- Gender: For Women
Sì Passione Giorgio Armani 50ml
Sì Passione by Giorgio Armani is a Floral Fruity for women. Sì Passione was launched in 2017. Sì Passione was created by Christine Nagel and Julie Massé. Top notes are Pear, Black Currant, Pink Pepper and Grapefruit; middle notes are Pineapple, Rose, Jasmine and Heliotrope; base notes are Vanilla, Cedar, Patchouli and Amberwood.
In December 2017, Armani launches a new edition of Sì from 2013, represented by Hollywood actress Cate Blanchett. Sì Passione is a reinterpretation of the original that gives it a new dimension – described as "an irresistible combination of grace, strength and independent spirit." Announced as an intense, uncompromising scent, it is made for a confident woman who dares to say yes, and is to embody the red lipstick effect in the bottle.
"Sì Passione is a bright and sensual perfume that emits confidence, seduction, and strength. Bright and fresh in its initial impression, Sì Passione opens with notes of spicy pink pepper, like a burst of adrenaline. After initially drawing attention, sparkling and radiant pear brightens the iconic juicy blackcurrant to add boldness. A floral heart beats passionately with rose and feminine jasmine to create a powerful scent, like a seemingly fragile woman who shows incredible strength when guided by passion. The addition of heliotrope makes this perfume addictive and acts as an invitation to self-indulgence and pleasure. The warm and sensual vanilla and cedarwood dry down mirrors the self-assurance that a swipe of red lipstick can instantly give the wearer."
The is available as a 30, 50 and 100 ml Eau de Parfum.
Signature Musk Unisex, Eau de Parfum, 100ml Tester
- Signature Musk Eau de Parfum for Unisex, 100ml Tester
- Elegant and versatile suitable for daily wear or special occasions
- Long-lasting aroma with a sophisticated and warm character
Notes:
-
Top Notes: Bergamot, citrus
-
Heart Notes: Jasmine, rose
-
Base Notes: Musk, amber, vanilla
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Signature |
| Name | Musk |
| Gender | Unisex |
| Type | Eau de Parfum (EDP) |
| Volume | 100ml |
| Edition | Tester |
| Family | Musky, Floral |
| Longevity | Long-lasting |
| Item Weight | 320 g (approx.) |
Soprano Xerjoff for women and men 100ml edp
Xerjoff’s innovative Blends line continues to be a catalyst for the label’s endless creativity, merging sensory and cultural concepts to construct a new reality where freedom is not in uniformity but in discovering one’s own uniqueness, as illustrated with the Tony Iommi Monkey Special eau de parfum. This unexpected and imaginative olfactory venture sees Black Sabbath’s legendary guitarist Tony Iommi unify his monolithic riffs with the label’s esteemed expertise to create a multisensorial interaction between scent and sound.
Sospiro Xerjoff Opera EDP – 100Ml
| Brand | Sospiro |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Floral |
| Special features | Travel Size |
| Age range (description) | Adult |
| Model name | perfume |
| Item weight | 3.4 Ounces |
| Number of Items | 1 |
| Unit count | 1 count |
- Xerjoff Opera Edp 100Ml
-
Opera.by.Sospiro Perfumes.is a Amber Floral for women and men..Opera.was launched in 2014. The nose behind this is Chris Maurice.
Sospiro-Erba Pura EDP 100ml
| Scents/Notes | Fruity |
| Base Note | Amber, White Musk, Madagascar Vanilla |
| Heart/Middle Note | Fruits |
| Top Note | Orange, Lime and Bergamot |
| Size | 100 ml |
| Department | Unisex |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Name | SOSPIRO ERBA PURA EDP 100ML |
- The compact packaging makes it easy to carry
- Exudes an uncompromised appeal, which is sure to linger
- Vibrant fresh notes of lime, white musk and vanilla
Erba Pura EDP 100ml
Stercus by Orto Parisi Unisex Perfume – Eau de Parfum, 50ml
| Brand | Orto Parisi |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 50 Milliliters |
| Scent | Woody & Musky |
| Special features | Travel Size |
Orto Parisi offers a unique named Stercus in the form of a 50ml liquid. This Eau de Parfum is designed for both men and women, featuring a woody and musky scent. The perfume was introduced in 2014, making it a distinctive choice for those who appreciate bold and unconventional s.
- Type: Eau de Parfum
- Targeted Group: Unisex
- Family: Woody & Musky
- Perfume Name: Stercus
- Release Date: 2014
Stercus by Orto Parisi Unisex Perfume – Eau de Parfum, 50ml
| Brand | Orto Parisi |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 50 Milliliters |
| Scent | Woody & Musky |
| Special features | Travel Size |
About this item
- Brand: Orto Parisi
- Type: Eau de Parfum
- Size: 50ml
- Targeted Group: Unisex
- Family: Woody & Musky
- Perfume Name: Stercus
- Release Date: 2014





