Filter by price
Filter by brands
Showing 769–780 of 1536 results
Gucci Perfume – Gucci Oud by Gucci – perfume for men & – perfumes for women – Eau de Parfum, 75ML – Black
Eau de Parfum. Size : 75ML. Top Notes : pear, saffron and raspberry. Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom. Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Original |
| Special features | Travel Size |
About this item
- Eau de Parfum
- Size : 75ML
- Top Notes : pear, saffron and raspberry
- Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom
- Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
- Eau de Parfum
- Size : 75ML
- Top Notes : pear, saffron and raspberry
- Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom
- Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
Gucci Perfume – Gucci Oud by Gucci – perfume for men & – perfumes for women – Eau de Parfum, 75ML – Black
Eau de Parfum. Size : 75ML. Top Notes : pear, saffron and raspberry. Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom. Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Original |
| Special features | Travel Size |
About this item
- Eau de Parfum
- Size : 75ML
- Top Notes : pear, saffron and raspberry
- Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom
- Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
- Eau de Parfum
- Size : 75ML
- Top Notes : pear, saffron and raspberry
- Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom
- Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
Gucci Perfume – Guilty Absolute by Gucci – perfume for men – Eau de Parfum, 50ml
Gucci Launches Gucci Guilty Absolute Eau De Parfum, A New Based On The Ultimate Oriental That Stimulates The Aesthetic Side Of This Beautiful Scent To Remind You The Nature Wonders That Flows From This Elegant 50Ml Bottle. It Is Specially Designed For Men. Pleasing And Uplifting That Conveys A Sense Of Optimism.
| Brand | Gucci |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 50 Milliliters |
| Scent | Fresh, Amber Wood |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- Gucci Guilty Absolute EDP Spray 50 ml
- from the designer house of Gucci
- Pleasing And Uplifting That Conveys A Sense Of Optimism.
Top Notes
The top note of Gucci Guilty Absolute EDP feels mystical in its composition and envelopes your olfactory senses with a tantalizing aroma. The leather accord is the only note that sits at the summit of this perfume's top note.
Middle Notes
The Gucci Guilty Absolute men's is blended with the combination of patchouli and cypress at the heart note. The woody and floral accords of patchouli and cypress form a scintillating aroma that projects with superior strength before the dry down phase.
Base Notes
The base note dries down to form a woody and smoky scent that lingers over the top layer of your skin. The combination of vetiver and wood makes the dry down last longer and project better to soothe your senses.
Gucci Pour Homme by Gucci for Men – Eau de Toilette, 90ml
| Brand | Gucci |
| Item form | spray |
| Item volume | 90 Milliliters |
| Scent | Original |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- 90ml/3oz
- Gucci Pour Homme
Gucci The Alchemist’s Garden A Winter Melody Unisex EDT 150ml Perfume
-
100% Original & Authentic Gucci Perfume
-
Luxurious unisex with fresh, woody & green notes
-
Part of the exclusive Gucci Alchemist’s Garden collection
-
Long-lasting Eau de Toilette crafted with premium quality
-
Perfect for collectors, special occasions, and daily elegance
-
Size: 150ml
Gucci The Virgin Violet EDP for Unisex, 100ml
- A soft floral-woody for men and women
- Opens with powdery violet notes with a gentle, clean sweet touch
- Floral heart blended with iris and musk for a smooth elegant feel
- Warm woody base adds depth and lasting comfort
- Ideal for everyday wear and special occasions
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Gucci |
| The Virgin Violet | |
| Type | EDP |
| Suitable For | Unisex |
| Size | 100ml |
| Family | Floral Woody |
| Main Notes | Violet, Iris, Musk, Woods |
| Longevity | Moderate to long-lasting |
GUCCI-Bloom Ambrosia Di Fiori Intense EDP 50ml
- Elegant floral woody with a fresh and sophisticated touch
- Ideal for daily wear and special occasions
- Long-lasting scent with soft and feminine notes
- Perfect choice for lovers of refined floral perfumes
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Gucci |
| Name | Bamboo |
| Type | EDP |
| Volume | 75ml |
| Gender | Women |
| Scent Profile | Floral Woody |
| Longevity | Long Lasting |
| Occasion | Daily Wear, Special Events |
| Weight | 0.35 kg |
GUCCI-Bloom Ambrosia EDP 100ml
| Brand | Gucci |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 3.4 Fluid Ounces |
| Scent | Floral |
| Special features | Original |
The GUCCI Bloom Ambrosia Di Fiori Intense Eau De Parfum is a captivating for women. It comes in a 100 ml bottle, offering a floral scent that is both original and enchanting.
