Filter by price
Filter by brands
Showing 553–564 of 836 results
LANCOME-La Vie Est Belle EDP 75ml
Enter the Lancome universe to explore our heritage, meet our National Makeup Artists, learn about our expertise, and connect with our Ambassadresses. Armand Petitjean created Lancome in the mid-1930s during a major economic crisis. For over 80 years, Lancome has epitomized beauty, with a French accent. The world's leading luxury beauty brand started with one man, but quickly grew to a thousand boutiques around France, helmed by knowledgeable ambassadresses. Today, the legacy of Lancome expertise continues with our team of industry-leading National Makeup Artists. This talented team, lead by Lisa Eldridge, brings the Lancôme vision of beauty for all. At Lancôme we make women more beautiful by making them happier.
LATTAFA ECLAIRE (W) EDP 100ML
Lattafa Eclaire Eau de Parfum is a beautifully crafted feminine that blends sweet and floral elements for a warm and sensual aroma. The opening notes of creamy vanilla and almond create a delectable introduction, while the heart blooms with elegant jasmine and tuberose. The base settles into a rich combination of sandalwood, musk, and tonka bean, ensuring a long-lasting and irresistible scent.
Lattafa Eclaire Women EDP 100ml
- A luxurious perfume crafted for women with a refined sense of style.
- Features a soft and elegant aroma suitable for all occasions.
- Long-lasting scent that keeps you fresh throughout the day.
- Perfect for both daily wear and evening outings.
- Presented in an elegant bottle, ideal for gifting.
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Lattafa |
| Model | Eclaire |
| Type | Eau De Parfum (EDP) |
| Size | 100ml |
| Gender | Women |
| Longevity | Long Lasting |
| Best For | Daily Use, Evening Wear |
Lattafa Khamrah EDP Unisex 100ML
Our classic Essentials Zip Growsuit is a baby wardrobe staple style, designed for comfort and the easiest of dressing. Designed for day to night wear, our growsuits feature a two way zip with safety fold to protect their skin.
Lattafa Yara Tous EDP, for Women, 100ML
• 100ML EDP for women with a sweet, creamy, and tropical floral
• Long-lasting scent with soft yet noticeable projection, perfect for daily wear
• Opens with fruity tropical notes blended with vanilla, musk, and delicate florals
• Ideal for daytime use, casual outings, and feminine signature scent
• Comes in an elegant pastel-inspired bottle design
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Lattafa |
| Model | Yara Tous |
| Type | EDP |
| Volume | 100ML |
| Gender | Women |
| Type | Sweet, Floral, Fruity, Musky |
| Longevity | Long-lasting |
| Occasion | Daily wear, Casual, Daytime |
| EAN | 6290360594552 |
| Weight | Approx 0.45 kg |
Le Labo Another 13 Eau de Parfum 100ml Multicolor
| Brand | Parfums De Marly |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 2.5 Fluid Ounces |
| Scent | Floral |
| Special features | Floral |
- Olfactory family: Floral Woody Poudré
- Head notes: bergamot, nutmeg, rhubarb, lychee
- Heart notes: petals, Essence of Turkish rose, vetiver of Haiti, incense, cedar wood
- Base notes: Ambroxan, Vanilla, cashmeran, musk
Le Labo Another 13, For Unisex EDP, 100ml
- Modern and clean musky
- Elegant and unique scent suitable for both men and women
- Long-lasting Eau de Parfum concentration
- Perfect for daily wear and special occasions
- Signature niche from Le Labo
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Le Labo |
| Model | Another 13 |
| Type | EDP |
| Volume | 100ml |
| Gender | Unisex |
| Longevity | Long-lasting |
| Occasion | Daily, Special Events |
| Weight | 500g |
Le Labo Rose 31 Eau de Perfume For Women, 100 ml Multicolor
| Brand | Le Labo |
| Item volume | 50 Milliliters |
| Item weight | 650 Grams |
| Scent | Wood , Floral |
| Special features | Rose |
About this item
- Top notes are rose
- Middle note is rose
- Base note is musk
- Brand : Le Labo
Le Labo Rose 31 Eau de Perfume For Women, 100 ml Multicolor
| Brand | Le Labo |
| Item volume | 50 Milliliters |
| Item weight | 650 Grams |
| Scent | Wood , Floral |
| Special features | Rose |
About this item
- Top notes are rose
- Middle note is rose
- Base note is musk
- Brand : Le Labo
Le Labo Ylang 49 EDT 100ml
| Scent | Woody & Aquatic |
| Item volume | 100 Milliliters |
| Special features | Original |
About this item
- With sophisticated notes of Iso E Super and ambroxan
- An addictive dirty potion blended with twelve other ingredients
- Perfect for both men or women
- Composed of ambroxan, a synthetic animal musk
- Dances across the skin and melds with the wearer's natural pheromones
- number of items : 1
Loewe 001 Woman Perfume For Women EDP, 100ML
- Discover the captivating elegance of Loewe 001 Woman EDP. This stunning amber floral for women is delicately crafted with warm and opulent notes. Enjoy its long-lasting aroma and feel the ultimate femininity that it brings. Experience the luxury of 001 Woman today.
- Loewe 001 Woman was launched in 2016. The nose behind this is Emilio Valeros.
- The top notes are Italian Tangerine, Pink Pepper, and Bergamot;
- Middle notes are Sandalwood, Egyptian Jasmine, and Linen;
- Base notes are Vanilla, Amber, and Musk.
Louis Vuitton # Rose Des Vents Edp Spray 100ml
| Size | 100 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Parfum |





