Filter by price
Filter by brands
Showing 649–660 of 1278 results
GUCCI-Bloom Nettare Di Fiori EDP 100ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Osmanthus, Musk, Patchouli |
| Heart/Middle Note | Tuberose, Honeysuckle, Jasmine, Rangoon Creeper |
| Top Note | Ginger, Rose |
| Size | 100 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Atomizer |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 3614227570023 |
| Model Name | Perfume |
- Top notes are Ginger and Rose
- Middle notes are Tuberose, Honeysuckle, Jasmine and Rangoon creeper
- Base notes are Osmanthus, Musk and Patchouli
About the product:Gucci Bloom Nettare Di Fiori by Gucci is a Floral for women. This is a new . Gucci Bloom Nettare Di Fiori was launched in 2018. The nose behind this is Alberto Morillas. Intensely sensual and feminine, Gucci Bloom Nettare di Fiori celebrates the intimate and authentic character of a woman. Rose and Osmanthus flower resonate in an enigmatic, woodier blend together with the notes of the original Gucci Bloom.
About the brand:
The House of Gucci was founded by Guccio Gucci in 1921. The company's first , Gucci No. 1 for women, was introduced in 1974. A series of s for men and women have since been launched, with many taking legendary status amongst perfume collectors, including Gucci 3 and L'Arte di Gucci.
Ingredients:
Alcohol Denat., , Water, Linalool, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Citronellol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Geraniol, Benzyl Benzoate, Isoeugenol, Farnesol, Eugenol, Citral, Bht.-
How to use:
Spray on pulse points: behind the ears and on your wrists.
GUCCI-Guilty Love Edition EDP 90ml
| Scents/Notes | Citrus |
| Base Note | Virginia Cedar, Patchouli and Vanilla |
| Heart/Middle Note | African Orange Flower |
| Top Note | Lavender, Amalfi Lemon |
| Size | 150 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
| Model Name | Guilty Pour Homme |
Brand Description: Gucci is an Italian fashion label founded in 1921 by Guccio Gucci, making it one of the oldest Italian fashion brands in operation today. Like many historic fashion houses, the brand started out as a luggage manufacturer, producing luxury travel goods for Italy's wealthy upper-classes, as well as equestrian equipment. Product Description: Guilty Pour Homme is carefully designed for men who know what they want and who get what they want. The charismatic alpha male, a true magnet for ladies, is represented in this provocative composition. The opens with lavender and lemon, leaving enough space for very appealing scents of orange blossom. Basic tones are supported by warm woody accords of cedar and patchouli, offering a firm but exciting and soft coloring to the whole composition.
GUCCI-Guilty Love Edition Pour Femme EDP 50ml
| Scents/Notes | Woody |
| Base Note | Vetiver, Patchouli, Benzoin |
| Heart/Middle Note | Rosemary, Lavender, Geranium |
| Top Note | Ginger, Kumquat, Mandarin Orange, Pink Pepper |
| Size | 90 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
| Model Number | 3614230000000 |
- Top notes are Ginger, Kumquat, Mandarin Orange and Pink Pepper
- Middle notes are Rosemary, Lavender and Geranium
- Base notes are Vetiver, Patchouli and Benzoin
About the product:Gucci Guilty Love Edition Pour Homme by Gucci is a Aromatic Fougere for men. This is a new . Gucci Guilty Love Edition Pour Homme was launched in 2020. The nose behind this is Alberto Morillas. The celebration of liberty and freedom continues as another chapter of the Gucci Guilty story unfolds. Marking the first anniversary of Forever Guilty, a limited edition scent is born: the Gucci Guilty Love Edition. Living free from expectations, Gucci Guilty Love Edition Pour Homme Eau de Toilette is a new modern aromatic fougère spicy green scent.
About the brand:
The House of Gucci was founded by Guccio Gucci in 1921. The company's first , Gucci No. 1 for women, was introduced in 1974. A series of s for men and women have since been launched, with many taking legendary status amongst perfume collectors, including Gucci 3 and L'Arte di Gucci.
Ingredients:
Alcohol Denat., Parfum/, Propylene Glycol, Aqua/Water/Eau, Limonene, Linalool, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Ethylhexyl Salicylate, Citral, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Geraniol, Coumarin, Bht.
How to use:
Spray on pulse points: behind the ears and on your wrists.
