Filter by price
Filter by brands
Showing 613–624 of 1278 results
Gucci Gorgeous Gardenia Flora Eau De Toilette- 50ML
Flora Perfume by Gucci, Inspired by the iconic gucci scarf , this is a light hearted and young spirted floral for women&. Top notes include citruses and peony, the heart is a gorgeous bouquet of rose and osmanthus. Base notes are patchouli and sandalwood. This frargance is the second under the creative supervision of gucci's creative director frida giannini.
| Brand | Gucci |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Fruity, Floral |
| Special features | Travel Size |
About this item
- Item Category: Personal
- Item Trademark: Gucci
- manufacturer: Gucci
Gucci Gucci Guilty Eau de Toilette For Women, 75ml, Gold and Black Color
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 75 Ml |
| Scent | Citrus |
| Special features | Multi Smell |
- Top Note : Pink Pepper, Mandarin Orange and Bergamot
- Middle Note : Lilac, Peach, Geranium, Jasmine and Black Currant
- Base Note : Patchouli, Amber, White Musk and Vanilla.
Gucci Guilty (M) EDT 90ML Tester – Silver
- A timeless and sensual designed for the modern woman
- Blends fruity, floral, and musky notes for an alluring aroma
- Perfect for both daily wear and special occasions
- Long-lasting EDT composition that radiates confidence
- Presented in a signature Gucci 75 ml bottle symbolizing elegance and luxury
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Gucci |
| Type | EDT |
| Volume | 75 ml |
| Gender | Women |
| Notes | Mandarin, Pink Pepper, Lilac, Amber, Patchouli |
| Longevity | Long-lasting |
| Item Weight | 350 g |
Gucci Guilty Absolute Pour Femme 90ml – Pink Tester
Born out of a special collaboration between Creative Director Alessandro Michele and master perfumer Alberto Morillas, Gucci Guilty Absolute Pour Femme is created using a particular blend with a structure that remains unchanged from the first time it is applied to the skin. Goldenwood is complemented with a mysterious note of blackberry, creating a non-traditional chypre fruity for a contemporary woman. The ’s composition is intensified with patchouli oils and Bulgarian rose.
Gucci Guilty Absolute Pour Femme EDP 90 ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Musk, Patchouli, Amber |
| Heart/Middle Note | Violet, Flower Petals, Jasmine Sambac |
| Top Note | Raspberry, Narcissus, Bergamot, Water Notes, Grapefruit |
| Size | 50 ml |
| Department | Women |
| Dispenser Type | Splash |
| Product Subtype | Eau de Parfum |
| Model Number | 11451A |
| Model Name | Guilty |
- Guilty love edition pour femme was launched in 2020
- Nose behind this is Alberto Morillas
Influential, innovative and progressive, GUCCI is reinventing a wholly modern approach to fashion. Under the new vision of creative director Alessandro Michele, the House has redefined luxury for the 21st century, further reinforcing its position as one of the world’s most desirable fashion houses. Eclectic, contemporary, romantic—GUCCI products represent the pinnacle of Italian craftsmanship and are unsurpassed for their quality and attention to detail. GUCCI is part of the Kering Group. A global Luxury group, Kering manages the development of a series of renowned Houses in Fashion, Leather Goods, Jewelry and Watches. Placing ethics at the heart of our business conduct is a powerful moral commitment, and the principle of trust is essential to the sustainable development of our business. How to use suggest spritz onto pulse points.
Gucci Guilty Black 75ml Tester
| Brand | Gucci |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 90 Milliliters |
| Scent | Oriental & Spicy |
| Special features | Travel Size |
This Gucci Eau de Toilette features a captivating blend of notes. Lavender and Lemon create a refreshing opening, while African Orange Flower adds a floral touch. The base notes of Patchouli and Virginia Cedar bring depth and warmth to the .
- Recommended use: Casual
- Launch Year: 2011
- Type: Eau de Toilette
Gucci Guilty Black EDT 75ml
| Brand | Gucci |
| Model Number | Guilty Black Pour Femme |
| Color | Clear |
| Size | 70 – 99 Ml |
| Scents/Notes | Fruity |
| Base Note | Patchouli, Amber |
| Heart/Middle Note | Violet |
| Top Note | Pink Pepper, Red Berries |
| Size | 75 Ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau De Toilette |
Gucci Guilty Black Pour Femme by Gucci is an Amber Floral for women. Launched in 2013, this , created by Aurelien Guichard, embodies the daring and passionate nature of the Guilty Black lovers. The scent is provocative and indulgent, encapsulated in a glossy black bottle with iconic red and green webbing.
The House of Gucci, established by Guccio Gucci in 1921, has a rich history of creating iconic s. Gucci No. 1 for women was the company's first introduced in 1974, followed by a series of legendary scents for both men and women, including Gucci 3 and L'Arte di Gucci.
Ingredients: Alcohol Denat., Parfum/, Aqua/Water/Eau, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, BHT, Cinnamyl Alcohol, Citral, Citronellol, Coumarin, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Limonene, Linalool, Red 4 (CI 14700), Yellow 5 (CI 19140), Ext. Violet 2 (CI 60730).
How to use: Spray on pulse points: behind the ears and on your wrists.
