Filter by price
Filter by brands
Showing 1213–1224 of 1278 results
Xerjoff Casamorati Lira – perfumes for women – Eau de Parfum, 100ml
| Brand | Xerjoff |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Age range (description) | Adult |
| Item weight | 0.21 Kilograms |
About this item
- manufacturer: Xerjoff
- Item Trademark: XERJOFF
- Item Weight: ounces, pounds, 0.21250, 3.4
- Item Category: Personal
Xerjoff Casamorati Mefisto Eau De Parfum, 100 ml MultiColor
-
Brand Xerjoff Item form Liquid Item volume 1 Fluid Ounces Special features Original Item weight 426 Grams
About this item
- Eau De Parfum
- Country of origin : France
- Size 100 Ml
- Brand Name :Xerjoff
Xerjoff Coffee Break Golden Dallah Parfum 50ML For Unisex
Golden Dallah By Xerjoff Is A Amber Spicy For Women And Men.This Is A New . Golden Dallah Was Launched In 2018.Top Note Is Exotic SpicesMiddle Notes Are Coffee, Incense, Amber, Cambodian Oud And RoseBase Notes Are Cacao, Hazelnut And Tonka Bean
Xerjoff Dolce Amalfi Casamorati 1888 For Unisex 100 ml – Eau de Parfum
<p>Xerjoff Dolce Amalfi Casamorati 1888 For Unisex 100 ml – Eau de Parfum Family: Floral &amp; Fruity,Targeted Group: Unisex,Perfume Name: Dolce Amalfi Casamorati 1888</p>
Xerjoff Erba Pura Eau de Parfum Unisex, 100ml
-
Unisex Eau de Parfum with a fresh and fruity aroma
-
Blends citrus, orange, and vanilla notes for a balanced, elegant scent
-
Long-lasting suitable for daily wear and special occasions
-
Comes in a luxurious 100ml bottle
-
Perfect gift for both men and women
Technical Details Table:
| Feature | Specification |
|---|---|
| Brand | Xerjoff |
| Model | Erba Pura |
| Type | Eau de Parfum |
| Gender | Unisex |
| Volume | 100ml |
| Notes | Citrus, Orange, Vanilla |
| Longevity | Long-Lasting |
| Ideal Use | Daily, Evening, Special Occasion |
Xerjoff Jtc More Than Words Unisex Eau de Perfume – 100 ml
- Notes Olibanum, Labdanum, Ambergris
- Unit 1
- Fruity notes, Woody notes, Oriental
- notes, Agarwood, Floral notes
XERJOFF MUSE Eau De Parfum 100ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Woods, Oud Leather |
| Heart/Middle Note | Milky Notes, Jasmine, Fresia, Litchi, Rose, Osmanthus |
| Top Note | Fruity Accords |
| Size | 100 ml |
| Department | Unisex |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | XVSOS.027.SOP |
| Model Name | Soprano |
Soprano EDP 100ml
Xerjoff Muse EDP 100ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Amber, Musk, Leather |
| Heart/Middle Note | White Mediterranean Flowers |
| Top Note | Bergamot |
| Size | 100 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | XVSOS.028.MUS |
| Model Name | Muse |
Muse EDP 100ml
Xerjoff Naxos 1861 EDP 100ml
| Top Notes | Brazilian Orange, Sicilian Lemon, Calabrian Bergamot, Ginger |
| Middle Notes | Melon, Pear, Green Apple, Cinnamon, Guatemalan Cardamom, Cloves |
| Base Notes | White Musk, Amber, Madagascar Vanilla, Woody Notes |
- Erba Gold by Xerjoff is a for women and men. Erba Gold was launched in 2016. Top notes are Brazilian Orange, Sicilian Lemon, Calabrian bergamot and Ginger; middle notes are Melon, Pear, Green Apple, Cinnamon, Guatemalan Cardamom and Cloves; base notes are White Musk, Amber, Madagascar Vanilla and Woody Notes.
Xerjoff Opera Edp 100 ml
Xerjoff Opera is a luxurious and complex with a captivating blend of notes. Notes:Top Notes: Fruits, Turkish Rose.Heart Notes: Ylang-Ylang, Nutmeg, Leather, Amber.
Xerjoff Opera EDP 100ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Cedar Wood, Musk, Vanilla, Ambergris, Leather |
| Heart/Middle Note | Ylang-Ylang, Turkish Rose |
| Top Note | Nutmeg, Fruits |
| Size | 100 ml |
| Department | Unisex |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | XVSOS.023.OPR |
| Model Name | Opera |
XERJOFF Oud Stars Alexandria II Edp For Unisex, 50 ml Multi color
-
Product description
Xerjoff Casamorati Bouquet Ideale (W) Eau de Parfum is an arrangement of powdery cashmere accord, enchanting vanilla and cinnamon and the supreme touch of labdanum amber to deliver the picture of a dreamy breeze from the Mediterranean Sea where the smell of flowers floats and the rocky seashores are smothered by the warm sunshine. Bouquet Ideale embraces you with a cozy yet flamboyant, dreamy and powdery aura. Bouquet I'deale is an unforgettable dream on a romantic April night. Great for everyday use. Perfect size to carry while travelling.
Brand Xerjoff Item form Liquid Item volume 100 Milliliters Scent Floral Special features Original
About this item
- Long-lasting
- An arrangement of powdery cashmere accord, enchanting vanilla and cinnamon
- Heart notes of lignum vitae, papyrus, cedarwood, sandalwood
- Base notes of tobacco flowers, labdanum (rockrose), vanilla, coumarin, musk
- Perfect size for travel