GUCCI-Guilty Love Edition Pour Homme EDT 90ml
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 90 Milliliters |
| Scent | Floral |
| Special features | Original |
- Top Notes Are Bergamot
- Middle Note Is Violet
- Base Note Is Musk
Guerlain – Mon Guerlain EDT Bloom of Rose 100ml TESTER
<p><strong>SPECIFICATIONS</strong>:</p>
<p>brand:Guerlain L&#39;INSTANT&nbsp;</p>
<p>type:&nbsp;Eau de Parfum</p>
<p>foe: women</p>
<p>size: 100ml</p>
Guerlain Eau de Parfum for Women 75 ml Multicolor
Lacoste Original by Lacoste s is a Aromatic Fougere for men. This is a new . Lacoste Original was launched in 2024. Lacoste Original was created by Anne Flipo and Tanguy Guesnet. Top notes are Bergamot, Cardamom and Pink Pepper; middle notes are Clary Sage and Lavender; base notes are Amber Xtreme, Patchouli, Sandalwood and Tonka Bean.
Lacoste Original is a modern with a unique and powerful signature: a woody fougère scent designed to stand out. The opens with citrus freshness enhanced with dazzling spices. The aromatic heart is revealed through an elegant duo of French ingredients – lavender and clary sage – enhanced by a lavandin absolute. Finally, the woody base mixes the sensuality of creamy sandalwood with the intensity of patchouli, with Orientalextreme adding a powerful vibration and tonka bean a subtle touch of seduction.
aromatic
woody
soft spicy
lavender
warm spicy
amber
citrus
fresh spicy
balsamic
patchouli
Guerlain Habit Rouge Eau De Parfum For Men (100ml)
| Brand | Guerlain |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Citrus, Oriental, Vanilla |
| Special features | Travel Size |
This Guerlain comes in a liquid form with a volume of 100 milliliters. It features a captivating scent combining notes of citrus, oriental, and vanilla. The special travel size packaging makes it convenient for on-the-go use.
- Department: Men
- Quantity: 100 ml
- Can be used as a gift
GUERLAIN Idylle Eau de Parfum 75ml
Brand: Guerlain
Item form: Liquid
Item volume: 100 Milliliters- tester
Scent: Citrus, Rosemary, Rose, Wood , Cedar
Special features: Multi Smell
About this item
- Top Notes are citruses rosemary & orange blossom
- Middle notes are almond & tonka bean
- Base notes are leather cedar & vetiver
Guerlain L’Homme Ideal Eau de Perfume – 100 ML
Angélique Noire belongs to Guerlain's Exclusive Collections, a range of s for aficionados of rare scents, those who appreciate noble raw materials and refinement down to the last detail. Guerlain offers new distinction to angelica, a discreet plant with small flowers arranged in umbels. Angélique Noire gives it a vibrant tribute, focusing on its fresh, sincere accents, which find a luminous echo in bergamot before melting into the smooth and feminine sweetness of vanilla for a big bang . The dresses up in a bottle with clean, contemporary lines, decorated with a golden metal label on the side, like a precious book. An elegant wooden cap adds the finishing touch to this beautiful piece. The bottle nestles in an amethyst “leather feel” case (which may be transformed into a jewelry box as you wish).
GUERLAIN L’HOMME IDEAL EDP 100ML TESTER
| Brand | Guerlain |
| Item Form | Liquid |
| Item Volume | 30 Milliliters |
| Scent | Amber Floral |
| Special Feature | Portable |
Mon Guerlain Sparkling Bouquet by Guerlain is an Amber Floral for women. It features top notes of Pear, Bergamot, and Mandarin Orange, middle notes of Lavender, Peony, and Jasmine Sambac, and base notes of Tahitian Vanilla, White Musk, and Sandalwood. This is suitable for daily use.
- Top notes: Pear, Bergamot, Mandarin Orange
- Middle notes: Lavender, Peony, Jasmine Sambac
- Base notes: Tahitian Vanilla, White Musk, Sandalwood
- Suitable for daily use
GUERLAIN L’INSTANT DE GUERLAIN (W) EDP 100ML
| Brand | Guerlain |
| Item form | Spray |
| Item volume | 3.3 Fluid Ounces |
| Scent | Oriental, Floral |
| Special features | Travel Size |
About this item
- Top notes are mandarin orange, red apple and bergamot
- Heart notes are magnolia, iris, ylang-ylang and jasmine
- Base notes are white honey, vanilla, amber, benzoin and musk
- Perfect to complement her daily routine
- A great gift for any occasion
Guerlain Mon Guerlain – Perfume for Women, 100 ml – EDP Spray
| Brand | Guerlain |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Scent | Floral |
| Special features | Lemon |
About this item
- The top notes are bergamot, coriander, lemon, mandarin and neroli
- Eau de Toilette Spray
- Vetiver Guerlain for Men
- Brand : GUERLAIN





