Filter by price
Filter by brands
Showing 469–480 of 1278 results
Elie Saab Le Parfum EDP for Women 90ml Tester
- Authentic Elie Saab Le Parfum Eau de Parfum (Tester Edition)
- Women’s – sophisticated, feminine, and timeless
- Luxurious blend of orange blossom, jasmine, patchouli, and cedarwood
- Perfect for special occasions, evening wear, and elegant style
- Large 90ml bottle for long-lasting use
Elie Saab Le Parfum Lumière for Women Eau de Parfum 90ml Tester
- A radiant and elegant designed for the confident, modern woman.
- Features a luminous blend of orange blossom, jasmine, and vanilla notes.
- Perfect for evening wear, special occasions, and formal events.
- Long-lasting scent that leaves a graceful and memorable impression.
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Elie Saab |
| Model | Le Parfum Lumière |
| Type | Eau de Parfum (EDP) |
| Size | 90ml |
| Gender | Women |
| Longevity | Long Lasting |
| Type | Tester |
| Best For | Evening Wear, Special Occasions, Formal Events |
Elie Saab/Elie Saab Edp Spray 3.0 Oz (W) by Elie Saab
| Brand | Elie Saab |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 90 Milliliters |
| Scent | Floral & Fruity |
| Special features | Travel Size |
| Type | Eau de Parfum |
| Frangrance Family | Floral & Fruity |
| Perfume Name | Elie Saab |
| Targeted Group | Women |
| Size | 90 ml |
| EAN-13 | 3423470398021 |
This Elie Saab perfume comes in a liquid form with a volume of 90 milliliters. The scent is a delightful combination of floral and fruity notes, making it a perfect choice for those who enjoy a fresh and vibrant . The special feature of this perfume is its travel size, allowing you to carry it conveniently wherever you go.
- Exquisite Eau de Parfum type
- Belongs to the Floral & Fruity family
- Specifically designed for women
- Comes in a 90 ml size bottle
- Unique EAN-13: 3423470398021
Elysium Pour Homme Parfum Roja for Men 100ml
| Brand | Roja |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Musk , Peach |
| Special features | Floral |
About this item
- Top Notes Are : Bergamot
- Middle Notes Are : Peach
- Base Notes Are : Orris & Musk
EMPORIO ARMANI Because It’s You EDP 100ml
| Size | 100 – 119 ml |
| Scents/Notes | Floral |
| Colour Name | Gold |
| Base Note | Musk, Vanilla and Amberwood |
| Heart/Middle Note | Rose |
| Top Note | Rasberry, Neroli and Lemon |
| Size | 100 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Atomizer |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
Emporio Armani Si Passione For Women EDP 100ML
| Brand | Emporio Armani |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Jasmine , Floral, Wood |
| Special features | Travel Size |
About this item
- Item Category: Personal
- Item Trademark: Emporio Armani
- manufacturer: Armani
Emporio Armani Stronger With You Absolutely Giorgio Armani for men
Perfume rating 4.53 out of 5 with 5,800 votes
Emporio Armani Stronger With You Absolutely by Giorgio Armani is a Oriental Fougere for men. Emporio Armani Stronger With You Absolutely was launched in 2021. The nose behind this is Cecile Matton. Top notes are Rum, elemi and Bergamot; middle notes are Lavender and Davana; base notes are Madagascar Vanilla, Chestnut, Cedar and Patchouli.
Emporio Armani Stronger With You Absolutely Giorgio Armani for Men EDP – 100ML
Emporio Armani Stronger With You Absolutely by Giorgio Armani is a Amber Fougere for men. Emporio Armani Stronger With You Absolutely was launched in 2021.
- Top notes are Rum, elemi and Bergamot
- Middle notes are Lavender and Davana
- Base notes are Madagascar Vanilla, Chestnut, Cedar and Patchouli.
Emporio Armani Stronger With You Intensely EDP 100ml
• Intense and long-lasting Eau de Parfum for men
• Warm, spicy, and sweet with woody undertones
• Ideal for evening wear, special occasions, and romantic settings
• Signature Emporio Armani Stronger With You collection
• 100ml premium designer bottle
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Emporio Armani |
| Model | Stronger With You Intensely |
| Type | Eau de Parfum, EDP |
| Gender | Men |
| Size | 100ml |
| Notes | Spicy, Sweet, Woody |
| Longevity | Long lasting |
| Occasion | Evening, Special Occasions, Romantic |
| Packaging | Premium designer bottle |
Emporio Armani Stronger with You Intensely EDP 100ml-for men
Discover the Emporio Armani Stronger with You Intensely masculine and feminine , derived from the power of encounter.
Stronger With You Intensely perfume is created with an attractive masculine scent and reflects the personality of a modern young man who has a strong relationship with his lover. When love knocks on his door, he dives in without hesitation, to unite with his life partner. This adds a strong passion to their lines, as they cross the limits in their love and affections together on a daily basis, and it accompanies them stronger and stronger together.
Emporio Armani Stronger With You Oud Giorgio Armani for Men EDP – 100ML
- STRONGER WITH YOU OUD: is a fougere ambery and woody that reinterprets the sensual signature of STRONGER WITH YOU and infuses it with a powerful, opulent, and woody oud. This precious ingredient blends with mysterious lavandin and alluring vanilla for an evocative effect. Created for both men and women.
- Main accords: Vanilla, Oud, Lavender, Fresh spicy, Aromatic, Powdery, Sweet.
Emporio Armani Stronger With You Tobacco Eau de parfum 100 ml
| Top Notes | Sage, Pink Pepper, Elemi, Black Pepper, Cardamom |
| Heart Notes | Cinnamon Leaves, Chestnut, Tobacco, Hot Pepper |
| Base Notes | Guaiac Wood, Java, Bourbon Vanilla, Amber |
Emporio Armani Stronger With You Tobacco by Giorgio Armani is a Oriental Spicy for men. This is a new . Emporio Armani Stronger With You Tobacco was launched in 2024. Top notes are Pink Pepper, Black Pepper, Cardamom, Sage and elemi; middle notes are Tobacco, Cinnamon Leaf, Chestnut and Chili Pepper; base notes are Bourbon Vanilla, Amber, Guaiac Wood and Benzoin.





