Filter by price
Filter by brands
Showing 1369–1380 of 1536 results
Tom Ford-Ombre Leather Parfum 100ml
| Scents/Notes | Oriental |
| Base Note | Leather, Woody Notes |
| Heart/Middle Note | Jasmine Sambac And Orris |
| Top Note | Violet Leaf And Cedar |
| Size | 100 ml |
| Department | Unisex |
| Shelf Life | 3 year |
| Product Subtype | Parfum |
| Model Number | 888066117692 |
| Model Name | TFOMBRLETHR |
- Ombré leather parfum intensifies the original scent, fusing heated leather florals with woods–capturing the unbridled sensuality of the american west
- Leather for women and men
- The nose behind this is sonia constant
Ombre Leather Parfum 100ml
Tom Ford-Oud Wood EDP 100ml
| Scents/Notes | Fresh |
| Size | 100 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 888066024099 |
| Model Name | eau de parfum-1303 |
- Irresistible of this deodorant keeps you smelling fresh all day long
- It’s also long lasting and can be used on a regular basis
- Frisky and fun that you can wear anytime
Oud Wood EDP 100ml
Tom Ford-Tobacco Vanille EDP 100ml
| Scents/Notes | Fresh |
| Top Note | Spicy |
| Size | 100 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 888066004503 |
| Model Name | EDP-55 |
- Frisky and fun that you can wear anytime
- It’s also long lasting and can be used on a regular basis
- Irresistible of this deodorant keeps you smelling fresh all day long
Tobacco Vanille EDP 100ml
Tommy Bahama BDK Parfums Pas Ce Soir Women’s Eau de Perfume, 100 ml
| Brand | Tommy Bahama |
| Item form | Spray |
| Item volume | 124.21 Milliliters |
| Scent | Floral |
| Special features | Original |
- Top notes are black pepper, ginger and mandarin orange.
- middle notes are Moroccan jasmine, quince and orange blossom.
- base notes are cashmeran, amber wood and Singapore patchouli.
Tous LoveMe The Onyx Parfum Women 90ml Tester
-
Luxurious and bold by Tous for women
-
Opens with vibrant notes of grapefruit, hazelnut, and bitter orange
-
Heart of solar jasmine, heliotrope, and black currant for a rich floral-fruity blend
-
Base of Madagascan vanilla, patchouli, and sandalwood for a deep, sensual finish
-
Parfum concentration for long-lasting elegance and intensity
Tuscan Leather by Tom Ford for Unisex – Eau de Parfum, 50 ml
| Brand | Tom Ford |
| Item Form | Liquid |
| Item Volume | 50 Milliliters |
| Scent | Fruity, Wood, Floral, Leather |
| Special Features | Multi Smell |
This Tom Ford is a unique blend of fruity, floral, and woody notes. The top notes include raspberry, saffron, and thyme, while the heart notes feature jasmine and olibanum. The base notes consist of leather, suede, wood notes, and amber. This item comes in a 50ml size, making it convenient for everyday use.
- Size: 50ml
- Number of Items: 1
- Unit Count: 50.0
- Item Display Weight: 1.7 ounces
- Scent Name: Floral & Fruity
Tygar Bvlgari for men
Onekh by Bvlgari is a Leather for men. Onekh was launched in 2016. The nose behind this is Jacques Cavallier Belletrud.
Read about this perfume in other languages: Deutsch, Español, Français, Čeština, Italiano, Русский, Polski, Português, Ελληνικά, 汉语, Nederlands, Srpski, Română, العربية, Українська, Монгол, עברית.
Valaya Parfums de Marly for women 75ml
Valaya by Parfums de Marly is a Floral Fruity for women. This is a new . Valaya was launched in 2023. The nose behind this is Quentin Bisch. Top notes are Aldehydes, White Peach, Bergamot and Mandarin Orange; middle notes are Orange Blossom, Lily-of-the-Valley, Petalia, Vetiver, Nympheal™ and Mahonia; base notes are Musk, Ambroxan, Akigalawood and Vanilla.
Valaya Parfums de Marly for women 75ml
Valaya by Parfums de Marly is a Floral Fruity for women. This is a new . Valaya was launched in 2023. The nose behind this is Quentin Bisch. Top notes are Aldehydes, White Peach, Bergamot and Mandarin Orange; middle notes are Orange Blossom, Lily-of-the-Valley, Petalia, Vetiver, Nympheal™ and Mahonia; base notes are Musk, Ambroxan, Akigalawood and Vanilla.
Valentina Oud Assoluto by Valentino Eau de Parfum for Women 80 ml
About this item
|
Valentina Oud Assoluto by Valentino Eau de Parfum for Women 80 ml
| Brand | Valentino |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 80 Milliliters |
| Scent | Jasmine , Amber Wood, Cedar |
| Special features | Travel Size |
About this item
- manufacturer: Valentino
- Item Trademark: VALENTINO
- Item Weight: pounds, pounds, 0.8157, 0.8157
- Item Category: Personal
VALENTINA OUD ASSOLUTO EAU DE PARFUM 80 ML
| Feature | Description |
|---|---|
| Brand | Valentino |
| Name | Valentina Oud Assoluto |
| Type | Eau de Parfum |
| Volume | 80 ml |
| Gender | Women (but leans unisex, “femme‑fatale” vibe) |
| Scent Profile | Spicy, woody, smoky-rose with creamy vanilla warmth |
| Longevity | Moderate–long: 6–7 hours on skin; good beefiness |
| Projection | Moderate—strong initial presence that settles (“seriously interesting”) |
| Occasion | Night-time, special events; cool-weather wear |





