Filter by price
Filter by brands
Showing 637–648 of 1278 results
Gucci Perfume – Gucci Bamboo by Gucci – perfumes for women – Eau de Parfum, 50ml
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 50 Milliliters |
| Scent | Woody & Spicy |
| Special features | Original |
About this item
- Minimum effort
- Convenient to Use
- Ideal for Everyday Use
Gucci Perfume – Gucci Bloom Acqua Di Fiori For – Perfumes for Women 100ml – Eau de Toilette (99240006341)
<p>Size:100ml Gucci Bloom Acqua di Fiori comes out in spring 2018 as the first flanker of Gucci Bloom floral from 2017 and the second perfume from Gucci under the leadership of the new creative director Alessandro Michele. The new promises a more vivid, energetic and fresh character, inspired by friendships between women, born of spontaneity and youthful joy. The new promises a more vivid, energetic and fresh character, inspired by friendships between women,Gucci Bloom Acqua di Fiori Eau de Parfum Spray, 3.3 Ounce,Made in Italy</p>
Gucci Perfume – Gucci Guilty Black – perfumes for women, 75 ml – EDT Spray – Black.
– Guilty Black fans bring out their most exciting side: they are great alone, and together, they become captivating. – They have an innate attraction: they go to places where they can smell danger, and each other's scent. – They always look forward to more, and lead each other to the most mysterious places.
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 2.5 Fluid Ounces |
| Scent | Jasmine , Oriental, Floral |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- Top note: Red berries, pink pepper
- Base: amber, patchouli
- Base: amber, patchouli
Gucci Perfume – Gucci Guilty Eau Pour Homme by Gucci – perfume for men – Eau de Toilette, 90 ML
Gucci Perfume – Gucci Guilty Eau Pour Homme by Gucci – perfume for men – Eau de Toilette, 90 ML
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 3 Fluid Ounces |
| Scent | Woody & Musky |
| Special features | Travel Size |
About this item
- Men's
- Woody, aromatic for men
- released in 2015
- Brand name : gucci
Gucci Perfume – Gucci Guilty Intense by Gucci – perfumes for women – Eau de Parfum, 75ml
An intensified olfactory experience, Gucci Guilty Intense adds a twist to Gucci Guilty, making it more provocative and sensual. Guilty Intense is a warm yet striking oriental floral, which opens to a natural rush of mandarin shimmering alongside an audacious fist of pink pepper. The middle notes are a floral signature of the lilac flower, enriched with violet accents and hints of powdery notes, and balanced by a vibrant burst of peach. The base of addictive patchouli and the unique ambery dry-down have been greatly enhanced for a darker and more provocative trail.
| Brand | Gucci |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Citrus, Aromatic |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- Eau de Parfum
- Size : 75ML
- Top Notes : bergamot, pink pepper, mandarin orange
- Middle notes: purple lilac, violet and heliotrope
- Base notes : golden amber and heady patchouli
Gucci Perfume – Gucci Intense Oud by Gucci for Unisex – Eau de Parfum, 90ml/Black
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 90 Milliliters |
| Scent | Woody & Spicy |
| Special features | Multi Smell |
- Intense Eau de Parfum bursts forth with a refreshing aroma of amber that rejuvenates your soul
- This Gucci perfume exudes an invigorating aroma that enables you to charm your want into your admirer's heart
- It slowly and gradually reveals the facets of agarwood that gives the EDP its woody nature
Gucci Perfume – Gucci Oud by Gucci – perfume for men & – perfumes for women – Eau de Parfum, 75ML – Black
Eau de Parfum. Size : 75ML. Top Notes : pear, saffron and raspberry. Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom. Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Original |
| Special features | Travel Size |
About this item
- Eau de Parfum
- Size : 75ML
- Top Notes : pear, saffron and raspberry
- Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom
- Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
- Eau de Parfum
- Size : 75ML
- Top Notes : pear, saffron and raspberry
- Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom
- Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
Gucci Perfume – Gucci Oud by Gucci – perfume for men & – perfumes for women – Eau de Parfum, 75ML – Black
Eau de Parfum. Size : 75ML. Top Notes : pear, saffron and raspberry. Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom. Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
| Brand | Gucci |
| Item form | Spray |
| Item volume | 75 Milliliters |
| Scent | Original |
| Special features | Travel Size |
About this item
- Eau de Parfum
- Size : 75ML
- Top Notes : pear, saffron and raspberry
- Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom
- Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
- Eau de Parfum
- Size : 75ML
- Top Notes : pear, saffron and raspberry
- Middle notes: Bulgarian rose and orange blossom
- Base notes :patchouli, amber, musk and agarwood
Gucci Pour Homme by Gucci for Men – Eau de Toilette, 90ml
| Brand | Gucci |
| Item form | spray |
| Item volume | 90 Milliliters |
| Scent | Original |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- 90ml/3oz
- Gucci Pour Homme
Gucci The Virgin Violet EDP for Unisex, 100ml
- A soft floral-woody for men and women
- Opens with powdery violet notes with a gentle, clean sweet touch
- Floral heart blended with iris and musk for a smooth elegant feel
- Warm woody base adds depth and lasting comfort
- Ideal for everyday wear and special occasions
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Gucci |
| The Virgin Violet | |
| Type | EDP |
| Suitable For | Unisex |
| Size | 100ml |
| Family | Floral Woody |
| Main Notes | Violet, Iris, Musk, Woods |
| Longevity | Moderate to long-lasting |
GUCCI-Bloom Ambrosia Di Fiori Intense EDP 50ml
- Elegant floral woody with a fresh and sophisticated touch
- Ideal for daily wear and special occasions
- Long-lasting scent with soft and feminine notes
- Perfect choice for lovers of refined floral perfumes
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Gucci |
| Name | Bamboo |
| Type | EDP |
| Volume | 75ml |
| Gender | Women |
| Scent Profile | Floral Woody |
| Longevity | Long Lasting |
| Occasion | Daily Wear, Special Events |
| Weight | 0.35 kg |
GUCCI-Bloom Ambrosia EDP 100ml
| Brand | Gucci |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 3.4 Fluid Ounces |
| Scent | Floral |
| Special features | Original |
The GUCCI Bloom Ambrosia Di Fiori Intense Eau De Parfum is a captivating for women. It comes in a 100 ml bottle, offering a floral scent that is both original and enchanting.
- Gucci Eau De Parfum
- Scent: Bloom Ambrodia Di Fiori
- Notes: Jasminebud, Tuberose, Rangoon Creeper, Orris And Damascene Rose





