Filter by price
Filter by brands
Showing 169–180 of 1278 results
BYREDO Rose Of No Man Land EDP 100ml
| Scents/Notes | Fruity |
| Base Note | Papyrus, White Amber |
| Heart/Middle Note | Raspbery Blossom, Turkish Rose Absolute |
| Top Note | Pink Pepper, Turkish Rose Petals |
| Size | 100 ml |
| Department | Unisex |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
BYREDO Rose of No Man’s Land EDP 50ml
| Scents/Notes | Fruity |
| Base Note | Papyrus And Amber |
| Heart/Middle Note | Papyrus And Amber |
| Top Note | Pink Pepper And Turkey Red Rose |
| Size | 50 ml |
| Department | Men |
| Dispenser Type | Splash |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
Byredo Rose Of No Man’s Land EDP 50ml
| Base Note | Papyrus, Amber |
| Heart/Middle Note | Turkish Red Rose, Raspberry Bloom |
| Top Note | Pink Pepper, Turkish Red Rose |
| Size | 50 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | CS-188417862 |
Rose Of No Man's Land EDP 50ml
BYREDO-Bal D’afrique EDP
| Scents/Notes | Woody |
| Base Note | Black Amber Musk Vetiver, Moroccan Cedarwood |
| Heart/Middle Note | Violet Jasmine, Cyclamen |
| Top Note | Bergamot Lemon Neroli African Marigold & Bucchu |
| Size | 3.4 |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfu |
Bal D'afrique EDP
Cafe Rose by Tom Ford for Unisex – Eau de Parfum, 50 ml /Black
| Size | 100 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
California Dream Louis Vuitton for women and men 100ML EDP
California Dream by Louis Vuitton is a Citrus for women and men. California Dream was launched in 2020. The nose behind this is Jacques Cavallier Belletrud.
Les Colognes Louis Vuitton is a line in the Les Parfums Louis Vuitton Collection that contains fresh cologne-like scents but in EDP concentration, inspired by L.A. and a sense of freedom.
California Dream, with citrusy and warm oriental notes captures the sunset in a bottle, the sky above LA and the mood of this city. It contains notes of mandarin, pear, musk as well as ambrette seed and benzoin. The perfumer's idea was to contrast the explosive freshness with the softer notes, as the warmth surrounding the cool tones.
The colors of the bottle and the packaging are designed by LA artist Alex Israel under the name "Sky Backdrop". The is available as a 100 and a200 ml Eau de Parfum.
CAROLINA HERRERA 212 Men EDT 100ML
| Brand | CAROLINA HERRERA |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Fresh |
| Special features | Multi Smell |
- Eau de Toilette
- Size : 100ML
- Top Notes : Lemon leaf and grass
- Middle notes : spicy notes of pepper, gardenia and ginger
- Base notes : sandalwood, white musk, guaiac wood and frankincense
Carolina Herrera 212 NYC Men EDT 100ml Tester
| Brand | CAROLINA HERRERA |
| Item form | Spray |
| Item volume | 200 Milliliters |
| Scent | Fresh, Mint |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- A heady combination of vodka with frozen mint, lime caviar and vibrant spices
- Freshness with hot ginger and apples
- Sensuality with salty amber, tonka beans and king wood
- Top notes with frozen mint, caviar lime and black pepper
- 200 ml bottle
CAROLINA HERRERA 212 Sexy Eau de Toilette For Men, 100ml
| Size | 50 – 69 ml |
| Scents/Notes | Oriental |
| Colour Name | clear |
| Base Note | Amber, Leather, Woodsy Notes |
| Heart/Middle Note | Vodka, Gin, Mint, Spices |
| Top Note | Passionfruit, Lime, Pepper, Ginger |
| Size | 50 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
CAROLINA HERRERA 212 Sexy Eau de Toilette For Men, 100ml
| Brand | CAROLINA HERRERA |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 |
| Scent | Oriental |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- Eau de Toilette
- Size : 100ML
- Top Notes : bergamot, mandarin orange and green notes
- Middle notes: cardamom, pepper and flowers
- Base notes : vanilla, musk, sandalwood, guaiac wood and amber
CAROLINA HERRERA 212 VIP BLACK (M) EDP 100ML TESTER
-
A chic and modern women’s from Carolina Herrera
-
Opens with sparkling champagne and fruity notes
-
Heart blends delicate peach blossom for a feminine touch
-
Base features white musk and amber for elegance and warmth
-
Eau de Parfum concentration for lasting sophistication
Carolina Herrera 212 VIP Black For Men Eau de Parfum 100ml Tester + Carolina Herrera Good Girl Eau de Parfum Supreme for Women 80ml Tester + LATTAFA ECLAIRE (W) EDP 100ML + Cerruti 1881 Black
1- Carolina Herrera 212 VIP Black For Men Eau de Parfum 100ml Tester
2- Carolina Herrera Good Girl Eau de Parfum Supreme for Women 80ml Tester
3- LATTAFA ECLAIRE (W) EDP 100ML
4- Cerruti 1881 Black EDT for Men 100ml Tester
5- Guess Night EDT 100ML For Men
All are original testers, carefully selected s.





