Filter by price
Filter by brands
Showing 109–120 of 455 results
CAROLINA HERRERA 212 Sexy Eau de Toilette For Men, 100ml
| Size | 50 – 69 ml |
| Scents/Notes | Oriental |
| Colour Name | clear |
| Base Note | Amber, Leather, Woodsy Notes |
| Heart/Middle Note | Vodka, Gin, Mint, Spices |
| Top Note | Passionfruit, Lime, Pepper, Ginger |
| Size | 50 ml |
| Department | Men |
| Product Subtype | Eau de Toilette |
CAROLINA HERRERA 212 Sexy Eau de Toilette For Men, 100ml
| Brand | CAROLINA HERRERA |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 |
| Scent | Oriental |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- Eau de Toilette
- Size : 100ML
- Top Notes : bergamot, mandarin orange and green notes
- Middle notes: cardamom, pepper and flowers
- Base notes : vanilla, musk, sandalwood, guaiac wood and amber
CAROLINA HERRERA 212 Sexy Eau de Toilette For Men, 100ml
| Brand | CAROLINA HERRERA |
| Item form | Spray |
| Item volume | 100 |
| Scent | Oriental |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- Eau de Toilette
- Size : 100ML
- Top Notes : bergamot, mandarin orange and green notes
- Middle notes: cardamom, pepper and flowers
- Base notes : vanilla, musk, sandalwood, guaiac wood and amber
Carolina Herrera 212 VIP Men EDT Spray 200 ml
| Brand | CAROLINA HERRERA |
| Item form | Liquid- TESTER |
| Item volume | 100 ml |
| Scent | Oriental |
| Special features | Multi Smell |
- Absinthe, anise, and fennel are the Top Notes of this Carolina Herera 212 VIP Black perfume. This makes you feel fresh and energetic
- As the top notes start fading, the smell of lavender begins to take their place. The aromatic freshness of this clean note forms the heart of this Carolina Herera Eau de Parfum
- At the base of this Carolina Herera perfume, you will smell the accords of musk and black vanilla husk
Carolina Herrera 212 VIP Rose EDP Women 80ml Tester
Brand: CAROLINA HERRERA Item form: Liquid Item volume: 1 Liters Special features: Travel Size Age range (description): Adult Carolina Herrera Eau De Toilette is a designed for men. This 1-liter liquid perfume is ideal for travel due to its convenient size. Suitable for adults, this embodies the essence of Carolina Herrera’s brand.
- Type: Eau De Toilette
- Targeted Group: Men
CARTIER DECLARATION EDT 100ML TESTER
| Brand | Cartier |
| Item Form | Spray |
| Item Volume | 100.55 Milliliters – TESTER |
| Scent | Floral & Musk |
| Special Features | Travel Size |
This Cartier comes in a convenient spray form with a volume of 100.55 milliliters, making it ideal for travel or on-the-go use. The scent combines floral and musk notes, creating a unique and captivating aroma. Launched by the design house of Cartier, this is a testament to the brand’s commitment to quality and luxury.
- Launched by the design house of Cartier
Cartier Pasha De Cartier for Men, 100 ml – EDT Spray /Clear/One Size
Launched by the design house of Cartier in the year 1998. This woody floral musk has a blend of mandarin orange, bergamot, cedar, amber, jasmine, cardamom, amber, iris, and oak moss.
Cartier Pasha De Cartier for Men, 100 ml – EDT Spray /Clear/One Size
Launched by the design house of Cartier in the year 1998. This woody floral musk has a blend of mandarin orange, bergamot, cedar, amber, jasmine, cardamom, amber, iris, and oak moss.
CARTIER PASHA PARFUM 100ML TESTER
| Brand | Cartier |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 100 Milliliters- TESTER |
| Scent | Sandalwood |
| Special features | Vanilla |
This Cartier comes in a liquid form with a volume of 100 milliliters. The scent features sandalwood with special notes of vanilla.
- Top notes are sandalwood
- Middle note is benzoin
- Base note is patchouli
CH 212 VIP black edp men 100 ml
The 212 VIP universe has expanded with a new launch of 212 VIP Black, a masculine full of sensuality that’s born from the revolutionary spirit of the House and is the life of the most exclusive party
Chanel – Bleu De Chanel – perfume for men – Eau de Parfum, 50ml-Black
Bleu De Chanel by Chanel for men
Based on the aromatic woody blended with amber.
It is a dapper piece that will make you stand out.
- Top notes include lemons, grapefruit, pink pepper and mint .
- Middle notes include jasmine, nutmeg and ginger.
- Base notes include sandalwood, patchouli, cedarwood, vetiver, incense and amber.
Style: Eau de Parfum Scent Citrus Brand Chanel Item form Liquid Special features Multi Smell Item volume 1.7 Fluid Ounces About this item Eau De Parfum Spray 50ml For Him
| Brand | Chanel |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 1.7 Fluid Ounces |
| Scent | Citrus |
| Special features | Multi Smell |
About this item
- Eau De Parfum Spray
- 50ml
- For Him
Chanel – Bleu De Chanel – perfume for men – Eau de Parfum, 50ml-Black
| Brand | Chanel |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 1.7 Fluid Ounces |
| Scent | Citrus |
| Special features | Multi Smell |
Based on the aromatic woody blended with amber, Bleu De Chanel by Chanel for men is a dapper piece that will make you stand out.
- Top notes include lemons, grapefruit, pink pepper, and mint.
- Middle notes include jasmine, nutmeg, and ginger.
- Base notes include sandalwood, patchouli, cedarwood, vetiver, incense, and amber.
- Eau De Parfum Spray
- 50ml
- For Him





