Filter by price
Filter by brands
Showing 673–684 of 836 results
PARFUMS de MARLY Safanad For Women, 75 ml
PARFUMS de MARLY Safanad For Women, 75 ml
- Safanad by Parfums de Marly is a Floral for women.
- Safanad was launched in 2013. The nose behind this is Fabrice Pellegrin.
- Top notes are orange and pear
- middle notes are orange blossom, ylang-ylang and iris
- base notes are amber, sandalwood and vanilla.
Parfums De Marly Sedley Unisex Eau de Perfume, 125 ml Blue
It is unique combination of fruit notes like peach, pineapple,lemon and also aldehydes,flowers like rose,jasmine,orchid and ylang-ylang with musk and leather and a hint of amber and a dose of civet make a glorious combination and it is unforgettable.in fact a base of varm vanilla,precious wood,amber and civet brings an air of sensuality to this feminine .
| Brand | Cartier |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Jasmine , Oriental, Fruity |
| Special features | Travel Size |
About this item
- Item Category: Personal
- Item Trademark: Cartier
- manufacturer: Cartier
Parfums De Marly-Cassili Royal Essence EDP 75ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Vanilla, Tonka Bean, Sandalwood |
| Heart/Middle Note | Petalia, Frangipani, Mimosa, Plum |
| Top Note | Floral Notes, Bulgarian Rose, Red Current |
| Size | 75 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 12672A |
| Model Name | Perfume |
Cassili Royal Essence EDP 75ml
Pegasus Exclusif 125Ml Parfums De Marly
| Brand | Parfums De Marly |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 75 ML TESTER |
| Scent | Floral |
| Special features | Floral |
Oriental Floral by Parfums De Marly. It features top notes of Pear, Lychee, Grapefruit, heart notes of Rosa Damascena, Incense, Vetiver, and base notes of Vanilla, Musk, Evernyl.
- Unique Oriental Floral scent
- Features a blend of fruity and floral notes
- Comes in a 75 ML TESTER liquid form
PENHALIGON’S Heartless Helen EDP 75ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Woodsy Notes |
| Heart/Middle Note | Tuberose |
| Top Note | Orange |
| Size | 75 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
PENHALIGON'S Heartless Helen EDP 75ml
Penhaligon’s Juniper Sling Eau De Toilette Spray 100ml
A woody spicy for women & men.Crisp sensual delectable & inebriating.Top notes of angelica cinnamon orange & juniper berries.Middle notes of cardamom orris root leather & pepper.Base notes of vetiver cherry & sugar.Perfect for all occasions.
PENHALIGON’S Juniper Sling EDT
| Scents/Notes | Woody |
| Base Note | Vetiver, Cherry And Sugar |
| Heart/Middle Note | Cardamom, Orris Root, Leather And Pepper |
| Top Note | Angelica, Cinnamon, Orange And Juniper Berries |
| Size | 3.4 |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
| Model Number | CS-188407454 |
| Model Name | Juniper Sling |
Juniper Sling EDT
Penhaligon’S Paithani EDP 100ml
| Size | 100 – 119 ml |
| Scents/Notes | Fresh |
| Base Note | Cedar, Labdanum, Amberwood, Leather |
| Heart/Middle Note | Milk, Rose, Mate |
| Top Note | Cardamon, Black Pepper, Nutmeg |
| Size | 100 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Splash |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
PENHALIGON’S The Bewitching Yasmine EDP 75ml
| Scents/Notes | Oriental |
| Base Note | Incense, Tahitian Vanilla, Laotian Oud |
| Heart/Middle Note | Jasmine Sambac, Fir |
| Top Note | Cardamom, Coffee |
| Size | 75 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | CS-188430574 |
The Bewitching Yasmine EDP 75ml
Penhaligon’s The Coveted Duchess Rose Eau De Parfum Spray For Women, 75 ml
A women's perfume with a musky-like wood note that radiates a light and sensual character. Eau de Parfum 75ml
| Brand | Penhaligon's |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Floral |
| Special features | Musk |
About this item
- for women
- Scent: Musky
- Eau de Parfum 75ml
Penhaligon’s The Coveted Duchess Rose Eau De Parfum Spray For Women, 75 ml
A women’s perfume with a musky-like wood note that radiates a light and sensual character. Eau de Parfum 75ml
| Brand | Penhaligon’s |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Floral |
| Special features | Musk |
About this item
- for women
- Scent: Musky
- Eau de Parfum 75ml
Penhaligon’s The Coveted Duchess Rose Eau De Parfum Spray For Women, 75 ml
| Brand | Penhaligon’s |
| Item Form | Liquid |
| Item Volume | 75 Milliliters |
| Scent | Floral with musky notes |
| Special Features | Musk |
A women’s perfume by Penhaligon’s featuring a musky-like wood note that radiates a light and sensual character. This Eau de Parfum comes in a 75ml size, perfect for everyday wear.
- type: Eau de Parfum
- Scent: Musky
- Volume: 75ml





