Filter by price
Filter by brands
Showing 421–432 of 1278 results
Dior Perfume – DIOR – perfumes for women’s Miss Dior Eau de Toilette 50ml multicolor
| Scent | Green |
| Brand | Christian Dior |
| Item form | Liquid |
| Age range (description) | Adult |
| Model name | Dior Miss Dior Eau de Toilette for Women's |
About this item
- This product is made from good quality materials
- It is recommended for romantic use.
- This product is made in France
Dior Perfume – Dior Addict by Christian Dior – perfumes for women – Eau de Parfum, 50ml
Size:50ml
Dior Addict Eau de Parfum unleashes fresh and captivating top notes that blend Mandarin Leaf with Tunisian Orange Blossom. Intense and vibrant, it reveals a powerful heart of Jasmine Sambac Absolute that blossoms with soft femininity and sensuality. The base unfurls in the deep and exquisite warmth of Bourbon Vanilla. A soft and seductive trail tinged with light.
Top notes of silkwood blossom and mandarin orange,Heart note of night blooming cereus,Base note of vanilla
Dior Perfume – Dior Addict by Christian Dior – perfumes for women – Eau de Parfum, 50ml
- Top notes of silkwood blossom and mandarin orange
- Heart note of night blooming cereus
- Base note of vanilla
Dior Perfume – Gris Montaigne by Christian Dior – perfumes for women – Eau de Parfum, 125 ml
-
Brand Christian Dior Item form Liquid Item volume 125 Milliliters Scent Floral Special features Floral
About this item
- type: eau de parfum
- family: floral & fruity
- Long lasting
Dior Perfume – Gris Montaigne by Christian Dior – perfumes for women – Eau de Parfum, 125 ml
-
Brand Christian Dior Item form Liquid Item volume 125 Milliliters Scent Floral Special features Floral
About this item
- type: eau de parfum
- family: floral & fruity
- Long lasting
Dior Perfume – Gris Montaigne by Christian Dior – perfumes for women – Eau de Parfum, 125 ml
| Brand | Christian Dior |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 125 Milliliters |
| Scent | Floral |
| Special features | Floral |
This Christian Dior comes in a liquid form with a volume of 125 milliliters. It features a floral scent and special floral notes.
- type: eau de parfum
- family: floral & fruity
- Long lasting
Dior Perfume – Hypnotic Poison by Christian Dior – perfumes for women – Eau de Parfum, 100 ml
| Brand | Christian Dior |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Oriental |
| Special features | Travel Size |
This Christian Dior perfume is an Eau de Parfum with a size of 100ML. It features top notes of apricot, lush plum, and tropical coconut, middle notes of tuberose, jasmine, lily-of-the-valley, romantic rose, Brazilian rosewood, and caraway, and base notes of amber, white woods, and patchouli.
- Exotic Oriental scent
- Perfect for travel with its compact size
- Delivers a blend of fruity, floral, and woody notes
- Long-lasting ideal for day or evening wear
Dior Perfume – Hypnotic Poison by Christian Dior – perfumes for women – Eau de Parfum, 100 ml
| Brand | Christian Dior |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Oriental |
| Special features | Travel Size |
This Christian Dior is an Eau de Parfum with a size of 100ML. It features top notes of apricot, lush plum, and tropical coconut, middle notes of tuberose, jasmine, lily-of-the-valley, romantic rose, Brazilian rosewood, and caraway, and base notes of amber, white woods, and patchouli.
- Eau de Parfum
- Size: 100ML
- Top Notes: apricot, lush plum, and tropical coconut
- Middle Notes: tuberose, jasmine, lily-of-the-valley, romantic rose, Brazilian rosewood, caraway
- Base Notes: amber, white woods, and patchouli
Dior Perfume J`adore by Christian Dior perfumes for women Eau de Parfum, 100 ml Multicolor
| Brand | Christian Dior |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Floral & Fruity |
| Special features | Multi Smell |
| Item weight | 415 Grams |
About this item
- Discover J’adore, the iconic that embodies the ultimate expression of femininity
- Essence of Ylang-Ylang from the Comoros unfurls its floral-fruity notes
- Jasmine grandiflorum from Grasse, the quintessence of a noble floral, exudes its delicate sensuality
Dior Perfume perfume for women Eau De Parfum 90ml
| Top Notes | Bergamot and Mandarin Orange |
|---|---|
| Heart Notes | Jasmine, Grasse Rose, Peach, Cassis |
| Base Notes | White Musk, Sandalwood, Cedar, Patchouli, Benzoin |
- Joy by Dior by Dior is a Floral Woody Musk for women. Joy by Dior was launched in 2018
Dior Perfume perfume for women Eau De Parfum 90ml
| Top Notes | Bergamot and Mandarin Orange |
|---|---|
| Heart Notes | Jasmine, Grasse Rose, Peach, Cassis |
| Base Notes | White Musk, Sandalwood, Cedar, Patchouli, Benzoin |
- Joy by Dior by Dior is a Floral Woody Musk for women. Joy by Dior was launched in 2018
Dior-Joy Intense EDP For Women 90ml
| Scents/Notes | Vanilla |
| Base Note | Vanilla, Musk, Sandalwood, Tonka Bean |
| Heart/Middle Note | Jasmine, Grasse Rose |
| Top Note | Neroli, Bergamot |
| Size | 90 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 11717A |
| Model Name | 11717A |
- Joy by Dior Intense by Dior is a Amber Floral for women
- This is a new . Joy by Dior Intense was launched in 2019
- The nose behind this is Francois Demachy
- Top notes are Neroli and Bergamot; middle notes are Jasmine and Grasse Rose
- Base notes are Vanilla, Musk, Sandalwood and Tonka Bean
About the product:
Dior Joy Intense Perfume by Christian Dior, Eau De Parfum Intense Spray for Women. Dior joy intense is a feminine perfume for women. This floral delight opens with top notes of neroli and bergamot for a clean, citrusy aroma that is bold. These blend playfully with the heart notes of jasmine and rose for a white floral tone that is naturally sweet and inviting. At the base are notes of vanilla, tonka bean, musk and sandalwood for a warm, woodsy earthiness.
About the brand:
Christian Dior SE, commonly known as Dior, is a French luxury fashion house controlled and chaired by French businessman Bernard Arnault, who also heads LVMH, the world's largest luxury group.
How to use:
To prolong this moment of joy:
– Awaken the senses with the JOY by Dior Foaming Shower Gel.
– Wrap yourself in the sensorial texture of the JOY by Dior Moisturizing Body Lotion.
– Spray JOY by Dior Eau de Parfum Intense on pulse points.