- Gucci Eau De Parfum
- Scent: Bloom Ambrodia Di Fiori
- Notes: Jasminebud, Tuberose, Rangoon Creeper, Orris And Damascene Rose
GUCCI-Bloom Nettare Di Fiori EDP 100ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Osmanthus, Musk, Patchouli |
| Heart/Middle Note | Tuberose, Honeysuckle, Jasmine, Rangoon Creeper |
| Top Note | Ginger, Rose |
| Size | 100 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Atomizer |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 3614227570023 |
| Model Name | Perfume |
- Top notes are Ginger and Rose
- Middle notes are Tuberose, Honeysuckle, Jasmine and Rangoon creeper
- Base notes are Osmanthus, Musk and Patchouli
About the product:Gucci Bloom Nettare Di Fiori by Gucci is a Floral for women. This is a new . Gucci Bloom Nettare Di Fiori was launched in 2018. The nose behind this is Alberto Morillas. Intensely sensual and feminine, Gucci Bloom Nettare di Fiori celebrates the intimate and authentic character of a woman. Rose and Osmanthus flower resonate in an enigmatic, woodier blend together with the notes of the original Gucci Bloom.
About the brand:
The House of Gucci was founded by Guccio Gucci in 1921. The company's first , Gucci No. 1 for women, was introduced in 1974. A series of s for men and women have since been launched, with many taking legendary status amongst perfume collectors, including Gucci 3 and L'Arte di Gucci.
Ingredients:
Alcohol Denat., , Water, Linalool, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Citronellol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Geraniol, Benzyl Benzoate, Isoeugenol, Farnesol, Eugenol, Citral, Bht.-
How to use:
Spray on pulse points: behind the ears and on your wrists.
GUCCI-Guilty Love Edition EDP 90ml
| Scents/Notes | Citrus |
| Base Note | Virginia Cedar, Patchouli and Vanilla |
| Heart/Middle Note | African Orange Flower |
| Top Note | Lavender, Amalfi Lemon |
| Size | 150 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
| Model Name | Guilty Pour Homme |
Brand Description: Gucci is an Italian fashion label founded in 1921 by Guccio Gucci, making it one of the oldest Italian fashion brands in operation today. Like many historic fashion houses, the brand started out as a luggage manufacturer, producing luxury travel goods for Italy's wealthy upper-classes, as well as equestrian equipment. Product Description: Guilty Pour Homme is carefully designed for men who know what they want and who get what they want. The charismatic alpha male, a true magnet for ladies, is represented in this provocative composition. The opens with lavender and lemon, leaving enough space for very appealing scents of orange blossom. Basic tones are supported by warm woody accords of cedar and patchouli, offering a firm but exciting and soft coloring to the whole composition.
GUCCI-Guilty Love Edition Pour Femme EDP 50ml
| Scents/Notes | Woody |
| Base Note | Vetiver, Patchouli, Benzoin |
| Heart/Middle Note | Rosemary, Lavender, Geranium |
| Top Note | Ginger, Kumquat, Mandarin Orange, Pink Pepper |
| Size | 90 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
| Model Number | 3614230000000 |
- Top notes are Ginger, Kumquat, Mandarin Orange and Pink Pepper
- Middle notes are Rosemary, Lavender and Geranium
- Base notes are Vetiver, Patchouli and Benzoin
About the product:Gucci Guilty Love Edition Pour Homme by Gucci is a Aromatic Fougere for men. This is a new . Gucci Guilty Love Edition Pour Homme was launched in 2020. The nose behind this is Alberto Morillas. The celebration of liberty and freedom continues as another chapter of the Gucci Guilty story unfolds. Marking the first anniversary of Forever Guilty, a limited edition scent is born: the Gucci Guilty Love Edition. Living free from expectations, Gucci Guilty Love Edition Pour Homme Eau de Toilette is a new modern aromatic fougère spicy green scent.
About the brand:
The House of Gucci was founded by Guccio Gucci in 1921. The company's first , Gucci No. 1 for women, was introduced in 1974. A series of s for men and women have since been launched, with many taking legendary status amongst perfume collectors, including Gucci 3 and L'Arte di Gucci.
Ingredients:
Alcohol Denat., Parfum/, Propylene Glycol, Aqua/Water/Eau, Limonene, Linalool, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Ethylhexyl Salicylate, Citral, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Geraniol, Coumarin, Bht.
How to use:
Spray on pulse points: behind the ears and on your wrists.
GUCCI-Guilty Love Edition Pour Homme EDT 90ml
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 90 Milliliters |
| Scent | Floral |
| Special features | Original |
- Top Notes Are Bergamot
- Middle Note Is Violet
- Base Note Is Musk