- Top notes: Red Berries and Pink Pepper
- Middle notes: Raspberry, Lilac, Violet, Peach, and Red Currant
- Base notes: Patchouli, Amber, and Caramel
Gucci Guilty Diamond Limited Edition EDT 75ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Amber, Patchouli |
| Heart/Middle Note | Lilac, Cardamom |
| Top Note | Pink Pepper |
| Size | 75 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
- Top note is Pink Pepper
- Middle notes are Lilac and Cardamom
- Base notes are Amber and Patchouli
About the product:Gucci Guilty Diamond by Gucci is a Amber Floral for women. Gucci Guilty Diamond was launched in 2014. Gucci Guilty Diamond has a distinctive composition, seductive and sensual. After last year's Stud ditions, Gucci Guilty (2010) and Gucci Guilty Pour Homme (2011) are represented as new limited editions for holiday season 2014 – Gucci Guilty Diamond and Gucci Guilty Pour Homme Diamond. The s come in package of new design, decorated with crystals that symbolize diamonds.Gucci Guilty Diamond has an unmistakable arrangement, alluring and arousing.
About the brand:
The House of Gucci was founded by Guccio Gucci in 1921. The company's first , Gucci No. 1 for women, was introduced in 1974. A series of s for men and women have since been launched, with many taking legendary status amongst perfume collectors, including Gucci 3 and L'Arte di Gucci.
How to use:
Spray on pulse points: behind the ears and on your wrists.
Gucci Guilty EDT for Women, 75 ml
| Scents/Notes | Floral |
| Base Note | Amber, Patchouli |
| Heart/Middle Note | Lilac, Cardamom |
| Top Note | Pink Pepper |
| Size | 75 ml |
| Department | Women |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
- Top note is Pink Pepper
- Middle notes are Lilac and Cardamom
- Base notes are Amber and Patchouli
About the product:Gucci Guilty Diamond by Gucci is a Amber Floral for women. Gucci Guilty Diamond was launched in 2014. Gucci Guilty Diamond has a distinctive composition, seductive and sensual. After last year's Stud ditions, Gucci Guilty (2010) and Gucci Guilty Pour Homme (2011) are represented as new limited editions for holiday season 2014 – Gucci Guilty Diamond and Gucci Guilty Pour Homme Diamond. The s come in package of new design, decorated with crystals that symbolize diamonds.Gucci Guilty Diamond has an unmistakable arrangement, alluring and arousing.
About the brand:
The House of Gucci was founded by Guccio Gucci in 1921. The company's first , Gucci No. 1 for women, was introduced in 1974. A series of s for men and women have since been launched, with many taking legendary status amongst perfume collectors, including Gucci 3 and L'Arte di Gucci.
How to use:
Spray on pulse points: behind the ears and on your wrists.
Gucci Guilty EDT for Women, 75ml
- Elegant and sensual floral for women
- EDT concentration with long-lasting freshness
- Signature feminine scent with a modern touch
- Perfect for daily wear and special occasions
- A timeless perfume from Gucci
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Gucci |
| Model | Guilty |
| Type | EDT |
| Volume | 75ml |
| Gender | Women |
| Longevity | Long-lasting |
| Occasion | Daily Special Events |
| Weight | 500g |
Gucci Guilty EDT for Women, 75ml
- Luxurious and sensual EDT for women by Gucci
- Features a captivating blend of floral, fruity, and musky notes
- Long-lasting perfect for daily wear and evening occasions
- Exudes confidence, femininity, and sophistication
- Ideal for women who love bold and elegant scents
| Feature | Details |
|---|---|
| Brand | Gucci |
| Type | EDT |
| Volume | 75ml |
| Gender | Women |
| Notes | Floral, Fruity, Musk, Amber |
| Longevity | Moderate to Long-lasting |
| Occasion | Daily, Evening, Special Events |
| Weight | 400g |
Gucci Guilty Elixir de Parfum pour Femme Gucci for women 60ML
Perfume rating 3.72 out of 5 with 471 votes
Gucci Guilty Elixir de Parfum pour Femme by Gucci is a Oriental Floral for women. This is a new . Gucci Guilty Elixir de Parfum pour Femme was launched in 2023. The nose behind this is Natalie Gracia-Cetto. Top notes are Violet, Mandora and Bergamot; middle notes are Wisteria, Osmanthus and Rose; base notes are Tonka Bean, Vanilla and Patchouli.
Gucci Guilty Pour Femme Elixir de Parfum is announced as an intense for an intense connection. An ambery floral woody for women, it represents a daring assertion, a sensual and provocative scent that extends a loving invitation to accept who we are and let our authentic selves be seen while celebrating the countless iterations of love.
Perfumers Quentin Bisch and Nathalie Cetto sign the composition. It is embued with a base of vanilla absolute and dark tonka beans, complemented by Gucci Guilty's signature of earthy patchouli, mandora, and floral wisteria. It is rounded off by a top note of citric bergamot which is balanced by rose, osmanthus, and a sweet and soft violet accord.
- Top Notes: Bergamot, Mandora, Violet
- Heart Notes: Wisteria, Rose, Osmanthus
- Base Notes: Vanilla Absolute, Tonka Beans, Patchouli
Gucci Guilty Pour Femme and Pour Homme s launched with a campaign starring A$AP Rocky, Julia Garner and Elliot Page. An ode to self-acceptance, friendship and love in all its forms.
Available as a 60ml Eau de Parfum.





